Ienākt



geocaching šausmenīte

Šeit runājam par visu, kas nav tieši sasitīts ar geocaching. Informējam par citiem interesantiem pasākumiem; aprakstam ceļojumus. Spams un temati, kam citur nav vietas.

geocaching šausmenīte

Atbildētlietotājs mika pievienoja 08 Jan 2015 16:18

Šī grāmata nosacīti ir autora turpinājums iepriekšējai grāmatai "Ložņas" ("Creepers") http://www.delfi.lv/kultura/news/books/ ... d=12960209

Autors šoreiz pievērsies geocaching un laika kapsulu tēmai (varētu teikt, grāmatā arī uzrakstīta miniatūra geocaching priekšvēsture), par darbības vietu izvēloties pamestu vietu - pamestu zeltraču pilsētiņu kalnu ielejā.

Deivids Morels - "Maitasputns" (David Morrel - "Scavenger")
Attēls

Storyline:

Centrālie tēli - Amanda un Frenks pēc veiksmīgas izkļūsanas no pamestās viesnīcas ilgi nedzīvo, neviena netramdīti. Amanda tiek iemidzināta un nolaupīta, viņu aizved uz pamestu zeltraču pilsētu, kur sastop 4 cilvēkus, kas arī ir pret paša gribu atvesti uz nekurienes vidu. Visiem ir kopīga īpašība - tie ir piedzīvojuši ekstremālas situācijas un par mata tiesu izglābušies no nāves. Viņus ar novērošanas un noklausīšanās ierīcēm izseko "Spēles pavēlnieks", kurš savā nodabā izklaidējas, iesaistot viņus izdzīvošanas spēlē, liekot meklēt arvien jaunas koordinātes pamestajā pilsētā. Spēlētāji saprot, ka neatrodot nākošās koordinātes, viņi mirs, jo neatradīs ne ūdeni, ne pārtiku, ne patvērumu no klaiņojošajiem suņiem un ledaina lietus. Līdzīgi kā geocaching, spēlētāji var sameklēt nākošās koordinātes, ja savā starpā sadarbojas un dalās atjautīgās idejās. Taču spēlētāju vidū sākas nesaskaņas, kas spēles pavēlniekam liek tikai priecāties. Spēlētāji saprot, ka vienīgais veids, kā tikt līdz "multi cache" galapunktam, ir piedalīties spēlē, jo visos spēlētāju GPS ierīcēs ir iebūvēts spridzeklis.

Vērtējums pēc izlasīšanas:
Grāmatu bieži vien gribējās mest pret sienu, jo grāmatas valoda nav bagāta un viss koncentrējas uz spriedzes uzturēšanu, paralēli ar mēģinājumiem uzturēt šausmenīti. Grāmatā ir atspoguļots ļoti daudz vardarbības - amerikāņu rakstnieks, d'oh.
Tomēr saņēmos un izlasīju grāmatu līdz galam, jo stāsts apvieno gan urban exploring, gan geocaching, kas ir sirdij tuvākie hobiji. Domāju, ka grāmata varētu patikt datorspēļu faniem, jo grāmatas atmosfēra pilnībā atgādināja postapokalipses tipa spēli - gan vide, gan "briesmoņi" (suņi, čūskas, indīgas vielas). Autors grāmatas beigās spēlējās ar laika plūdumu, salīdzinot to ar geimera prātu un parasto mirstīgo prātiem. Interesanti, bet slimi. :D

Grāmata lasās ļoti ātri īso nodaļu dēļ, var izlasīt 2 dienu laikā vai, ja labi grib, vienas nakts laikā.

Paša autora skaidrojums par grāmatu:
https://www.youtube.com/watch?v=PALBd4KAouc
pašā grāmatā arī rakstīts, ka autors iespaidojies no publikācijām presē par geocaching. Autors arī atzīst, ka speciāli izvēlējies tik mūsdienīgu tēmu, lai par grāmatu ieinteresētos plašs cilvēku loks.

P.S.
Tulkojums latviešu valodā švaks, labāk iesaku lasīt oriģinālvalodā.
P.P.S.
Gados jaunākajiem slēpņotājiem neiesaku lasīt - sāks vēl naktīs murgi rādīties. :D
Lietotāja avatārs
mika
 
Atbildes: 45
Pievienojies: 28 Dec 2008 00:47
Atrašanās vietas: Rīga

Re: geocaching šausmenīte

Atbildētlietotājs ivss_xx pievienoja 27 Sep 2015 14:14

Pateicoties šim ierakstam, izlasīju grāmatu.
Man bija pietiekami interesanti, pret sienu mest negribējās, lai gan, jā, brīžiem tā valoda lika domāt, ka lasu kādu prasta iesācēja sacerējumu, kas nopublicēts kaut kur interneta plašumos, nevis darbu, ko sarakstījis autors ar tik daudz citām grāmatām jau kabatā.

Lasīju angliski. Latviskais nosaukums vien jau nekam neder, manuprāt. Maitasputns?

Jā, laikam jau kopvērtējumā patika, tāpēc, ka tādas sirdij tagad vai agrāk tuvas tēmas - slēpņošana, GPS, videospēles. Interesanta arī informācija par laika kapsulām - tā visa esot patiesība (izņemot Sepulcher of Worldly Desires).

Ja kāds grib palasīt angliski, elektroniski, reku - https://onedrive.live.com/redir?resid=B ... ile%2cepub

Tagad laikam jāizlasa arī "Creepers" :)
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
ivss_xx
 
Atbildes: 298
Pievienojies: 02 Dec 2008 14:27
Atrašanās vietas: Mālpils


Atgriezties uz Klačas un citas tēmas

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma
cron
 

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 1 lietotājs online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 1 Ciemiņš (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Current time

Pašlaik ir 22 Sep 2017 01:45