Ienākt

Meklēju mugursomu!

Viss par GPS, kartēm, datoriem, telefoniem, programmām, magnētiem, uzlīmēm, kastītēm, gumijas zābakiem, ģeomobīļiem un tā joprojām, beidzot ar pašu geocaching.com un ar to saistītajām fīčām.

Meklēju mugursomu!

Atbildētlietotājs mika pievienoja 13 Dec 2013 12:44

Tā nu reiz pienāca diena, kad ilgus gadus kalpojusī ikdienas/pārgājienu mugursoma ņēma un izdila līdz bīstamai "nākamreiz ielikšu somā trīs alus, labi nebūs" pakāpei. :D

Jaunas mugursomas iegāde ir nopietna padarīšana...dienā nostaigāt ap 20km ar vai bez geocaching izvirtībām kaut kur klejojot, dienas beigās negribās noberztus plecus. :-s

Līdz šim man bija Lafuma mugursoma kkur zem 20l. Tā kā mēdzu dažreiz uz vairākām dienām kaut kur nozust (2 - 5 d.) un arī fotoaparāts šobrīd aizņem trīsreiz vairāk vietas,gribas drusciņ ietilpīgāku somu (22 - 25l).

Tā teikt somai jābūt ne pārāk mazai un ne pārāk lielai, lai bez bēdām varētu bradāt,fotografēt,slēpņot,riteņot, stopēt,ceļot un dzert alu. :D

Diemžēl, kā jau studentam, somas iegādei ir budžets - max 30 Ls

Šobrīd esmu atķeksējusi šādus variantus:

http://www.neoshop.lv/atputai-un-hobijam/turismam/mugursomas/mugursoma-doldy-vesper-26-co.html#

http://www.onlineshop.lv/lat/catalogue/sportasomas/46873.html

http://www.elkor.lv/lat/sports-un-atputa/turisms/mugursomas/ferrino-docks-25.html

:-?

Idejas? Ieteikumi? Pieredze?
Lietotāja avatārs
mika

Atbildes: 45
Pievienojies: 28 Dec 2008 00:47
Atrašanās vietas: Rīga

Re: Meklēju mugursomu!

Atbildētlietotājs normis99 pievienoja 13 Dec 2013 13:42

aizej tak uz normālu veikalu. Gandrs, Ceļotājs, Virsotne.
Attēls
Lietotāja avatārs
normis99

Atbildes: 1140
Pievienojies: 14 Apr 2009 18:05
Atrašanās vietas: N 56° 57.518 E 024° 09.134

Atbildētlietotājs plumite_and_upenite pievienoja 13 Dec 2013 13:52

Ja gribi somu ilgam laikam, lai vīles neatplīst un klipši turās, iesaku Osprey somas, bet tur tavs budžets x2 vajadzīgs.
Tas viss ir pupu mizas, galvenais ir fizikālā būtība!
plumite_and_upenite

Atbildes: 252
Pievienojies: 02 Nov 2009 11:20

Atbildētlietotājs artursp pievienoja 13 Dec 2013 14:05

Tā kā neesmu baigais brendofils, tad vietējos veikalus neieteikšu, jo, manuprāt, tūristam vulgaris nah nav vajadzīgs pārmaksāt vismaz 3x par brendu un (VARBŪT!!!) nedaudz augstāku kvalitāti :)
No savas (un citu) pieredzes iesaku Karrimor, piemēram, Skido 65 (esmu kāpis ar viņu arī lielajos kalnos uz 2 dienām, pielādējis ar telti, maisu, paklāju, 3 l ūdens pūsli, paiku, drēbēm un fotolietām - smagi (ne somas vaina), bet citādi viss ok; arī "ikdienas lietošanai ir ļoti ok, jo var savilkt diezgan kompaktu), arī Trail 35 varētu būt ok Tavām prasībām. Var pat vispār paņemt Skido 65 un kādu mazo (<25 l) pa padsmit mārciņām, būs dažas kapeikas virs budžeta, bet nu pilnīgi cita lieta.
Attēls
Lietotāja avatārs
artursp

Atbildes: 216
Pievienojies: 03 Mar 2011 13:18

Atbildētlietotājs normis99 pievienoja 13 Dec 2013 14:40

Artūr, kāpēc tu domā, ka minētajos veikalos ir 3x dārgāk kā Karrimor?

Lowe Alpine 25L, 28Ls: http://celotajs.com/lv/veikals/mugursom ... /radian-30

Osprey 24L, 42Ls: http://virsotne.lv/?id=314&pid=1341

Lafuma 25L, 31Ls: http://www.gandrs.lv/mugursomas-no-20l- ... ercors-25/

Jāņem vērā, ka visos veikalos ir klientu kartes, ar atlaidēm no 5-30%, jāatrod tikai kāds, kas aizdod.
Attēls
Lietotāja avatārs
normis99

Atbildētlietotājs plumite_and_upenite pievienoja 13 Dec 2013 15:42

Pilnīgi piekrītu Norim, ka cenas labām somām ir vienā līmenī un pamatā Deuter, Millet, Osprey un tamlīdzīgi ir vienā cenu kategorijā. Par kvalitāti palasi atsauksmes, gūgle ir pilna ar vērtējumiem zvaigznēs, video u.tml. Par labākajām somām vienmēr būs informācija.
Galvenais ejot uz veikalu to somu pirkt, palūdz pārdevējam to piepildīt, uzregulēt tavai mugurai un pastaigā pa bodi, pamēģini citus modeļus un muguras izmērus!
plumite_and_upenite

Atbildētlietotājs artursp pievienoja 13 Dec 2013 16:18

normis99 rakstīja:Artūr, kāpēc tu domā, ka minētajos veikalos ir 3x dārgāk kā Karrimor?
Tās, ko Tu iekopēji, ir t.s. daypacks (ok, tēmas autore tādu arī meklē). Karrimor tādas litrāžas somas maksā 12-15 mārciņas, kas, rupji rēķinot, tāpat ir 2,5-3x lētāk. Jo litrāža lielāka, jo arī šī cenu korelācija labāk redzama.
Nesaku, ka dārgo brendu somas ir sliktas, vienkārši uzskatu: ja neesi Bear Grylls vai Bils Geitss, nav jēga izmest lieki naudu par vārdu. Nesaku, ka tādas lietas var pirkt Maximā, bet nu daudzās produktu kategorijās ir ražotāji, kas savus (nebūt ne sliktos) produktus var piedāvāt krietni lētāk par tirgus līderiem.
Tāpat taču Tu lietotājam vulgaris neieteiksi pirkt krutāko MT rūteri, ja pietiks ar TP-Link, vai braukšanai no A uz B pirkt Benley, ja pietiks ar VW.
Neaizmirstiet, ka brendu produktiem viens no lielās cenas iemesliem ir lielie mārketinga izdevumi ;)
Attēls
Lietotāja avatārs
artursp

Atbildētlietotājs plumite_and_upenite pievienoja 13 Dec 2013 16:53

Protams, pietiks arī ar žiguli, bet Bentlijā braukt ir DAAAAAAAAUDZ ērtāk un, manuprāt, mugurenei tas ir ĻOOOOOOOOOOOOTI nozīmīgi!
plumite_and_upenite

Atbildētlietotājs normis99 pievienoja 13 Dec 2013 17:24

Mani dzīve ir iemācijusi, ka skopais maksā divreiz. Dzīves laikā visādas tirgus (karrimor tipa.) mugurenes ir izjukušas pa vīlēm, bet normāls Jansport no ASV izturēja visus skolas 12 gadus.

Mēs jau te nerunājam par Adidas, kuru reklamē žurnālos, bet par "brendiem" kurus iesaka reāli lietotāji reālā geoforumā, no savas pieredzes.

Man ir dzīvē gadījies saskarties ar dažām precēm, kas tiešām ir kvalitatīvas un ilgi dzīvo, tāpēc arī skatos forumus, lasu pieredzes stāstus, neizvēlos uz dullo vairs neko.

Man piemēram ir Ortlieb* velo somas, kas ir lietošanā jau gandrīz 10 gadus, un izskatās kā jaunas, lai arī visos gadalaikos ir nobraukušas tūkstošiem kilometru. Reizēm par labu mantu vajag atļauties samaksāt.

* - te mana pieredze ar Ortlieb http://normis.info/2013/03/07/ortlieb/
Attēls
Lietotāja avatārs
normis99

Atbildētlietotājs mika pievienoja 13 Dec 2013 17:57

Tāda tieši ir mana doma - noskatīt Gandrā/Ceļotājā (kur huiņu tirgot gluži atļauties nevar, lai pilnībā dažs labs nezaudētu reputāciju kā par "žīdu kantori") , uz vietas mērīt , bet pasūtīt kādā internetveikalā, jo starpība vairumā gadījumu ir 5 ls (kurus labprātāk investēju kartēs, nav GPS).

Jap, meklēju t.s. daypacks! Tā teikt - vairāk vai mazāk esmu urbānais tūrists, kas nenēsā līdzi liekus pribambasus, tikai pašu, pašu nepieciešamāko attiecīgajām dienas aktivitātēm vai garākam ceļojumam.

Par brendiem un visu pārējo - budžets ir strikti ierobežots, paralēli studijām un pamatdarbam haltūras tuvākajā laikā nespīd. Tā pati iepriekšējā manis lietotā Lafuma cik atceros, nebija taču no dārgā gala bet kalpoja vairāk nekā 4 gadus (pirkta 2008.g.nogalē), kas, manuprāt ir baigi okei priekš cenas un performance! Vienīgi soma deg - jādodas ceļā jau janvāra vidū. :D

Atsauksmes par atsevišķām somām youtube un blogos vēl neesmu meklējusi, bet nu dažām paskatīšos, galvenais man ir uzzināt, ka tās neizdilst gaismas ātrumā...Galvenais man ir dzirdēt atsauksmes no jums, kuri gadiem lieto/lietojuši kaut kādas somas, kas atbilst daypack kategorijai. ;)
Lietotāja avatārs
mika

Atbildētlietotājs Karliss pievienoja 13 Dec 2013 19:12

Nopirku RIMI somas, kad bija par tām uzlīmēm.
Baigi labā.. bet nu jau par vēlu.
Karliss

Atbildes: 76
Pievienojies: 04 Aug 2013 22:29

Atbildētlietotājs normis99 pievienoja 14 Dec 2013 12:48

Nezinu kā ar to tilpumu un vai patīk stils, bet rekur reklamē mugursomu uz mūžu, un nav dārga: http://www.kickstarter.com/projects/mij ... f?ref=live
Attēls
Lietotāja avatārs
normis99

Atbildētlietotājs artursp pievienoja 14 Dec 2013 13:11

Tāda jau der tikai bārdainiem hipsteriem ar itelefonu un fiksīti :) Ja somā nesā tikai jaunāko Rīgas laiku, ipadu un viņa lādētāju, tad varbūt pietiek. Manuprāt, mugursoma bez vismaz vienas horizontālās siksnas der tikai 5 minūšu gājienam uz skolu vai Pienu :) Ne jau "lai bez bēdām varētu bradāt,fotografēt,slēpņot,riteņot, stopēt,ceļot un dzert alu"
Attēls
Lietotāja avatārs
artursp

Atbildētlietotājs Tunnelsen pievienoja 16 Dec 2013 00:16

Bergans piedāvā labas.

Man domāt ka ar 30Ls budžetu labu somu nenopirkt...
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
Tunnelsen

Atbildes: 279
Pievienojies: 05 Apr 2013 23:07
Atrašanās vietas: Norge, Ålgård

Atbildētlietotājs normis99 pievienoja 19 Dec 2013 14:50

artursp rakstīja:Tāda jau der tikai bārdainiem hipsteriem ar itelefonu un fiksīti :) Ja somā nesā tikai jaunāko Rīgas laiku, ipadu un viņa lādētāju, tad varbūt pietiek. Manuprāt, mugursoma bez vismaz vienas horizontālās siksnas der tikai 5 minūšu gājienam uz skolu vai Pienu :) Ne jau "lai bez bēdām varētu bradāt,fotografēt,slēpņot,riteņot, stopēt,ceļot un dzert alu"

dažiem traucē pauti, dažiem soma ... atrunas atrunas :)
jautājums nebija hiking somai, bet 20-25l daypack
Attēls
Lietotāja avatārs
normis99

Atbildētlietotājs artursp pievienoja 19 Dec 2013 15:21

normis99 rakstīja:dažiem traucē pauti, dažiem soma
Dažiem somas brends ;)
Attēls
Lietotāja avatārs
artursp

Atbildētlietotājs normis99 pievienoja 19 Dec 2013 17:17

artursp rakstīja:
normis99 rakstīja:dažiem traucē pauti, dažiem soma
Dažiem somas brends ;)

runa ir par pieredzi un kvalitāti, brends var nebūt (somai manā linkā nav brenda)
Attēls
Lietotāja avatārs
normis99

Atbildētlietotājs juzins pievienoja 19 Dec 2013 18:13

Ja vēl nav iegādāta, var arī paskatīties kādā militāras ievirzes veikalā (arsenals.lv patrioti.lv maksimuss.lv). Pats ikdienā staigāju ar 25l vācu armijas ūdensdrošu maisveidīgu somu un nav ne vainas.
Attēls
Lietotāja avatārs
juzins

Atbildes: 172
Pievienojies: 19 Jul 2010 23:27

Atbildētlietotājs plumite_and_upenite pievienoja 19 Dec 2013 23:48

Militārs brezenta maiss vai Rimi uzlīmju soma- pamēģini tajā iemest divlitrīgu kolas pudeli un 15" laptopu, uzsēdies uz ričuka un labā ātrumā palavierē starp stabiem...vai vienkārši paskrien.
1) militārās somas ir lētas, tām līdz normālai ergonomikai ir tālu un pasaule ir izaugusi no brezenta, neilona un dermantīna
2) rimi somas izskatās ok, bet, ja nevajag somu reāli izmantot 24/7 tehnikas un parpalu staipīšanai, ar to arī viss apstājas.

Skopais maksā divreiz :) piemet čiriku un ņem- http://virsotne.lv/?id=314&pid=1343 Virsotnē var dabūt 11% atladi. Ja esi dīcējs un īdētājs, aizej uz Gandru pēc Millet, tur tādiem piešķir 30%. Tici man, kalpos kudiš ilgāk nekā kaut kāds netā pasūtīts Wundertasche.
plumite_and_upenite

Atbildētlietotājs Endzan pievienoja 20 Dec 2013 09:41

plumite_and_upenite rakstīja:Militārs brezenta maiss vai Rimi uzlīmju soma- pamēģini tajā iemest divlitrīgu kolas pudeli un 15" laptopu, uzsēdies uz ričuka un labā ātrumā palavierē starp stabiem...vai vienkārši paskrien.
1) militārās somas ir lētas, tām līdz normālai ergonomikai ir tālu un pasaule ir izaugusi no brezenta, neilona un dermantīna
2) rimi somas izskatās ok, bet, ja nevajag somu reāli izmantot 24/7 tehnikas un parpalu staipīšanai, ar to arī viss apstājas.

Skopais maksā divreiz :) piemet čiriku un ņem- http://virsotne.lv/?id=314&pid=1343 Virsotnē var dabūt 11% atladi. Ja esi dīcējs un īdētājs, aizej uz Gandru pēc Millet, tur tādiem piešķir 30%. Tici man, kalpos kudiš ilgāk nekā kaut kāds netā pasūtīts Wundertasche.

Esmu Gandrā iepircis visādus pričendālus un apģērbu, kā arī nākotnē plānoju to darīt, bet vairāk par 15% man nav izdevies nokaulēt, lai arī esmu to darījis dažādos veikalos pie dažādiem pārdevējiem un dažādos laikos. Manīju vēl forumā, ka kāds izteicās, ka par atlaidēm tur brīvi var vienoties. Varbūt, kādam ir gals tur, un ir gatavs padalīties ar to. Būtu pateicīgs. Var arī sūtīt man uz PM.
Endzan

Atbildes: 68
Pievienojies: 06 Mar 2012 07:45

Atbildētlietotājs normis99 pievienoja 20 Dec 2013 13:48

Virsotnē atkarībā no atlaižu pakāpes ir līdz 22%, Gandrā līdz 30%, bet to nevar izdīkt, tikai ja pērk caur kompāniju, kas ir viņu partneris vai tamlīdzīgi. Man ir pieeja, taču es nevaru šo pakalpojumu sniegt citiem.
Attēls
Lietotāja avatārs
normis99

Atbildētlietotājs mika pievienoja 27 Jan 2014 03:08

Soma plecos :) Diemžēl, somu nācās dabūt dažu stundu laikā, pāris dienas pirms došanās ceļā. Gandrā biju iegājusi, bet kad paskatījos uz cenām, maza balstiņa galvā čukstēja, ka pa priekš derētu samaksāt īri. :D
Liktenīgajā šopinga dienā ikdienas gaitas veda uz Juglas pusi, tāpēc iebraucu Elkorā, kur šausmīgi negodīgi sakarinātas piedāvājumā esošās somas - priekšā tikai vienas firmas somas, lai aptaustītu un testētu citu firmu somas, bija jāaizrokās, ņemot nost no āķiem piecas/sešas somas.
Tā nu uz vietas atlasīju trīs kandidātus, no kurām izvēlējos šo, labi zinot, ka pārmaksāju žīdu kantorim:

http://www.elkor.lv/lat/deuter-go-go-3.html

Pagaidām pēc 2 dienu staigāšanas un kāpelēšanas pa Viļņas jumtiem no rīta līdz vakaram ar visiem foto loriņiem un citām lietām somā mugura diskomfortu nejūt, lences nespiež. Diezgan liels mīnuss ir tas, ka nav iestrādāts vairāk atsevišķu kabatiņu, tāpēc stipri jādomā par somas satura pakošanu. :D
Lietotāja avatārs
mika

Atgriezties uz Aprīkojums

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 2 lietotāji online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 2 Ciemiņu (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

Current time

Pašlaik ir 20 Sep 2017 12:00