Ienākt

Vai slēpņošanas aktivitāte ir apsīkusi Latvijā?

Šeit runājam par visu, kas nav tieši sasitīts ar geocaching. Informējam par citiem interesantiem pasākumiem; aprakstam ceļojumus. Spams un temati, kam citur nav vietas.

Vai slēpņošanas aktivitāte ir apsīkusi Latvijā?

Atbildētlietotājs agrisniks pievienoja 10 Dec 2016 18:20

Šogad slēpņojot man radās jautājums - vai slēpņošanas aktivitāte ir apsīkusi Latvijā? Pats slēpņošanai pievērsos vien pāris gadus atpakaļ - 2012. gada augustā, bet man ir sajūta, ka tagad slēpņi tiek izlikti daudz retāk un arī meklētāju skaits samazinās. Tā kā mani novērojumu var attiekties tikai uz Cēsu apkārtni, vēlētos dzirdēt situāciju citviet.
agrisniks

Atbildes: 103
Pievienojies: 10 Nov 2012 12:55

Re: Vai slēpņošanas aktivitāte ir apsīkusi Latvijā?

Atbildētlietotājs androns pievienoja 10 Dec 2016 22:39

ļoti labi, ka sūdkastes nerodas viena pēc otras.

es te esmu pasācis meklēt vecos slēpņus.
sakārtoju pēc izlikšanas datuma un aiziet ... sākot no vecākajiem. tie vecākie ar ir vislabākie. Nu pa ceļam pieķer ar jaunos, bet nu ir kaut kāds mērķis pabraukājot kastes.

šobrīd uztaisīju mēŗķi apvākt kastes, kad ir publicētas pirms manis pirmās atrastās kastes ... vēl ap 120 slēpņiem sarakstā :)
Attēls
Lietotāja avatārs
androns

Atbildes: 329
Pievienojies: 13 Nov 2010 15:22

Atbildētlietotājs valdis.pp pievienoja 12 Dec 2016 15:04

Parasti jaunas kastes saber iesācēji savā iesācēju eiforijā. Tās arī visātrāk iznīkst.
Diemžēl aiziet arī labas kastes, kuru autori beiguši slēpņot, bet nav parūpējušies par slēpņu tālāko dzīvi.
Kaut kas notiks tikai tad, ja katrs pats būs gatavs ko darīt lietas labā.
valdis.pp

Atbildes: 106
Pievienojies: 13 Apr 2014 23:35

Atbildētlietotājs artursp pievienoja 13 Dec 2016 15:38

Viens no variantiem, kas man nāk prātā, - vienkārši samazinās jauniešu skaits. Līdzīgas tēmas esmu manījis arī citos "aktīvā dzīvesveida" forumos.
Atļaušos bez atļaujas ielikt ieskatam vienu pavecu, uz ātru roku atrastu bildīti :)
Attēls
Lai gan ārzemēs pārsvarā, šķiet, slēpņo vecāki cilvēki (absolūti subjektīvs secinājums), šeit tomēr vēsturiski vairāk tieši jaunie (tikpat subjektīvi).
Attēls
Lietotāja avatārs
artursp

Atbildes: 216
Pievienojies: 03 Mar 2011 13:18

Atbildētlietotājs androns pievienoja 13 Dec 2016 21:05

Kad Bukarestē biju aizgājis uz vienu vietējo geoeventu, tad sapratu, ka Rīgā/Latvijā viss ir labi :D
Tur es sastapu ap 10 geoļaudīm ... un kā viņi paši teica,ka viņi ir tie aktīvākie Bukarestē (un Rumānijā vispār) ....
Kur aktīvākajam bija kaut kas zem 5000 atrastiem slēpņiem un pārējiem mazāk ... nu tur virs 2000 or 1500 ...
Attēls
Lietotāja avatārs
androns

Atbildētlietotājs around_the_world pievienoja 15 Dec 2016 15:29

Sāku pirms gada, bet entuziasms ir nedaudz noplacis. Tuvumā aplasīti visi slēpņi, bet speciāli braukāt pa Latviju slēpņu dēļ nepietiek laika un motivācijas. Ja uzstādītu sev par mērķi sasniegt līderu rezultātus, slēpņošana kļūtu par darbu.

Bet joprojām aktīvi slēpņoju, ja nonāku jaunā vietā, un ir brīvs laiks. Tā kā daudz braukāju pa pasauli, man ilgtermiņa mērķis ir turpmāk atrast vismaz vienu slēpni valstī, kurā nāksies pabūt. Varbūt pēc dažiem gadiem būšu viens no līderiem vietējā mērogā vismaz vienā no rādītājiem. Ja izvēlas kādu mazāku mērķi, slēpņot joprojām ir interesanti. To nojautu jau pašā sākumā, tāpēc arī tāds niks.

Vēl ik pa laikam štukoju, kādus interesantus slēpņus izveidot. Saplīsa dēlam mašīnīte uz rācijas, bet viens motoriņš vēl strādā. Tagad funktierēju, kā sameistarot uzparikti, kur konteineris nolaistos no kāda putnu būra ar viegli atveramu grīdu, ja slēpņotājs nullpunktā pēc sarežģītas mistērijas atrisināšanas atradīs pulti. Būs ko padarīt Zsvētku brīvdienās kopā ar puiku.

Ja uzstāda piezemētākus mērķus, neskrienot pēc tūkstošiem slēpņu, tad joprojām ir interesanti.
around_the_world

Atbildes: 8
Pievienojies: 08 Mar 2016 17:51

Atbildētlietotājs kazhe pievienoja 15 Dec 2016 16:44

Ja pieņem, ka slēpņošanas popularitāte hronoloģiski būtu attēlojama zvana veidā, skaidrs, ka augstākais punkts ir garām. Precīzu datu man, protams, nav, bet sajūtas ir tādas, ka kopumā vislielākā aktivitāte varētu būt bijusi 2010.-2012.gados. Diez vai te būtu vērts runāt par sabiedrības novecošanu un jauniešu skaita samazināšanos, vairāk - par "pieredzējušo" slēpņotāju aktivitātes kritumu.
Uztaisīju ātri skriptiņu, lai Knaģa sistēmā novērtētu, cik daudzi topa slēpņotāji šogad bijuši aktīvāki nekā vidēji vēsturiski un cik - mazāk aktīvi. Ignorējot tos, kas savus datus slēpj, 83 ir bijuši aktīvāki, 326 - mazāk aktīvi. Pirmajā simtniekā gan situācija nav tik dramatiska - tur teju puse slēpņotāju šogad ir joprojām stipri vien aktīvi.
Attēls
Lietotāja avatārs
kazhe

Atbildes: 210
Pievienojies: 13 Feb 2009 23:35

Atbildētlietotājs androns pievienoja 16 Dec 2016 08:31

rekur var redzēt statistiku par visiem LV reģistrētajiem kastētājiem - cik kuram atrasti un cik kurš kurā gadā atradis http://project-gc.com/Statistics/Top?pr ... mit=Filter
(maybe jāautentificējas ar geocaching.com kontu)

Manuprāt, es samērā daudz braukāju pa kastēm. Regulāri brīvdienās taisu tripus pa LV. Kad esmu komandējumā ārzemēs, tad arī cenšos kādu kārbu atrast. I tavo man šogad ir ap 900 kastēm jau atrastas. Domāju, ka tas nav maz.
Ja papēta to topu, tad var redzēt, ka ir samērā daudz slēpņotāji ar krietni vairāk atradumiem 2016ajā.
Manuprāt viss ir ok ...

Slēpņi Latvijā ir vēl daudz un absolūti nav nepieciešamas "purvciema pagalma 1, 2, 3 , ... n " kastes.

Es tomēr esmu par kvalitāti, ne kantitāti.
Attēls
Lietotāja avatārs
androns

Atbildētlietotājs mcenroy pievienoja 19 Dec 2016 12:36

androns rakstīja:Es tomēr esmu par kvalitāti, ne kantitāti.

tev tomēr tās apaļās labāk patīk, ja?
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
mcenroy

Atbildes: 240
Pievienojies: 21 Aug 2008 09:25
Atrašanās vietas: ar E39 pa E67

Atbildētlietotājs androns pievienoja 19 Dec 2016 15:58

mcenroy rakstīja:
androns rakstīja:Es tomēr esmu par kvalitāti, ne kantitāti.

tev tomēr tās apaļās labāk patīk, ja?

Jā apaļās. Apaļās kastītes ir vieglāk noslēpt.
Attēls
Lietotāja avatārs
androns

Atbildētlietotājs udajs_16 pievienoja 23 Jan 2017 18:02

Tur ir vairāki faktori-
1) Palicis mazāk vietu, ko atklāt no jauna. Rīgas apkārtnē ir ap 1000 kastes, bet kad es sāku slēpņot, bija 50 un katra vieta bija jaunatklājums. Braukt 3. un 4. reizi uz Juglas bedri ir boring.
2) Mērķauditorija (fiziski aktīvs, tendēts uz tehnoloģijām, angliski protošs) Latvijā nav liela un domāju, ka pateicoties publikācijām vismaz puse no tiem, kam tas varētu interesēt, to ir pamēģinājuši. Tātad mazāks jaunu biedru pieaugums.
3) Mazpilsētās aktivitāte vienmēr balstās uz 2-3 spēlētājiem. Piemēram, Cēsīs- bija Mediamaster, lika slēpņus, tad pārstāja. Tad uzrodas RihardsB un Zane, liek slēpņus, tad neliek. Un tā viļņveidīgi.
4) Slēpņu ir tik daudz, ka var viņus visu laiku tikai meklēt un nav vajadzība likt savus. DoctoramZG aptrūkās, ko meklēt- uzlika savus (malači- tā arī jādara).
5) Man personīgi un dažiem citiem aktīvākajiem mainās ģimenes apstākļi un laiks paliek mazāk. Par neaktīvu gan sevi neuzskatu, bet pirms diviem gadiem gandrīz katru nedēļas nogali bija geotūre.
AttēlsAttēls
udajs_16

Atbildes: 1249
Pievienojies: 20 Aug 2008 15:01
Atrašanās vietas: Parasti N 57° 31.762 E 025° 25.200

Atbildētlietotājs around_the_world pievienoja 23 Jan 2017 23:07

Kādas ir tendences citās valstīs? Ja citur aktivitāte nemazinās, varbūt Latvijā jāpiedomā pie Geocaching popularizēšanas kā alternatīvu aktīvās atpūtas veidu? Es pats aizrāvos tikai pateicoties darba kolēģim, kurš mācēja izstāstīt par savu hobiju. Vajadzēja tikai piespiesties atrast pirmo slēpni, lai kārtējā aizraušanās liktu regulāri izkustēties. Ja mēs te visu klusumā paturam slepenā kluba biedru lokā, kā jauni dalībnieki par slēpņošanu uzzinās? Pat sarunās ar draugiem kāds varbūt noklusē par savu hobiju, baidoties no draugu reakcijas? Te nav ko kautrēties. Es vienu slēpni izliku sev pie mājas un katru reizi ciemiņiem aicinu to trast. Visiem, protams, āķis neieķeras lūpā, bet tiem, kam vajag azartu aktivitātei svaigā gaisā, šī ir laba opcija.
around_the_world

Atbildes: 8
Pievienojies: 08 Mar 2016 17:51

Atbildētlietotājs androns pievienoja 24 Jan 2017 08:24

Kāpēc lai nestāstītu labiem draugiem? kāpēc lai kautrētos?

vot kosmopolitenā likt rakstu gan nevajag ... bija jau pirms gadiem ... sūdkasīšu birums bija grandiozs, jo katrs puņķutapa uzskatīja par savu pienākumu izlikt cik vien daudz iespējams kastes. Izruinoto slēpņu skaits arī pieauga.
Attēls
Lietotāja avatārs
androns

Atbildētlietotājs KristsT pievienoja 24 Jan 2017 10:36

Ja ar slēpņošanas aktivitāti ir saprotama aktivitāte, kad par slēpņiem uzzin visa, piemēram, 6 B klase, katrs atrod 10 slēpņus un izliek vienu mazkvalitatīvu slēpni, kuru pēc tam aizmirst un neapkopj, tad es nemaz neesmu bēdīgs, ka tā ir apsīkusi. Pats pēdējā laikā esmu atradis nepiedodami maz slēpņus, bet tas ir saistīts ar citiem iemesliem, nevis to, ka man šis hobijs vairs neinteresē.
Lietotāja avatārs
KristsT

Atbildes: 211
Pievienojies: 23 May 2011 22:06

Atbildētlietotājs Srodna pievienoja 09 Feb 2017 21:33

uz šo retorisko jautājumu daļa atbilžu jau ir iekļauta zemāk redzamajos "logos", bet īsumā rezumē sekojošs - izvirzītie mēŗķi sasniegti - aizpildīts 365 matricu, D/T 81 matricu un uz 2016 gadu (10 gadi kopš slēpņoju sameklēt 10K slēpņus) - nu programma ir izpildīta. Tagad ir atslābums, jo pietrūkst unikalitātes(grūti ar kaut ko pārsteigt, izņemot ar kvalitāti, kas pēdējā laikā stipri klibo), zb 5 reizi reinkarnēto atraugu apmeklēt ar domu ka 3 bija labāka par 1 , bet 4to nebija vērts vispār utt. Šobrīd esmu pārgājis uz filtrācijas režīmu - piem. LV ne mazāk par 10favorīti, ārzemēs 50 vai 100+, labāk mazāk toties labāk, jeb mani šobrīd uzrunā kvalitāte nevis kvantitāte - labāk 1 gab. ar FP+1 nevis 10 neko neizsakoši & bezpersoniski kastīši. Nu labi neesmu arī principiāls paņemu kādu kas skrien pa ceļu virsū, bet biežāk iznāk pēc tam nožēlot a nah.. man to šudu vajadzēja... Visus kešus tāpāt nekad nesavāksi, līdz ar to tam nav nekāda jēga, šobdŗid man akcents ir uz pēcgaršu un piedzīvojumu, lai ir ko atceŗeties.
Bet kā jau redzam tad katram šis stāsts ir individuāls.
Attēls
Lietotāja avatārs
Srodna

Atbildes: 107
Pievienojies: 08 Jan 2009 16:16
Atrašanās vietas: Džugla

Atgriezties uz Klačas un citas tēmas

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 1 lietotājs online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 1 Ciemiņš (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Current time

Pašlaik ir 22 Sep 2017 01:47