Ienākt

GPS mobilajā vai atsevišķā ierīcē?

Viss par GPS, kartēm, datoriem, telefoniem, programmām, magnētiem, uzlīmēm, kastītēm, gumijas zābakiem, ģeomobīļiem un tā joprojām, beidzot ar pašu geocaching.com un ar to saistītajām fīčām.

GPS mobilajā vai atsevišķā ierīcē?

Atbildētlietotājs inela pievienoja 06 Apr 2013 17:44

Sveiciens!
GPS man nav pieejams nekādā formātā - ne mob., ne garmin, magellan vai citā navigācijas ierīcē. Taču slēpņot gribas :)
pirkt jaunu viedtelefonu par 200-300 latiem tikai tādēļ, lai tiktu pie GPS un slēpņošanas ar īsti negribas. Turklāt tais spīdīgajos ekrānos (mobilajos) vasarā vispār var arī kaut ko redzēt? Pirkst atsevišķu navigācijas ierīci?

Kopumā naudu ieguldīt esmu gatava, iespējams tiešām beidzot jāsaņemas un jāpērk jaunās paaudzes telefons ar iebūvēto GPS. Taču gribētu dzirdēt Jūsu ieteikumus, kā vislētāk un kvalitatīvāk tikt pie GPS :)

Paldies!
inela

Atbildes: 4
Pievienojies: 01 May 2011 23:55

Re: GPS mobilajā vai atsevišķā ierīcē?

Atbildētlietotājs rams pievienoja 06 Apr 2013 18:14

Ja viedtālrunī negrasies izmantot visas pārējās fīčas - internetu, sociālos tīklus, utt., tad labāk un lētāk būs iegādāties atsevišķu gps ierīci, te pat forumā brīžiem tirgo labas iekārtas ap 50 Ls, tiesa gan lietotas.
rams

Atbildes: 7
Pievienojies: 12 Jan 2009 16:31

Atbildētlietotājs wellstar pievienoja 06 Apr 2013 21:45

Lai vispilnīgāk būtu iespējams izmantot pilnīgi visas slēpņošanas iespējas -t.i. atrast visu veidu slēpņus, arī ļoti specifiskus iesaku tomer atsevisķu iekārtu - Garmin Oregon 450/550.
Un palasot šeit pat foruma var atrast ļoti daudz +/- visām GPS iekartam(gan atsevišķi, gan viedtālrunī)

Bet mans subjektīvais viedoklis vienmēr būs par labu atseviškai iekārtai! ;)
Attēls
wellstar

Atbildes: 216
Pievienojies: 13 Sep 2009 19:00
Atrašanās vietas: Pamatā N 56° 32.084 E 021° 01.746 vakaros un brīvdienās

Atbildētlietotājs Rudice pievienoja 06 Apr 2013 22:25

Turpini ar parastu googlemaps, parastā telefonā. Kad būsi atradusi ap 50 slēpņu, nu tuvāk 100tam, tad arī sapratīsi, kas vajadzīgs un cik esi gatava investēt savā izklaidē. Es arī par navigatoru ar paperless geocaching, jo:
1. Spēj darboties ilgāk par 12h ar vienām baterijām
2. Nav nepieciešami dati(MB), internets, kas nav diez ko lēts ārzemēs
3. Mitrumizturīgs.
Attēls
Rudice

Atbildes: 145
Pievienojies: 20 Sep 2012 16:32
Atrašanās vietas: Lielvārde

Atbildētlietotājs Tunnelsen pievienoja 06 Apr 2013 22:45

Rudice rakstīja:2. Nav nepieciešami dati(MB), internets, kas nav diez ko lēts ārzemēs

Šis ir labākais arguments, manuprāt. Datuplūsmas nepieciešamība ir traucējoša...
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
Tunnelsen

Atbildes: 279
Pievienojies: 05 Apr 2013 23:07
Atrašanās vietas: Norge, Ålgård

Atbildētlietotājs inela pievienoja 07 Apr 2013 12:42

Rudice rakstīja:Turpini ar parastu googlemaps, parastā telefonā.

manā telefonā nav internets. teorētiski var lietot, bet saprast neko tur nevar. Man tiešām ir vecās paaudzes telefons, kas piemērots sarunām, īsziņām un modinātājam :)

Līdz šim draugam bija Garmin, bet nu tā ir prom. Ir teju 2 gadu pauze slēpņošanai, bet nu gribas pašai turpināt. Visu laiku esmu sliekusies par labu atsevišķai iekārtai un arī te esmu guvusi tam apstiprinājumu.

Paldies!:)
inela

Atbildes: 4
Pievienojies: 01 May 2011 23:55

Atbildētlietotājs girtsgr pievienoja 07 Apr 2013 18:31

Visu laiku esmu sliekusies par labu atsevišķai iekārtai un arī te esmu guvusi tam apstiprinājumu

Pilnīgi noteikti pareizs lēmums. Var jau slēpņot arī ar telefonu, taču tas ir neērti.
Attēls
girtsgr

Atbildes: 108
Pievienojies: 21 Aug 2010 01:04

Atbildētlietotājs wellstar pievienoja 08 Apr 2013 10:38

redz kur ar piedāvājums -
viewtopic.php?f=20&t=1298
Attēls
wellstar

Pievienojies: 13 Sep 2009 19:00
Atrašanās vietas: Pamatā N 56° 32.084 E 021° 01.746 vakaros un brīvdienās

Atbildētlietotājs Cipans pievienoja 10 Apr 2013 18:21

Telefona priekšrocība ir tā ka tas ir (gandrīz) vienmēr līdzi un rāda tā brīža aktuālo situāciju. Var izmantot arī ofline kartes, ja nesaāk interneta, un mobilie ar GPS mūsdienās vairs nav arī nesamērīgi dārgi.

GPS atsevišķā irīcē jārēķinās ar to ka tajā ir tikai dati un slēpņi ko tajā iekopē - respektīvi, ja meklē pēc GPX kas saglabāts n dienas iepriekš var sanākt situācija ka apkārtnes slēpņi nemaz nav ielādēti, nav pēdējo logu, neredz ka varūt meklē slēpni kurš diseib;ots utml.
Vecākām ierīcēm arī ir problēmas ar spolerbildēm.

Atsevišķas ierīces galvenais pluss ir precizitāte.
Optimālais risinājums ir izmantot gan telefonu, gan atsevišķu GPS :) (vismaz no savas personīgās pieredzes)
Attēls
Lietotāja avatārs
Cipans

Atbildes: 163
Pievienojies: 03 Apr 2011 19:15

Atbildētlietotājs Tunnelsen pievienoja 10 Apr 2013 22:59

Nē nu telefonu es netaisos mest laukā, šobrīd aktuālākais jautājums KĀDU GPS pirkt. Jo viņš būs nepieciešams 80% slēpņošanai, 10% pārgājieniem un 10% lietošanai auto...

Var jau būt tā ka mājās ielādē slēpni, bet kamēr tiec līdz vietai, slēpnis ir deaktivizēts... Alternatīva sapārot gps aparātu ar telefonu taču nav vajadzīga...
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
Tunnelsen

Atbildētlietotājs artursp pievienoja 10 Apr 2013 23:23

Nu, es vēl kā atsevišķas ierīces (LIELU!) plusu nosauktu baterijas. Piemēram, garākā pārgājienā/velobraucienā ne vienmēr sanāk tikt pie rozetes, bet tie mūsdienīgie "vied"tālruņi tak, aktīvi slēpņojot, pat pusdienu nevelk. Daļai nemaz nevar izņemt akumulatoru. Bet, piemēram, tādam Oregonam saber kabatā čupiņu ar "pirkstiņiem" un aidā.
Arī ārzemēs (ārpus ES) var pāriet vēlme ar telefonu slēpņot, ieraugot MB cenas :)
Protams, ir jau arī izturīgi "vied"tālruņi, bet tāpat ar lielāko daļu peldēt nevar (vismaz tā, lai viņš pēc tam vēl strādātu :) ), pat lietū un sniegā nez' vai gribēsies viņu turēt rokā.
Attēls
Lietotāja avatārs
artursp

Pievienojies: 03 Mar 2011 13:18

Atbildētlietotājs KristsT pievienoja 11 Apr 2013 12:39

Esmu sācis slēpņošanu ar tālruni un pēc tam iegādājies Garmin "Oregon".
Pēc kāda laika palietošanas sapratu, ka citas opcijas vairs nekad nemēģināšu. Ļoti ērti darboties ar kartēm, GPX failiem un nav jāuztraucas par to, ka var beigties baterijas, ja iepriekš ar tām apgādājas. Vispār ērti lietojams. Viss slēpņu apraksts un pēdējie logi arī ir redzami Garmin, parastajos gadījumos nevajag papildus neko printēt ārā. Pirms braukšanas tūrē katru reizi atjaunoju datus, līdz ar to nav risks, ka būs neaktuāla informācija, caur GSAK tas prasa pāris minūtes. Mitrumizturīgs, es teikšu, ka triecienizturīgs, var viegli pierīkot klāt velo. Bez tam ir arī citas opcijas klāt, bez kurām kārtīgs slēpņotājs iztikt nevar - iespēja veikt projekcijas dabā, iespēja lietot wherigo failus utt.
Tas viss noteikti arī izvērtējams pirms ierīces iegādes.
Ja vienīgais mērķis ir ievadīt koordinātes un doties uz tām, tad der praktiski jebkāda ierīce, kur ir GPS. Arī modernā tālrunī lielākoties var paveikt visu to pašu, ko ar Garmin, salādējot attiecīgās programmas, bet tas nekad nebūs tik ērti.
Lietotāja avatārs
KristsT

Atbildes: 211
Pievienojies: 23 May 2011 22:06

Atbildētlietotājs Tunnelsen pievienoja 11 Apr 2013 14:49

Ok, tātad Oregons... 450, 450t, 550, vai 550t???
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
Tunnelsen

Atbildētlietotājs Rudice pievienoja 11 Apr 2013 14:59

Tunnelsen rakstīja:Ok, tātad Oregons... 450, 450t, 550, vai 550t???

Pie troļļiem auksti, ar cimdiem darboties būs neērti(pat neiespējami). Es par GPSmap >=62s! Nav tikai Wherigo fīčas.
Attēls
Rudice

Atbildes: 145
Pievienojies: 20 Sep 2012 16:32
Atrašanās vietas: Lielvārde

Atbildētlietotājs IvetaZ pievienoja 11 Apr 2013 15:48

Rudice rakstīja:

Pie troļļiem auksti, ar cimdiem darboties būs neērti(pat neiespējami).

Kas tās par muļķībām???!!!

Tunnelsen, visi nopietni un cienījami slēpņotāji slēpņo ar Oregoniem. Nu, varbūt vēl daži ar Montanām, un vēl mazāk - ar tiem, nu... nu, citiem Garminiem. Secinājumus vari izdarīt pats. :ymparty:
Lietotāja avatārs
IvetaZ

Atbildes: 177
Pievienojies: 27 Mar 2011 21:52

Atbildētlietotājs Cipans pievienoja 11 Apr 2013 15:57

artursp rakstīja:Nu, es vēl kā atsevišķas ierīces (LIELU!) plusu nosauktu baterijas. Piemēram, garākā pārgājienā/velobraucienā ne vienmēr sanāk tikt pie rozetes, bet tie mūsdienīgie "vied"tālruņi tak, aktīvi slēpņojot, pat pusdienu nevelk.
http://www.amazon.co.uk/EasyAcc%C2%AE-SuperBoy-12000mAh-External-Smartphone/dp/B008YRG5JQ/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1365684886&sr=1-1&keywords=easyacc+battery
bet tas jau vairs nav stāsts par GPS ;)
Attēls
Lietotāja avatārs
Cipans

Atbildes: 163
Pievienojies: 03 Apr 2011 19:15

Atbildētlietotājs KristsT pievienoja 11 Apr 2013 17:36

Šeit var salīdzīnāt.
http://www.gpscentral.ca/products/garmi ... rison.html
Manuprāt, galvenā starpība ir tur, vai ir nepieciešama foto kamera klāt vai ne. Ja ne, tad 450 derēs. Par tiem - Waypoints/favorites/locations, īsti nezinu, bet man, šķiet, ir bijuši ap 2000 slēpņi iekšā 450 modelim, bet viss ir darbojies kārtībā. Atmiņa ne tuvu nav pilna. Kas tur ar to skaitu īsti ir domāts un kā tas strādā, to varbūt kāds cits var pastāstīt.
Lietotāja avatārs
KristsT

Atbildes: 211
Pievienojies: 23 May 2011 22:06

Atbildētlietotājs artursp pievienoja 11 Apr 2013 18:01

Piekritīsi taču, ka Eneloopi maksā "nedaudz" lētāk un aizņem "nedaudz" mazāk vietas kabatā? :) Plus vēl, ja visas līdzpaņemtās izlādējas, var ieskriet praktiski jebkurā veikalā un iepirkt kaut kādus Duracell.
Par cimdiem tiešām muļķības, Oregonu ar visvisādiem priekšmetiem esmu bakstījis (pirkstiem, nagiem, cimdiem, nažiem, naglām, zariņiem utt.) - viss ok.
Attēls
Lietotāja avatārs
artursp

Pievienojies: 03 Mar 2011 13:18

Atbildētlietotājs Endzan pievienoja 11 Apr 2013 18:40

Pats lietoju 450 - to aptuveni gadu. Iekšā lieku Eneloop lādējamās baterijas. Kopā divi komplekti. Esmu apmierināts. Nekad vēl nav nācies palikt bez koordinātēm, un kā jau Artūrs teica, vienmēr ir iespēja ieskriet benzīntankā, ja kas tāds atgadās. Atceros, kad pirku, tad pētīju tās atšķirības. Man liekas, ka ar "t" priekš Latvijas nebija jēgas ņemt. Neatceros gan, kāpēc. Savukārt, 550 - jam, kā galveno atšķirību atceros fotokameru, kura man nebija aktuāla, jo ir atsevišķi spogulene. Bet tas tā, subjektīvi. Ar ekrānu ziemā un aukstumā nav problēmu, var darboties ar cimdiem. Atšķirība no Iphone, piemēram.
Endzan

Atbildes: 68
Pievienojies: 06 Mar 2012 07:45

Atbildētlietotājs Tunnelsen pievienoja 11 Apr 2013 23:10

Es salīdzināju Motana 650 un Oregon 450... Es, maigi izsakoties, biju uz zemajiem vaigiem... Tie aparāti taču ir gandrīz identiski!!!!
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
Tunnelsen

Atbildētlietotājs juris1c pievienoja 12 Apr 2013 00:08

Tunnelsen rakstīja:Es salīdzināju Motana 650 un Oregon 450... Es, maigi izsakoties, biju uz zemajiem vaigiem... Tie aparāti taču ir gandrīz identiski!!!!

Montana sērijas ierīcēm ir iespējama 2 veidu barošana (akku paka vai 3 x AA) un grozās ekrāna attēlojums (portrets/ainava), pats ekrāns ir lielāks un aparāts ātrāks. Montana 650 ir fotoaparāts, Oregon 450 tā nav. Un vēl, ja paturēsi abus rokās, tad nu gan neliksies, ka tie ir identiski - Montana ir kā pusķieģelis, Oregon - 1/4 ķieģeļa.
Lietotāja avatārs
juris1c

Atbildes: 613
Pievienojies: 16 Apr 2009 23:35
Atrašanās vietas: Bērzpils

Atbildētlietotājs IvetaZ pievienoja 12 Apr 2013 09:07

Tunnelsen rakstīja:Es salīdzināju Motana 650 un Oregon 450... Es, maigi izsakoties, biju uz zemajiem vaigiem... Tie aparāti taču ir gandrīz identiski!!!!

Kādā veidā Tu salīdzināji? Internetā?
Montanas ekrāns ir 2 x lielāks par Oregona;
Montanai ir auto balss vadības (rūtēšanas) sistēma (komplektā ar attiecīgo stiprinājumu);
Montanas ekrāns darbojas gan horizonālā, gan vertikālā režīmā;
Montanai nav Whereigo iespējas.
Montanai ir fotokamera.

Gan jau vēl kādas atšķirības. Ātrumā nespēju uzskaitīt. Bet, pa lielam, jā, abi aparāti veic vienas un tās pašas funkcijas, tikai dažādos izpildījumos. Oregons vairāk rokai piemērots, Montana teicami pilda arī autonavigācijas funkciju.
Lietotāja avatārs
IvetaZ

Atbildes: 177
Pievienojies: 27 Mar 2011 21:52

Atbildētlietotājs Tunnelsen pievienoja 12 Apr 2013 20:20

juris1c rakstīja:
Un vēl, ja paturēsi abus rokās, tad nu gan neliksies, ka tie ir identiski - Montana ir kā pusķieģelis, Oregon - 1/4 ķieģeļa.

Pusķieģelis varētu būt neērtāk....
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
Tunnelsen

Atbildētlietotājs juris1c pievienoja 12 Apr 2013 23:55

IvetaZ rakstīja:Montanai ir auto balss vadības (rūtēšanas) sistēma (komplektā ar attiecīgo stiprinājumu);

Starp citu, Montana'i ir arī 3.5mm audio izeja.
Tas nozīmē, ka, ja a/m ir 3.5mm audio ieeja, tad var iztikt bez dārgā a/m turētāja, lai dzirdētu balss norādījumus. Tie ir arī latviski - http://garmin.lv/lv/latviesu-balss-norades/
Neērti, ka vēl viens vads jāsprauž, bet uz gariem pārbraucieniem, tā varētu būt neērtība, kas atmaksājas.
Lietotāja avatārs
juris1c

Atbildes: 613
Pievienojies: 16 Apr 2009 23:35
Atrašanās vietas: Bērzpils

Atbildētlietotājs Tunnelsen pievienoja 13 Apr 2013 11:27

Es laikam varētu nošauties, ja pa starpu mūzikai kāds vēl diktētu braukšanas virzienus... :D
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
Tunnelsen

GPS mobilaja vai atseviska ierice

Atbildētlietotājs Subbotastarl pievienoja 30 Jul 2017 17:09

It ka jau posts par GPS nevis kas ir OCTA un kas ir KASKO, bet nu labi.

OCTA abiem un nevienam KASKO
Tu vainigs un sasit kadam auto - tava OCTA kompanija tam otram samaksas par remontu, savu auto remonte pats.
Tu neesi vainigs, tev sait kads cits - vainiga puses OCTA kompanija samaksas tev par remontu.

OCTA ar KASKO abiem
Tu vainigs un kadam sasit auto - tava OCTA samaksas otram par remontu, tavs KASKO samaksas tev par remontu.
Otrs vainigs - vina OCTA kompanija samaksas tev par remontu, vina KASKO kompanija samaksa vinam par remontu.

Piespiesta apdrosinasana OCTA sedz zaudejumus tam kurs nav vainigs uz vainiga rekina vainigajam samazina BM klasi un nakosreiz par OCTA vins maksa vairak. Vainigais remonte pats. Ja neliels negadijums abi auto braucami, tad var vienoties bez apdrosinataja iesaistisanas. Bet tad obligati abiem papirs briva forma ar abu parakstiem ka pretenzijas netiek celtas. Ja negrib skaidra norekinaties tad saskanotais. Ja nevar vienoties tad sauc policiju.
Brivpratiga apdrosinasana KASKO sedz zaudejumus tev pasam - driksti ari sasist tikai savu masinu vai tev vinu nozog.
Subbotastarl

Atbildes: 17
Pievienojies: 12 Jun 2017 04:28

Atgriezties uz Aprīkojums

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 1 lietotājs online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 1 Ciemiņš (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Current time

Pašlaik ir 26 Sep 2017 19:24