Ienākt

Baterijas - cik ilgi tur?

Viss par GPS, kartēm, datoriem, telefoniem, programmām, magnētiem, uzlīmēm, kastītēm, gumijas zābakiem, ģeomobīļiem un tā joprojām, beidzot ar pašu geocaching.com un ar to saistītajām fīčām.

Re: Baterijas - cik ilgi tur?

Atbildētlietotājs prusux pievienoja 18 Aug 2011 02:55

Es vairāk sacepos par to, ka ja DJ vēljoprojām būtu pieja parastajām baterijām "na haļavu" tad viņš pat tuvu nedomātu, ka būtu pašam par saviem līdzekļiem jāiegādājas lādējamie.

KasparsB, Kas ir domāts ar "eneloop ir ātrāka pašizlāde" ???
jo aprakstā nekas par to nav minēts. Tieši pretēji:
"Because of the low self-discharge the batteries retain up to 75% of their capacity even after one year of storage. "
Life is too short to search for a shitcache
prusux

Atbildes: 315
Pievienojies: 17 Apr 2009 16:00
Atrašanās vietas: teika

Atbildētlietotājs DEEJAYs pievienoja 18 Aug 2011 15:31

prusux rakstīja:Es vairāk sacepos par to, ka ja DJ vēljoprojām būtu pieja parastajām baterijām "na haļavu" tad viņš pat tuvu nedomātu, ka būtu pašam par saviem līdzekļiem jāiegādājas lādējamie.
"

OK,saprotu ka mana kljuda ir,ka kaut kaa neesmu pareizi izteicies "dlja asoba adaronih" un ka te cilvekiem ir tendence visu parspilet un parprast!!! Principa es personigi ladejamaas AA tipa baterijas jau izmantoju no 2004. gada, ta ka pat pielauju ilgak, neka dazsh labs no gudrajiem komentetajiem,un perku taas par saviem lidzekljiem,shaubos vai pats cienitais "cepiena kungs" (prusux) 2004. gada lietoja ladejamas baterijas un domaja par apkartejo vidi! Runajot par parastajam baterijam,tik ieteicu tiem slepnjotajiem kam nav ladejams baterijas,kadas baterijas pec manas pieredzes izturtur vislabak un ir letak noperkamas! Pat ar piekljuvi pie nosacit bezmaksas baterijam es tas izmantoju tikai avarijas gadijumos,kad visas ladejamas baterijas ir tukshans un nav kur uzladet un lidzi ir dazjas Duracell Procell "na vsjakij pazarnij" un tas bija,tad kad veel stradaju iestade kur parastas AA baterijas tiek lietotas kilogramiem,jo ladejamas baterijas profesionalos radio mikrafonos parasti neliek,tad kad radio mikrafons ir nospradzis tas baterijas met tipa ara,jo tipa taas ir tukshas,bet ieliekot Garmina taas tur veel krietni ilgi,vienu dienu mierigi var meklet kastes,ta ka uzskatu ka es izlietoju resursus pilniba un pat daru labu nevis metu ara pustukshas baterijas!!! Pietam es tas pat nemetu ara, bet jau kadus gadus 12it kraju un nododu speciali tam paredzetas vietas! Ta ka nav ko sacepties ja nezin,vai nesaprot lietas butibu,nevajag fantazet tik daudz!

Peace Yo! Attēls
Lietotāja avatārs
DEEJAYs

Atbildes: 380
Pievienojies: 21 Jul 2009 22:15
Atrašanās vietas: Solar System, Planet Earth...

Atbildētlietotājs normis99 pievienoja 18 Aug 2011 15:54

taisnojiec cik gribi, bet prusux acīs tu tāpat esi nelaimīgs dabas piedirsējs tagad :D
Attēls
Lietotāja avatārs
normis99

Atbildes: 1140
Pievienojies: 14 Apr 2009 18:05
Atrašanās vietas: N 56° 57.518 E 024° 09.134

Atbildētlietotājs DEEJAYs pievienoja 18 Aug 2011 16:00

normis99 rakstīja:taisnojiec cik gribi, bet prusux acīs tu tāpat esi nelaimīgs dabas piedirsējs tagad :D

:)) man ar dabas piedirshanu nav nekada sakara,to dara valsts doteta iestade! mana sirdsapzinja ir tira un mana maja tieks skiroti atkritumi un ir 4as miskastes virtuve! tak sto neirs :D
Lietotāja avatārs
DEEJAYs

Atbildētlietotājs Kraanc pievienoja 18 Aug 2011 17:55

Big+ DJ ;)
Geo-people Crazy-people
Lietotāja avatārs
Kraanc

Atbildes: 507
Pievienojies: 12 Nov 2009 16:21
Atrašanās vietas: Rīga

Atbildētlietotājs psyho pievienoja 20 Aug 2011 01:23

Sanyo Eneloop (baltās) - un tikai! Tur ap 10 stundām uz rijīgā Magelāntritona. Dīdžeja piedāvātās Sanyo 2700 gan izskatās pēc kaut kādas čainīzeru tuftas, jo oficiālajā mājas lapā tāds produkts neparādās. Arī mani interesē atsauksmes par Sanyo XXX (cik tur īsti to iksu??).. :-?
Lietotāja avatārs
psyho

Atbildes: 139
Pievienojies: 26 Aug 2009 14:23
Atrašanās vietas: Somewhere

Atbildētlietotājs DEEJAYs pievienoja 20 Aug 2011 04:56

psyho rakstīja:Dīdžeja piedāvātās Sanyo 2700 gan izskatās pēc kaut kādas čainīzeru tuftas.

Pats tu čainīzeru tufta,iemācies lasīt un arī uztvert izlasīto!
Kur tu redzi ka es kaut ko piedāvāju?! :D

1. Es neko nepiedāvāju,tikai pateicu kādas baterijas man uz doto brīdi ir lietošanā un tam nav nekāda sakara ar kaut kādiem piedāvajumiem!

2. Tās ko tu sauc par čainīzeru tuftu,tur 12-14h un ir vecas labas oriģinālās Japānā ražotās baterijas! Tas ka tev ir līkrocība un nemāki tādas atrast,vai neko par tādām nezini,nedod tev nekādas tiesības kaut ko tādu teikt! :D

3. Šeit būs SANYO produktu katalogs,kā noprotu,to tu iegoglēt neesi mācējis pirms sava tuftīgā komentāra:
http://www.overseas.sanyo.com/products_catalog/products/batteries/batteries/nickel_metal_hydride.html

4. Reku būs tev kāda paveca preses relīze no SANYO,ko būsi palaidis garām un tādēļ arī neko nezini par baterijām kuras jau razjo gandrīz sešus gadus! Ā,bet pareizi tu tak pirms sešiem gadiem vēl neko nebiji dzirdējis par lādejamām baterijam. :))

Tokyo, Nov 1, 2005----SANYO Electric Co., Ltd. (SANYO), the world’s leading producer of small-size rechargeable batteries, has announced the sale of a new AA size (typ.2700mAh*2, min.2500mAh*3) and AAA size (typ.1000mAh*2, min.930mAh*3) Nickel - Metal Hydride (Ni-MH) battery, to go on sale Nov. 21, 2005. SANYO achieved the world’s highest capacity*1 level by improving the ‘Superlattice Alloy’ material a proprietary negative electrode material. Rechargeable batteries are economical as they can be used repeatedly. Moreover, a recycling system for rechargeable batteries is already in place, giving such batteries a great advantage for being environment friendly.

Consumer use Ni-MH batteries (Ni-MH 2700/ Ni-MH 1000 series), which are compatible with dry cell batteries, achieve an even longer-lasting operational time for digital devices such as digital cameras. This product is a perfect fit for high-end device users that require long operational time along with high performance. The operation time of devices is greatly impacted by the battery capacity, and with the ‘Ni-MH 2700/Ni-MH 1000 series,’ SANYO has achieved the world’s highest*1 level capacity. Using this new battery on a SANYO digital camera*4 increased the number of pictures that can be taken compared to a conventional battery*5 by more than 40.

Based on its new vision ‘Think GAIA’, SANYO is simultaneously pursuing solutions for a comfortable living and consideration for the environment and will continue providing ‘Global Energy Solutions’ and ‘LOHAS (Lifestyles of Health and Sustainability) Solutions’. SANYO will go forward and popularize consumer use of Ni-MH batteries and will expand business using the keywords ‘A better alternative to dry cell batteries’.

kā arī iesaku palasīt šo,ja iepriekšējos postos to nepamanīji,vienīgā nelaime,tur viss ir tuftīgā valoda uzrakstīts:
http://www.fcenter.ru/online.shtml?articles/hardware/tower/25589#06
Lietotāja avatārs
DEEJAYs

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 20 Aug 2011 11:45

prusux rakstīja:KasparsB, Kas ir domāts ar "eneloop ir ātrāka pašizlāde" ???
jo aprakstā nekas par to nav minēts. Tieši pretēji:
"Because of the low self-discharge the batteries retain up to 75% of their capacity even after one year of storage. "

Lasi taču uzmanīgāk, "Eneloop XX" ir ātrāka pašizlāde, ja salīdzina ar parastajiem Eneloop.
KasparsB

Atbildes: 509
Pievienojies: 19 Aug 2008 18:12

Atbildētlietotājs psyho pievienoja 20 Aug 2011 12:01

Dīdžej, nemīz buņdžā, Tev ir viskrutākais Sanyo ražojums! ;)
Ar to arī Tevi apsveicu! :ymhug:
Nesāksim publiski apspriest ko tu pirms 6 gadiem zināji un nezināji, mācēji un nemācēji, bet anyway - paldies, ka apgaismoji..
Lietotāja avatārs
psyho

Atbildes: 139
Pievienojies: 26 Aug 2009 14:23
Atrašanās vietas: Somewhere

Atbildētlietotājs DEEJAYs pievienoja 20 Aug 2011 18:18

psyho rakstīja:Dīdžej, nemīz buņdžā, Tev ir viskrutākais Sanyo ražojums! ;)
Ar to arī Tevi apsveicu! :ymhug:
Nesāksim publiski apspriest ko tu pirms 6 gadiem zināji un nezināji, mācēji un nemācēji, bet anyway - paldies, ka apgaismoji..

Kurš tad te saka kaut ko par krutumu,kurā brīdi tev rēgojās,ka es teicu par šim baterijām kaut ko,kā par krutākajām?! Attēls

Šeit arī netiek runāts par mani,bet par baterijām,ja neesi pamanijis
un es teicu tikai to ka nevajag *irst komentāros ja nezini,jo pēc tā arī izdarīju secinājumus un konstatēju,ka pat google lietot nemāki! Pietam pats šo debati iesāki. Attēls
Lietotāja avatārs
DEEJAYs

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 22 Aug 2011 16:00

DEEJAYs rakstīja:Šeit arī netiek runāts par mani,bet par baterijām,ja neesi pamanijis [..]

8-x manuprāt pārsvarā gan te tiek runāts par tevi un TAVĀM baterijām :))
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildes: 1645
Pievienojies: 20 Aug 2008 17:41

Atbildētlietotājs Kraanc pievienoja 22 Aug 2011 17:15

Nav gadījumā tā ka lādējamās Li-on ir labākas par Ni-mh? Sanyo sarakstā pavirši iemetot aci gan nemaniju Litija AA tipa aķīšus, bet citur ir redzēti. lai gan izskatās ka ir retums.
Geo-people Crazy-people
Lietotāja avatārs
Kraanc

Atbildētlietotājs DEEJAYs pievienoja 23 Aug 2011 02:03

Pēteris rakstīja:
DEEJAYs rakstīja:Šeit arī netiek runāts par mani,bet par baterijām,ja neesi pamanijis [..]

8-x manuprāt pārsvarā gan te tiek runāts par tevi un TAVĀM baterijām :))

es jau gan tikai padalijos pieredzee un ar informaciju,izskatas ka ir kam taa informacija ir noderejusi ;)
Lietotāja avatārs
DEEJAYs

Atbildētlietotājs Gatisk pievienoja 23 Aug 2011 10:15

DEEJAYs rakstīja:es jau gan tikai padalijos pieredzee un ar informaciju,izskatas ka ir kam taa informacija ir noderejusi ;)

Ir noderējusi. Man, piemēram, noderēja linki uz testiem. Principā jau tur ir visas atbildes uz jautājumiem par ko te cepas. Testi gan ir 2007.gada, taču Oma likums pa šo laiku nav diži mainījies.
Attēls
Lietotāja avatārs
Gatisk

Atbildes: 729
Pievienojies: 15 Apr 2009 23:33

Atbildētlietotājs Vilnis pievienoja 26 Aug 2011 00:36

lodzis rakstīja:Tad kādas baterijas man pirkt????????

Vai nopērkamie standarta Duracell akumulatori ir lādējami ar Garmin lādētāju?

A par ko ir runa?
Vai krūšu izmēru pieskaitot krāniņa garumam var izrēķināt orgasma ilgumu?
Lodzi - pērc lielgabalu baterijas ;-)
Attēls
Vilnis

Atbildes: 63
Pievienojies: 22 Aug 2008 01:24

Atbildētlietotājs udajs_16 pievienoja 26 Aug 2011 16:52

Atbilde tiem, kas saprata Lodža jautājumu un Lodzim- ja AA baterijas ieliek Garmin ierīcē un pēc tam to pievieno pie vada, tad baterijas nelādējas. Tajā brīdī barošana pārslēdzas no baterijām uz vadu un ieguvums ir tāds, ka pa to laiku netiek tērētas baterijas. Ja tās ir lādējamās, tad patiesībā tehniski pareizāk ir saukt tās par akumulatoriem.

Ar orgasmu tur nekāda sakara un krāniņus ar krūtīm skaitīt nevajag.
AttēlsAttēls
udajs_16

Atbildes: 1249
Pievienojies: 20 Aug 2008 15:01
Atrašanās vietas: Parasti N 57° 31.762 E 025° 25.200

Atbildētlietotājs juris1c pievienoja 26 Aug 2011 20:21

udajs_16 rakstīja:Atbilde tiem, kas saprata Lodža jautājumu un Lodzim- ja AA baterijas ieliek Garmin ierīcē un pēc tam to pievieno pie vada, tad baterijas nelādējas. Tajā brīdī barošana pārslēdzas no baterijām uz vadu un ieguvums ir tāds, ka pa to laiku netiek tērētas baterijas. Ja tās ir lādējamās, tad patiesībā tehniski pareizāk ir saukt tās par akumulatoriem.

Ar orgasmu tur nekāda sakara un krāniņus ar krūtīm skaitīt nevajag.

Tu izbojāji visu prieku! :-s
Lietotāja avatārs
juris1c

Atbildes: 613
Pievienojies: 16 Apr 2009 23:35
Atrašanās vietas: Bērzpils

Atbildētlietotājs lodzis pievienoja 26 Aug 2011 20:29

Jau pašā sākumā grasījos novirzīt tēmu uz lielgabalu baterijām :)

Man ir Garmin akumulatoru lādētājs. Vai es tur varu ielikt Duracell AA akumulatorus un uzlādēt? Un vai šos Duracell aķīšus pēc tam varu bāzt Garminā?
Lietotāja avatārs
lodzis

Atbildes: 347
Pievienojies: 07 Nov 2009 22:14
Atrašanās vietas: Pitrags, Demene

Atbildētlietotājs Gatisk pievienoja 27 Aug 2011 00:25

lodzis rakstīja:Jau pašā sākumā grasījos novirzīt tēmu uz lielgabalu baterijām :)

Man ir Garmin akumulatoru lādētājs. Vai es tur varu ielikt Duracell AA akumulatorus un uzlādēt? Un vai šos Duracell aķīšus pēc tam varu bāzt Garminā?

Vari. Vari.
Attēls
Lietotāja avatārs
Gatisk

Atbildētlietotājs juris1c pievienoja 28 Aug 2011 11:52

Tuvojas ziema. Uzgāju tīklā šādu info par to, kas ziemā "ilgāk tur".
Info pāris gadus veca ... var jau būt, ka novecojusi.
http://www.viewsfromthetop.com/forums/a ... -5036.html

There are 2 types of lithium batteries: primary (non-rechargeable)--eg AA and AAA cells, and secondary (rechargeable, lithium ion, Lion)--frequently found in carmeras, laptop computers, and cellphones. (Warning--the rechargables must be charged properly or they will be destroyed or may even explode.) AFAIK, the rechargeables are not available in AA and AAA form factors. Both have good low temperature performance, store a large amount of energy per weight, and are light weight.

NiMH (rechargable cells) are relatively heavy, store a high-medium amount of energy, and have reasonably good low temp performance (although not at good as lithium non-rechargeables). NiCads are also heavy but store far less energy than NiMH. NiMH cells are available in AA and AAA form factors (and many other shapes and sizes).

Alkaline cells store a medium amount of energy and have medium low temp performance.

Carbon-zinc ("dry") cells store a small amount of energy and have poor low temp performance.

Rechargable cells tend to have a relatively poor shelf life--that is they will slowly loose charge when not in use. It makes sense to recharge them shortly before a trip to maximize the amout of available energy. Lithium (10-15yrs) and alkaline (5-10yrs) cells have long shelf lives.

For headlamps, flashlights, and GPS (low to medium current devices) using AA or AAA cells, choose alkaline, non-rechargable Lithium, or rechargable NiMH cells.

For digital cameras and camcorders (high current devices) which take AA or AAA cells, choose non-rechargable Lithium or rechargable NiMH cells.

Emergency devices (eg a flashlight) which may sit unused for years before being used should use alkaline or lithium (non-rechargable) cells.

For NiMH AA and AAA cells, some good chargers are: Maha MH-C204F (4 cells, charges only in matched pairs) and Maha MH-C401FS (4 cells, charges individually--remember many LED lights take 3 cells).

Depending on the weight constraints and duration of a trip, I will carry NiMH cells with NiMH or Lithium spares, or all Lithium cells with Lithium spares.

Doug
Lietotāja avatārs
juris1c

Atbildes: 613
Pievienojies: 16 Apr 2009 23:35
Atrašanās vietas: Bērzpils

Atbildētlietotājs normis99 pievienoja 29 Aug 2011 11:32

Rechargable cells tend to have a relatively poor shelf life--that is they will slowly loose charge when not in use. It makes sense to recharge them shortly before a trip to maximize the amout of available energy.

šī ir viena no īpašībām, kas Eneloopam nepiemīt (papildus pluss)
Attēls
Lietotāja avatārs
normis99

Atbildētlietotājs ivss_xx pievienoja 01 Sep 2011 13:11

Starp citu, neslikta alternatīva eneloop'iem -
http://www.ansmann.de/cms/businessdivis ... ttery.html

Nekādus testus veicis gan neesmu, bet lietoju gan eneloop, gan šīs un tā 'uz aci' nevaru pateikt, ka vaienas vai otras būtu labākas vai sliktākas
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
ivss_xx

Atbildes: 298
Pievienojies: 02 Dec 2008 14:27
Atrašanās vietas: Mālpils

Atbildētlietotājs normis99 pievienoja 01 Sep 2011 14:49

ivss_xx rakstīja:Starp citu, neslikta alternatīva eneloop'iem -
http://www.ansmann.de/cms/businessdivis ... ttery.html

Nekādus testus veicis gan neesmu, bet lietoju gan eneloop, gan šīs un tā 'uz aci' nevaru pateikt, ka vaienas vai otras būtu labākas vai sliktākas

izskatās labi! alternatīva tām Eneloop XX. Rekur lētākais ko atradu:

http://www.ebay.com/itm/Ansmann-maxE-AA ... 661wt_1061
Attēls
Lietotāja avatārs
normis99

Atbildētlietotājs peecis pievienoja 01 Sep 2011 15:03

Pēteris rakstīja:Man ar lādējamajām nekas nesanāk. Esmu haotisks un vienmēr sajaucu pilnās ar tukšajām, tad aizmirstu uzlādēt un līdz ar to pats sev esmu izveidojis priekšstatu, ka lādējamās baterijas ir sūdi :)

mjā, man līdzīgi, pie tam es tos akumulatorus mēdzu pazaudēt, aiz kam beigās nekāda ekonomija, tikai čakars.
Attēls
Lietotāja avatārs
peecis

Atbildes: 285
Pievienojies: 20 Aug 2008 20:46

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 01 Sep 2011 19:15

normis99 rakstīja:izskatās labi! alternatīva tām Eneloop XX. Rekur lētākais ko atradu:

Tad jau jēga nekāda...
KasparsB

Atbildētlietotājs normis99 pievienoja 02 Sep 2011 08:58

KasparsB rakstīja:
normis99 rakstīja:izskatās labi! alternatīva tām Eneloop XX. Rekur lētākais ko atradu:

Tad jau jēga nekāda...

kam nav jēgas?
Attēls
Lietotāja avatārs
normis99

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 02 Sep 2011 09:39

Pirkt Ansmann.
KasparsB

Atbildētlietotājs ly2kw pievienoja 02 Sep 2011 11:48

Lasīt šeit: Sanyo Eneloop vs. Ansmann maxE

Es dodu savu balsojumu par Eneloop. Es jau 4 gadus lieto Eneloop (kā arī Duracell, GP, Ultralast un dažas citas shitmarkas). Es tikai neesmu pārliecināts, ko jūsu lielgabalu baterijas ir. Ne tikai Eneloopu tilpums ir labāks, bet viņi strādā daudz labāk aukstā. Tajā pašā laikā Sanyo izgatavas ļoti labus USB lādētājus piemērotus ceļojumiem. Tie lādētāji ir protams labi visiem citiem markam NiMH AA vai AAA. Laba vieta, kur nopirkt Eneloop ir šeit, wgseller001 ir drošs un ātrs pārdevējs.

Ja ir interese, mans bateriju setups par velo-ceļojumu ir aprakstīts šeit (lietuviešu).
Last edited by ly2kw on 02 Sep 2011 12:04, edited 1 time in total.
ly2kw

Atbildes: 30
Pievienojies: 07 Nov 2008 14:10
Atrašanās vietas: Vilnius, Lietuva

Atbildētlietotājs Kraanc pievienoja 02 Sep 2011 11:59

ly2kw rakstīja:Lasīt šeit: Sanyo Eneloop vs. Ansmann maxE

Es dodu savu balsojumu par Eneloop. Es jau 4 gadus lieto Eneloop (kā arī Duracell, GP, Ultralast un dažas citas shitmarkas). Es tikai neesmu pārliecināts, ko jūsu lielgabalu baterijas ir. Ne tikai Eneloopu tilpums ir labāks, bet viņi strādā daudz labāk aukstā. Tajā pašā laikā Eneloop izgatavas ļoti labus USB lādētājus piemērotus ceļojumiem. Tie lādētāji ir protams labi visiem citiem markam NiMH AA vai AAA. Laba vieta, kur nopirkt Eneloop ir šeit, wgseller001 ir drošs un ātrs pārdevējs.

Ja ir interese, mans bateriju setups par velo-ceļojumu ir aprakstīts šeit (lietuviešu).

wow, nopietnas uzpariktes :)
Geo-people Crazy-people
Lietotāja avatārs
Kraanc

Atbildētlietotājs DEEJAYs pievienoja 02 Sep 2011 12:21

ly2kw rakstīja:Ja ir interese, mans bateriju setups par velo-ceļojumu ir aprakstīts šeit (lietuviešu).

vot tas ir sets! :-bd gūd voldemār gūd :ymapplause:
Lietotāja avatārs
DEEJAYs

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 04 Sep 2011 19:56

Visu lādēt no LiPo aķa izskatās iespaidīgi, taču varu izstāstīt par citu risinājumu!
Tātad doma ir vienkārša - lādēt visu no parastajiem AA elementiem (vienalga vai sārmu baterijām vai NiMH akumulatoriem). Nokia piemēram piedāvā šādu te uzlādes rīku saviem telefoniem (DC-8, nu jau gan tiek ņemts nost no ražošanas), iekšā 1 AA elements, lādē telefonu, kad tas tukšs, liec nākamo, turpini lādēt.
E-bay šādi te ķīniešu brīnumi ir pa pilnam - izejā USB vai pat vesela konektoru kaudze un laikam aptuveni 5V, par strāvām gan nezinu.
Tiem kas ķīniešiem pārāk neuzticas un ir draugos ar lodāmuru, tādu var izgatavot paši, tur pat var variēt ar elementu skaitu 1 - 3, taču ja grib, var arī slēgt paralēli un vairāk. Viss kas tādā gadījumā ir vajadzīgs ir DC-DC boost(spriegumu paceļošais) konvertors, daži kondensatori, diode, drosele, nu un protams plate, konektori, kārbiņa. Izejā piemēram 5V/300mA, kas nav baigi daudz, taču nav arī slikti. Protams var arī sameistarot ko niknāku.
KasparsB

Atbildētlietotājs ly2kw pievienoja 05 Sep 2011 04:55

KasparsB rakstīja:Viss kas tādā gadījumā ir vajadzīgs ir DC-DC boost(spriegumu paceļošais) konvertors, daži kondensatori, diode, drosele, nu un protams plate, konektori, kārbiņa. Izejā piemēram 5V/300mA, kas nav baigi daudz, taču nav arī slikti.

Tava domas par DCDC sprieguma palielinātaju ir interesanti, bet es neredzu, kur to varētu izmantot reālajā dzīvē.

Es tikai nevaru saprast kas tas ir lielgabalu baterijas, hmm :-?
ly2kw

Atbildētlietotājs s3ped pievienoja 05 Sep 2011 05:48

ly2kw rakstīja:Es tikai nevaru saprast kas tas ir lielgabalu baterijas, hmm :-?

Par lielgabalu baterijām - tas ir smalks joks (smart joke) :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Artillery_battery
Attēls
Lietotāja avatārs
s3ped

Atbildes: 104
Pievienojies: 17 Mar 2009 22:52

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 05 Sep 2011 09:45

ly2kw rakstīja:Tava domas par DCDC sprieguma palielinātaju ir interesanti, bet es neredzu, kur to varētu izmantot reālajā dzīvē.

To var izmantot iekārtu lādēšanai. DC-DC step down konvertori daļu enerģijas izkliedē caur radiatoru, šeit zudumi ir daudz mazāki.
KasparsB

Atbildētlietotājs ly2kw pievienoja 06 Sep 2011 12:22

Manā gadījumā ROHN BP5220A step-down konvertera efektivitāte ir daudzmaz 85%. Konverteram nav nepieciešams radiators un viņš paliek auksts pie maksimālās slodzes. Šaubos, vai kāds lēts step-up konverters ir efektīvāks. BP5220A ir ļoti ērts jo viņam ir plašs ieejas sprieguma diapazons (8-38V). LiPo baterijas ir vieglākas nekā NiMH. Otrs iemesls, kāpēc es izmantoju step-down konverteru ir jo es bieži darbojos manu pārnēsājamu īsviļņu radio, kurai ir nepieciešama 12V barošana. Bet mēs jau varbūt esam nonākuši pie pļavas. Atvainojos.

Un paldies s3ped par paskaidrojumu par lielgabalu baterijām.
ly2kw

Atbildētlietotājs normis99 pievienoja 06 Sep 2011 13:06

ly2kw rakstīja:Manā gadījumā ROHN BP5220A step-down konvertera efektivitāte ir daudzmaz 85%. Konverteram nav nepieciešams radiators un viņš paliek auksts pie maksimālās slodzes. Šaubos, vai kāds lēts step-up konverters ir efektīvāks. BP5220A ir ļoti ērts jo viņam ir plašs ieejas sprieguma diapazons (8-38V). LiPo baterijas ir vieglākas nekā NiMH. Otrs iemesls, kāpēc es izmantoju step-down konverteru ir jo es bieži darbojos manu pārnēsājamu īsviļņu radio, kurai ir nepieciešama 12V barošana. Bet mēs jau varbūt esam nonākuši pie pļavas. Atvainojos.

Un paldies s3ped par paskaidrojumu par lielgabalu baterijām.

Ja tu šo sistēmu izmanto primāri velosipēdu braucieniem, kāpēc tu ved līdzi akumulatoru, tā vietā lai izmantotu kādu dinamo mašīnas lādētāju? Ātri meklējot, atradu šādus, iespējams ir lētāki un labāki ķīniešu varianti: http://www.pedalpower.com.au/page2.html

edit: daudz lētāks risinājums http://www.instructables.com/id/Bicycle ... B-Charger/
Attēls
Lietotāja avatārs
normis99

Atbildētlietotājs ly2kw pievienoja 06 Sep 2011 14:57

Šī ir ļoti laba ideja. Man jau ir divas hub-dinamo mašīnas. Es tagad meklēju piemērotu spieķi 20 collu priekšējam ritenim. Gribu nogaidīt, kad mana priekšējā riteņa loks būs pilnībā nolietojies un tad es mainīšu to. Tad es mēģināšu izgatavot 11.1V LiPo lādētāju ar DCDC step-up konverteru. Dinamo mašīna nav panaceja jo tā ir salīdzinoši nav jaudīga. Mans geo-radio-divritenis dažreiz ēd daudz elektrības:

Attēls
ly2kw

Atbildētlietotājs Kraanc pievienoja 07 Sep 2011 10:35

:-O
Kas tie par makšķerkātiem? un ko viņi tur uz tā mazā velosipēda dara??
Ja tās ir makšķeres, tad kāpēc izstieptā veidā? šito es nesaprotu! un kā vispāt ar tādu "uzparikti" var pabraukt? :D
Geo-people Crazy-people
Lietotāja avatārs
Kraanc

Atbildētlietotājs Kraanc pievienoja 07 Sep 2011 10:38

Cits jautājums:
Skatos ķīniešiem ir itkā labs lādējamo bateriju piedāvājums iekš dealextreme. Bet nevaru saprast kāpēc tur pārsvarā ir 1.2V un 1.5V lādējamās vispār nevaur atrast?
Kāds reāli ir mēģinājis un zin par šo jautajumu, vai viņas ies kopā ar mūsu Garmin GPSiem?
Geo-people Crazy-people
Lietotāja avatārs
Kraanc

Atbildētlietotājs Papuass pievienoja 07 Sep 2011 11:00

Lādējamiem akumulatoriem atšķiras voltāža, man arī ir ar 1.2V. Lietoju vairākus gadus savam garminam un foto zibspuldzei, piebeidzis neesmu. Garminam opcijās ir fīča - norādīt, vai izmanto alkaline vai NiMh, nezinu, ko gan tas maina/
Attēls
Lietotāja avatārs
Papuass

Atbildes: 824
Pievienojies: 20 Aug 2008 18:16

Atbildētlietotājs Knagis pievienoja 07 Sep 2011 11:17

Cik zinu, nav tādu lādējamo ar 1.5V. visām būs 1.2V.
Attēls
Knagis

Atbildes: 408
Pievienojies: 24 Sep 2010 09:17

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 07 Sep 2011 11:38

Kraanc rakstīja::-O
Kas tie par makšķerkātiem? un ko viņi tur uz tā mazā velosipēda dara??
Ja tās ir makšķeres, tad kāpēc izstieptā veidā? šito es nesaprotu! un kā vispāt ar tādu "uzparikti" var pabraukt? :D

Viņš ir radioamatieris un makšķerkāti ir antena.
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildes: 1645
Pievienojies: 20 Aug 2008 17:41

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 07 Sep 2011 12:13

Papuass rakstīja:Garminam opcijās ir fīča - norādīt, vai izmanto alkaline vai NiMh, nezinu, ko gan tas maina/

Tas visticamāk ir tāpēc, lai aparāts saprastu cik aptuveni pilnas ir baterijas un varētu parādīt indikatoru. Sārma baterijām spriegums krīt līdz kādiem 1.2 - 1.3V, bet lādējamām ~1V, kad tās skaitās tukšas.
KasparsB

Atbildētlietotājs ly2kw pievienoja 07 Sep 2011 12:27

Papuass rakstīja:Garminam opcijās ir fīča - norādīt, vai izmanto alkaline vai NiMh, nezinu, ko gan tas maina

Garmins tad zina, kad baterijas ir izlādējušies un ir pienācis laiks tās mainīt.

Kraanc rakstīja:Kas tie par makšķerkātiem? un ko viņi tur uz tā mazā velosipēda dara?

kā Pēteris teica, tie ir antenakāti lai atbalstītu vadu antenas. Radio ir mana otrs hobijs. Daži videoklipi ir šeit šeit šeit un šeit.
ly2kw

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 07 Sep 2011 19:40

Ā un Tavs niks ir arī Tavs callsign :)
KasparsB

Atbildētlietotājs ly2kw pievienoja 07 Sep 2011 20:24

Protams :)
ly2kw

Atbildētlietotājs peecis pievienoja 08 Sep 2011 15:03

ly2kw rakstīja:
kā Pēteris teica, tie ir antenakāti lai atbalstītu vadu antenas. Radio ir mana otrs hobijs. Daži videoklipi ir šeit šeit šeit un šeit.

kāds ir max atālums starp tādu "velostaciju" un atacionāro staciju?
Attēls
Lietotāja avatārs
peecis

Atbildes: 285
Pievienojies: 20 Aug 2008 20:46

Atbildētlietotājs Papuass pievienoja 08 Sep 2011 15:29

Kādam ir pieredze ar eneloop lite? No nedaudz augstāk ievietotā linka var pasūtīt par ~1Ls par gabalu. Varbūt aizvietot parastās baterijas tādās iekārtās, kā bezvadu pele/klaviere, modinātājpulkstenis, tv pults ar šādām? Vai varbūt vienkārši tā cena ir tik zema, ka nav čakara vērta. Vēl, protams, ekoloģiskais faktors.
Attēls
Lietotāja avatārs
Papuass

Atbildes: 824
Pievienojies: 20 Aug 2008 18:16

Atbildētlietotājs Gatisk pievienoja 08 Sep 2011 16:13

Nav mokošākas nāves baterijai, kā nonākt pulkstenī. :D
Attēls
Lietotāja avatārs
Gatisk

Atbildētlietotājs ly2kw pievienoja 09 Sep 2011 17:55

Cik es saprotu, Eneloop lite ir daudzmaz divreiz tik lēti kā vienkārši Eneloopi. Tajā pašā laikā lite'm ir divreiz tik maz jaudas, bet tie var būt papildināti 2000 reizes salīdzinot ar 1000 reizes par vienkāršiem. Piemēram, tu lādēji tiem katru otru dienu (!), 2000 cikli būs pietiekami desmit gadu laikā! Ekoloģiskais faktors, manuprāt, nav tik svarīgs.

Peeci, max atālums starp manu "velostaciju" un stacionāro staciju bija aptuveni 17000 km (Lietuva ar Jaunzēlande). Es esmu savienojies ar vairāk kā 100 valstīm no velo. Tas nav grūti, kad apstākļi ir labvēlīgi. Lietuva - Japāna.
ly2kw

IepriekšējaisNākošais

Atgriezties uz Aprīkojums

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 2 lietotāji online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 2 Ciemiņu (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

Current time

Pašlaik ir 20 Sep 2017 11:56