IenāktCeļotāja aktivizēšana

Pirmais, ko izlasa jaunais lietotājs. Geocaching FAQ, skaidrojošā vārdnīca, foruma noteikumi un tā tālāk.

Ceļotāja aktivizēšana

Atbildētlietotājs udajs_16 pievienoja 17 Dec 2008 14:36

Tā kā daudziem LV ģeomonētas būs pirmais ceļotājs viņu īpašumā, tad, lai nerastos daudzi jautājumi un daudzas izmētātas atbildes, nolēmu īsi apkopot, kas jādara, ja jūsu rokās nonākusi neaktivizēta ģeomonēta (turpmāk GC) vai ceļojošā vabole (turpmāk TB(travel bug)).
Lai aktivizētu jums jāzina 2 kodi- ciparu un vai vai burtu kombinācijas.
1 no tiem ir izsekošanas numurs (Tracking number), kas ir uzdrukāts gan uz GC, gan uz TB (un arī uz TB kopijas). Šo numuru citi geokešeri izmanto, lai piereģistrētu, ka monētu ir pārvietojuši vai redzējuši (discovered). Šo numuru vēlams neizpaust pa labi, pa kreisi, jo to vēlams zināt tikai tiem, kas tiešām monētu redzējuši.
2 no tiem ir aktivizācijas kods (activisation code). Tas ir vajadzīgs, lai pārliecinātos, ka tieši jūs esat šī ceļotāja īpašnieks, kad viņu aktivizējat. Ir vairāki varianti, kā šo kodu dabūt un tas ir atkarīgs no tā, vai jums ir TB vai GC un no kāda firma ražo GC.
Visvienkāršākais variants ir tad, kad aktivizācijas kods jau ir dots līdzi, vienkārši uzdrukāts uz uzlīmes. Tas ir TB gadījumā.
Otrs, ne pārāk sarežģīts variants ir tad, kad ir dota adrese, kurā ieejot var dabūt aktivizācijas kodus. Piemēram, ja monētas ir pasūtītas no Oakcoins (LV GC gadījums), tad ir jāiet uz šo lapu:
http://www.oakcoins.com/activate/unnum.html
un jāievada savs e-pasts un izsekošanas numurs. Pēc tam parādīsies aktivizācijas kods, kuru vēlams pierakstīt, piemēram, uz lapiņas, kas nāk līdzi monētām. Arī pērkot no geocoinshop.de ir šis variants un jāiet uz lapu http://www.geocoinshop.de/shop_content. ... 15tllb5kq3

Trešais, nedaudz ilgāks variants ir tad, ja pasūtīts no Coins and pins. Tad jāiet uz lapu http://www.coincodes.com/
un jāatrod sava monēta pēc nosaukuma un jāuzklikšķina. Var gadīties, ka nezināt kā sauc jūsu monētu (nosaukums ir, piemēram, First Latvian geocoin, kas ir visām šī tipa monētām vienāds- nejaukt ar vārdu) un tad nākas meklēt. Bet nu beigās doma tā pati- ievadiet tracking number un saņemiet kodu.
AttēlsAttēls
udajs_16
 
Atbildes: 1249
Pievienojies: 20 Aug 2008 15:01
Atrašanās vietas: Parasti N 57° 31.762 E 025° 25.200

Re: Ceļotāja aktivizēšana

Atbildētlietotājs udajs_16 pievienoja 17 Dec 2008 15:05

2.daļa.
Tagad jums ir abi numuri- tracking number un activation code.
Ejam uz lapu http://www.geocaching.com/track/
Un atrodam apakšā lauku "Activate Trackable Item:" un ievadiet izsekošanas kodu (tracking number).
1. solis no 3:
Ievadiet izsekošanas kodu laukā "Enter Your Tracking Number:" un aktivizācijas kodu laukā "Enter Your Activation Code:". Un spiežam pa pogu "Activate my tracking item"
Solis 2 no 3:
Augšā uzrāda reference number vai kā viņu tur sauc. To jūs varat dot citiem, piemēram TB2PYBG. Tas ir tas pats, kas waypoint number slēpņiem un ievadot to jūs nokļūsiet ceļotāja personīgajā lapā. Tur jūs varat izlasīt tā misiju un apskatīt, kas viņu ir atklājis, kam pieder, kur ceļojis utt.
Tālāk laukā "Name:" ievadīt ceļotāja vārdu. Tas var būt kaut kas ļoti oriģināls, piemēram, udajs_16' first Latvian geocoin, vai kas ikdienišķs, kā "Spridisa dargums".
"Mission". Šeit jūs ierakstat, kāda būs ceļotāja misija. Te nu jūs varat izpausties un vēlēt ceļotājam apmeklēt pilskalnus, bildēties ar savu mājdzīvnieku, nokļūt grūti aizsniedzamās vietās vai vienkārši ceļot no slēpņa uz slēpni, līdzi vācot stāstus par vietām un cilvēkiem blakus.
"Description"- šeit mēs varam aprakstīt par ceļotāju, kā cēlies tā vārds, kas taisījis, kāpēc viņš ir īpašs vai kādās valstīs jau ir pabijis. Varbūt viņam ir kādi draugi, ko viņš vēlas sastapt. Arī šeit varam izvērsties.
Un tad spiežam "Edit trackable item's details". Vienīgais, ko vēlāk nevarēsiet mainīt ir vārds, pārējo var mainīt tā pat kā slēpņa aprakstu.
3. no 3.
Izvēlamies datumu un vietu, kur tas ticis aktivizēts. Piemēram, Latvija. Apakšējais logs vajadzīgs, ja valstī ir vairāki reģioni- ignorējiet šo, ja vien netaisaties aktivizēt monētu štatos.
Un spiežam Complete activation.
Activation Complete!
Varam apskatīt kas sanācis, spiežot uz augšējās saites vai aktivizēt nākamo monētu, spiežot uz apakšējās.
Veiksmīgu reģistrāciju!
AttēlsAttēls
udajs_16
 
Atbildes: 1249
Pievienojies: 20 Aug 2008 15:01
Atrašanās vietas: Parasti N 57° 31.762 E 025° 25.200


Atgriezties uz Lasāmviela Nr. 1

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma
 

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 1 lietotājs online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 1 Ciemiņš (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Current time

Pašlaik ir 19 Sep 2017 16:15