IenāktFotokonkurss "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā"

Šī sadaļa paredzēta informācijai par produktiem un pasākumiem, kas saistīti ar slēpņošanu un brīvdabas aktivitātēm.

Fotokonkurss "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā"

Atbildētlietotājs Papuass pievienoja 02 Sep 2015 23:36

Tā kā slēpņotāji ir visai naski savas zemes apceļotāji, domāju, ka šis fotokonkurss šeit būs visai atbilstošs. Slēpņu vietas bieži vien sakrīt ar šī konkursa objektiem. Informācija par balvām tiks publiskota vēlāk, bet balvas būs.

Seko reklāmas materiāls:
-----------------------------------------------------------------
"Kultūras pieminekļi Vikipēdijā" (Wiki Loves Monuments) ir ikgadējs starptautisks fotokonkurss, kas notiek septembrī. To rīko Vikipēdijas kopienas dalībnieki. Konkursa dalībnieki fotografē sava reģiona vēstures un kultūras pieminekļus un augšupielādē to attēlus Wikimedia Commons (tā ir brīvi pieejamu attēlu, skaņu failu un citu multivides failu krātuve). Pasākuma mērķis ir popularizēt dalībvalstu kultūras mantojuma objektus.

Pirmais Wiki Loves Monuments konkurss notika 2010. gadā Nīderlandē. Kopumā tajā tika publicēti vairāk kā 12 500 attēlu. Nākamajā gadā tajā piedalījās arī citas Eiropas valstis, un konkursa laikā dalībnieki augšupielādēja apmēram 170 000 attēlu. 2012. gadā šis skaits pieauga jau līdz vairāk nekā 350 000 failiem, 2013. gadā tie bija vairāk nekā 370 000, bet 2014. gadā šajā konkursā tika augšupielādēti vairāk nekā 320 000 attēlu.

Tūkstošiem konkursa fotogrāfiju tika publicētas Vikipēdijas rakstos par attiecīgajām apdzīvotajām vietām vai pieminekļiem. Saskaņā ar Ginesa rekordu grāmatu 2012. gada konkurss kļuva par lielāko fotokonkursu pasaulē.
Konkursa pamatnoteikumi ir vienkārši. Konkurss notiek divās kārtās — nacionālā un starptautiskā. Dalībvalsts nodrošina pieminekļu sarakstu ar adresēm un identifikatoriem, un dalībniekiem savukārt jāaugšupielādē fotogrāfijas ar brīvu licenci (vislabāk ar CC-BY-SA 4.0). Fotografēt var jebkurā laikā, taču, lai attēls piedalītos konkursā, tas jāielādē no 1. līdz 30. septembrim. Fotogrāfijai jābūt liela izmēra, to nevajag samazināt.

Latvijas kultūras mantojuma saraksts ietver vairāk nekā 7000 objektu — tie ir arhitektūras, vēstures, rūpniecības un arheoloģiskie pieminekļi. Jums jāizvēlas novads, jāatrod tur kāds kultūras mantojuma objekts, paņemiet savu iemīļoto fotoaparātu, nofotografējiet objektu — un jūs esat iesaistījies lielākajā fotokonkursā pasaulē!

Vairāk par konkursu un tā noteikumiem uzziniet tā mājas lapā:
http://www.wikilovesmonuments.lv
-----------------------------------------------------------------
Attēls
Lietotāja avatārs
Papuass
 
Atbildes: 824
Pievienojies: 20 Aug 2008 18:16
Atrašanās vietas: Rīga

Re: Fotokonkurss "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā"

Atbildētlietotājs Papuass pievienoja 02 Sep 2016 13:28

Notiek arī šogad!

"Kultūras pieminekļi Vikipēdijā" jeb "Wiki Loves Monuments" pieder Ginesa pasaules rekords kā pasaulē lielākajam fotokonkursam. Tas notiks arī šogad un jau otro reizi arī Latvijā. Konkurss apvieno fotogrāfus no visas pasaules, lai uzņemtu kultūras mantojuma attēlus un dalītos ar tiem Vikipēdijā. Konkurss sākas 1. septembrī un noslēgsies 30. septembra vakarā. Piedalīties ir aicināts ikviens — viss, kas nepieciešams, ir fotokamera! Globālā konkursa uzvarētājs varēs izvēlēties 1000 € naudas balvu vai 2000 € vērtu ceļojumu uz Wikimania pasākumu 2017. gada augustā Kanādā, Monreālā.

Kopš konkursa sākuma 2010. gadā kopumā ir augšupielādēts gandrīz 1,5 miljoni fotogrāfiju. Iepriekšējā konkursā piedalījās vairāk nekā 6000 cilvēki no 33 valstīm, Latvijas konkursā piedalījās 66 cilvēki, iesniedzot 3537 attēlus. Atļauts piedalīties ir arī citu valstu konkursos, augšupielādējot ceļojumos uzņemtās fotogrāfijas.

Dalībniekiem jābūt iesniegto fotogrāfiju autortiesību īpašniekiem un jāpublicē tās saskaņā ar brīvu licenci. Lai atrastu vēl nenofotografētos pieminekļus, var izmantot sagatavotos sarakstus un izpētīt kartes. Globālā konkursa uzvarētāji tiks paziņoti decembrī. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet konkursa informācijas lapu http://www.wikilovesmonuments.lv
Attēls
Lietotāja avatārs
Papuass
 
Atbildes: 824
Pievienojies: 20 Aug 2008 18:16
Atrašanās vietas: Rīga

Re: Fotokonkurss "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā"

Atbildētlietotājs armenka pievienoja 19 Sep 2016 15:28

un ir arī kaut kāda ne globālā kategorija un ja jā tad kādas balvas?
armenka
 
Atbildes: 6
Pievienojies: 01 Sep 2016 13:24

Re: Fotokonkurss "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā"

Atbildētlietotājs Papuass pievienoja 19 Sep 2016 16:03

Ir arī lokālais konkurss, vairāk var uzzināt, lasot.
Attēls
Lietotāja avatārs
Papuass
 
Atbildes: 824
Pievienojies: 20 Aug 2008 18:16
Atrašanās vietas: Rīga


Atgriezties uz Reklāma un PR

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma
 

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 1 lietotājs online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 1 Ciemiņš (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Current time

Pašlaik ir 25 Sep 2017 08:51