Ienākt

Foruma nāve

Šeit runājam par visu, kas nav tieši sasitīts ar geocaching. Informējam par citiem interesantiem pasākumiem; aprakstam ceļojumus. Spams un temati, kam citur nav vietas.

Kāda ir geoforums.lv nākotne?

Viss čotka, rullējam
34
79%
Slēdzam šo bodīti nafig
1
2%
Uztaisam kaut ko smuku ar krāsiņām
8
18%

Total votes : 43

Foruma nāve

Atbildētlietotājs sapnix pievienoja 09 Jan 2017 23:41

Sveiki tie, kuri vēl te palikuši paslēpušies zem pērnajām lapām.

Ja nu kāds atcerās bija tādi laiki, kad cilvēki aktīvi nāca šeit, jo šī bija vienīgā iespēja atrast citus domu biedrus. Šobrīd forums kā suga manuprāt sevi ir izsmēlis. Visi man zināmie forumi, kuros agrāk pulcējās simtiem un tūkstošiem cilvēku ir slēgti. Kas ir vietā? Laikam twitteris, instagrams kaut kas tādā garā.

Tādēļ aicinu visus būt drosmīgiem paskatīties uz visu reāli un iesaistīties diskusijā - kādai būtu jābūt geoforums.lv nākotnei?

Vai nepieciešama cita forma un veids? Varbūt tam jābūt tikai kā izejai uz citām vietnēm, kur var satikt slēpņotājus (a kur var vispār?). Varbūt šāda vieta nav nepieciešama vispār.
Explore more, Explore geocaching
Lietotāja avatārs
sapnix

Atbildes: 399
Pievienojies: 20 Aug 2008 19:23

Re: Foruma nāve

Atbildētlietotājs androns pievienoja 10 Jan 2017 10:23

Esmu par uztaisām ko smuku, bet nobalsoju par viss čotka.
Kāpēc?
Tāpēc, ka tiešām ir tā ka fōrumu formāts kā tāds ir sevi izsmēlis ... bet tomēr ir gadījumi, kur forums joprojām successfully darbojas - nu piemēram, pirmais, kas nāk prātā ir xc.lv - velobraucējiem. Tu joprojām viss daudzmaz aktīvi notiek un neizskatās, ka taisās mirt.
Otrs - bmwpower.lv ... bet tur ir drusku cits stāsts - tas jau ir tāds kā sava veida sociālais tīkls, kur sākotnējā tematika - BMW, nu jau ir drusku pakārtots jēdziens.

Tātad - manuprāt vajag kādu vietu kur jaunam GEOezim ienākt un kaut ko palasīt ...
Vai vajag investēt laiku un resursus, lai eksistējošo vietu uztaisītu smuku un ar krāsiņām - hvz. Tas laikam ir jautājums tam, kurš to varētu uzņemties taisīt. Ņemot vērā, ka neko radikālu jaunu tak tāpat neizdomās - tos pašus vēžus sabērs krāsainās kulītēs.

Bet nu tas tāds mans - daļēji dinozaura, kurš ir piedzīvojis visādu forumu zelta laikus, viedoklis.

Nu kaut kā tā.
Attēls
Lietotāja avatārs
androns

Atbildes: 329
Pievienojies: 13 Nov 2010 15:22

Atbildētlietotājs Karlsons Trīslitris pievienoja 10 Jan 2017 18:22

Šo forumu uzgāju salīdzinoši nesen un ienācu tikai tā iemesla dēļ, ka gribēju dabūt atbildi no pieredzējušiem slēpņotājiem, jo draugu lokā nav daudz slēpņotāju. Ja nebūtu šīs vietas, tad grūti būtu saprast, kur vispār ko tādu varētu uzdot - ja nu vienīgi meklēt ārvalstu forumos līdzīgus ierakstus forumos. Ideja par forumu man nešķiet slikta, bet konkrētais foruma veids man šķiet nemoderns un neērts. Varbūt būtu vērts veidot multifunkcionālu Latvijas GC lapu, kur būtu klāt arī, piemēram, veikals u.c. sadaļas?
Karlsons Trīslitris

Atbildes: 7
Pievienojies: 20 Nov 2016 14:03

Atbildētlietotājs zais pievienoja 10 Jan 2017 21:36

Pacients drīzāk ir dzīvs, nekā beigts.
Nobalsoju, ka rullējam tālāk, jo:
- kā jau iepriekš tika rakstīts, ja ne forums, tad kur jaunajiem meklēt info?
- te paretam tāpat kāds ienāk,
- uzlabot laikam nevajag, jo ieguldījums tāpat būs lielāk, nekā atdeve. Tas, protams, nenozīmē, ka man ir taisnība.
Attēls
Lietotāja avatārs
zais

Atbildes: 462
Pievienojies: 22 Aug 2008 10:17
Atrašanās vietas: Rīga un tās pievārte

Atbildētlietotājs zona777 pievienoja 11 Jan 2017 12:03

Es par to lai paliek, ir tomēr kāds arhīvs uzkrāts no kā šo to vēl var pasmelties.
zona777

Atbildes: 15
Pievienojies: 19 Sep 2014 09:50

Atbildētlietotājs sandinieks pievienoja 12 Jan 2017 19:56

Neesmu nekāds ''jauniņais''geoforumā (2012),bet visbiežāk atveru datorā geoforumu,xc, un bmwpower,kaut arī ar BMW nebraucu jau gadus septiņus,bet ar velo ar vien biežāk.Domāju, saita saturu, aktualitāti,apmeklētību u.t.t uztur paši lietotāji un procesa virzītāji. Man liekas ,ka slēpņošanas popularitāte pēdējos gados ir ievērojami kritusies.Cilvēki ,kas mani iesaistīja šajā, visnotaļ aktīva dzīvesveida un zaļi domājošu cilvēku kompānijā, vairs ar slēpņošanu nenodarbojas vai to ir ievērojami minizējuši.Jauno slēpņu skaits un kvalitāte krītas. Geoforumā var paiet pat vairākas dienas ,kad nav neviena ieraksta un to ar mākslīgām metodēm aktivizēt ,domāju, neizdosies.Vai to vajag,nezinu,lai gan jauki ir neklātienē sastapt līdzīgi domājošus cilvēkus. Varbūt laiks radīs ko jaunu??
sandinieks

Atbildes: 11
Pievienojies: 16 Feb 2012 22:46

Atbildētlietotājs Aigars72 pievienoja 12 Jan 2017 20:02

Forumam ir jāpaliek. Pats savā laikā smēlos gudrības.
Aigars72

Atbildes: 77
Pievienojies: 09 Apr 2011 13:54

Atbildētlietotājs valdis.pp pievienoja 14 Jan 2017 12:42

Forums kā informācijas glabātuve ir ļoti noderīga lieta.
Pirms vēl sāku slēpņot, biju jau diezgan daudz šeit "ciemojies", tāpēc, ticis pie navigējošas kabatas ierīces, jau biju gatavs "iet dabā".

Ja nu vienīgi nelielu "facelift", - jauniešiem jau vajag krāsainu un jautru. :ymparty:
valdis.pp

Atbildes: 105
Pievienojies: 13 Apr 2014 23:35

Atbildētlietotājs ivss_xx pievienoja 16 Jan 2017 15:01

Es arī kā androns - uztaisam smuku, bet nobalsoju par viss čotka.

Vairāk kā 8 gadus esmu forumā (pats sabijos no vecuma!), pieredzētis visdažādākie aktivitātes līmeņi, un arī pats esmu bijis visos līmeņos - no foruma refrešošanas trīsreiz dienā līdz vienreiz trijos mēnešos.

Tas skaidrs ka visi tagad ir Feisbukā un tā tālāk, bet man joprojām liekas, ka forumi ir ļoti laba informācijas krātuve, un tajos ir daudz mazāk beztēmas sviesta, kā FB grupās. Kā arī informācijas meklēšana forumos ir daudz ērtāka un efektīvāka.

Galējais viedoklis - tā kā šos 9 vai cik tur gadus bez izmaiņām forums ir rullējis, varam mierīgi rullēt arī tālāk, nekādā gadījumā nevajadzētu slēgt ciet. Bet ja kādam ir vēlme investēt laiku un veidot kaut ko klāt, smukāk, labāk un krāsaināk - uz priekšu. Be tiešām, tikai tad ja ir vēlme to darīt; nevis, lai mēģinātu kaut ko atdzīvināt.
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
ivss_xx

Atbildes: 298
Pievienojies: 02 Dec 2008 14:27
Atrašanās vietas: Mālpils

Atbildētlietotājs KristsT pievienoja 16 Jan 2017 20:26

Aktivitāte protams krītas un necelsies.
Bet geoforums lai paliek, jo nav jau alternatīvas.
Vajag saglabāt vietu, kur ir 100% visiem pieejama informācija par šo spēli un iespēja sazināties ar citiem. Skype un WhatsApp čatiem tomēr ir cita funkcija, tie nav iesācējiem brīvi pieejami un tajos normāli nesaglabājas vēsturiskā informācija. Facebook visiem arī nederēs, jo to tomēr ne visi aktīvi lieto. Bez tam tur nevar ērti atrast vēsturisko informāciju. Un nav arī nekādas garantijas, ka pēc gadiem pieciem arī tas saits neiziet no modes.
Lietotāja avatārs
KristsT

Atbildes: 211
Pievienojies: 23 May 2011 22:06

Atbildētlietotājs Puuce pievienoja 16 Jan 2017 23:48

Pats esmu sūda slēpņa autoriem sūtījis linku uz geoforuma ABC. ;)
Lai paliek! :ymapplause:

Tagad jau visi sēž Lielajā skapī (Skype), kas man šķiet ļoti kaitinošs. Divas reizes tur esmu bijis un divas arī izdzēsies. ;)
Lietotāja avatārs
Puuce

Atbildes: 175
Pievienojies: 23 Mar 2009 20:42

Atbildētlietotājs KristsT pievienoja 17 Jan 2017 00:04

Puuce rakstīja:Pats esmu sūda slēpņa autoriem sūtījis linku uz geoforuma ABC. ;)

Tagad jau visi sēž Lielajā skapī (Skype), kas man šķiet ļoti kaitinošs. Divas reizes tur esmu bijis un divas arī izdzēsies. ;)

Skype čats arī ir pieklusis, laikam arī no modes izgājis. :)
Lietotāja avatārs
KristsT

Atbildes: 211
Pievienojies: 23 May 2011 22:06

Atbildētlietotājs girtsgr pievienoja 20 Jan 2017 10:14

KristsT rakstīja:
Puuce rakstīja:Pats esmu sūda slēpņa autoriem sūtījis linku uz geoforuma ABC. ;)

Skype čats arī ir pieklusis, laikam arī no modes izgājis. :)

Imho pie vainas bik ir kanālu sašķeltība - ir forums, ir skaips, ir whatsapps, ir mok vēl kaut kas, ko es nezinu -> juceklis un strādājošam cilvēkam visos būt aktīvam nav iespējams, pat ja gribētos.
Attēls
girtsgr

Atbildes: 108
Pievienojies: 21 Aug 2010 01:04

Atbildētlietotājs Rudice pievienoja 20 Jan 2017 13:40

Man pat patīk, ka šeit ir miers, viss strukturēts un atrodams. Ja watsaps un skips ir kā ikdienas muldēšana, tad šeit ir arhīvs un vairāk pa tēmu un visu var atrast. Salīdzinot ar W,S vari tīt h ilgi tikko lasītu infu un to neatrast. Vai vajag iespring uz renovāciju? Šaubos. Spriežot pēc savu slēpņu apmeklējumiem, jaunu slēpņu publikācijām, slēpņošanas aktivitāte ir nedaudz kritusies, bet tas visticamāk ir viļņveidīgi.
Attēls
Rudice

Atbildes: 145
Pievienojies: 20 Sep 2012 16:32
Atrašanās vietas: Lielvārde

Atbildētlietotājs udajs_16 pievienoja 20 Jan 2017 15:07

Foruma labā īpašība ir tāda, ka tu šeit reģistrējies ar savu geoniku un man nav kā feisbukā/watsapā jāzīlē, kas ir Andris Bērziņš pēc nika. Es 90% slēpņotājus saucu pēc nika un sakritības pēc zinu vārdu/Uzvārdu.
Jā, tēmas nav tik aktīvas kā agrāk, kad visiem bija sakrājies, ko teikt, bet tas, kas ir pateikts bieži vien ir vērtīgs.
AttēlsAttēls
udajs_16

Atbildes: 1249
Pievienojies: 20 Aug 2008 15:01
Atrašanās vietas: Parasti N 57° 31.762 E 025° 25.200

Atbildētlietotājs udajs_16 pievienoja 23 Jan 2017 12:33

Viens ierosinājums, ja turpinam rullēt tālāk- iedod administratora/moderatora tiesības kādam šobrīd aktīvam lietotājam vai vairākiem. Nu, kādam, kas to arī māk darīt, vai iemācītos 10 minūtēs.Jo sanāk tā, ka administratori šobrīd neslēpņo aktīvi:
espac Administrators -
Gustavs Administrators -
liva Administrators -
Pēteris Administrators -

Moderatori 2 ļoti sen neslēpņo, pārējiem moderatoriem nav visas piekļuves, kas administratoriem.
egeo Registered users Visi forumi
Osino Registered users Visi forumi
sapnix Registered users Visi forumi
udajs_16 Registered users Visi forumi
AttēlsAttēls
udajs_16

Atbildes: 1249
Pievienojies: 20 Aug 2008 15:01
Atrašanās vietas: Parasti N 57° 31.762 E 025° 25.200

Atbildētlietotājs androns pievienoja 23 Jan 2017 17:01

man var iedot admina vai modera tiesības, lai varu izdzēst spama messages, ja ieraugu kādu.
Ienāku te vismaz reizi nedēļā.
Attēls
Lietotāja avatārs
androns

Atbildes: 329
Pievienojies: 13 Nov 2010 15:22

Atbildētlietotājs zigainis pievienoja 31 Jan 2017 15:47

Vajag modernizēt vai arī slēgt bodi ciet. Pašreizējā versijā visādi skype un vacapi ir priekšplānā.
Lietotāja avatārs
zigainis

Atbildes: 62
Pievienojies: 11 Jan 2010 21:58

Atbildētlietotājs Gatisk pievienoja 31 Jan 2017 22:35

zigainis rakstīja:Vajag modernizēt vai arī slēgt bodi ciet. Pašreizējā versijā visādi skype un vacapi ir priekšplānā.

Neko no tā, kas ir te forumā, ne vacapā, ne skype nevar un nevarēs izlasīt. Tie galīgi nav aizstājēji.
Skatoties no šodienas skatu punkta, dizains nav nekāds megakrutais, bet mums arī nav nevienam nekas jāpārdod. Toties viss labi darbojas. Nu labi, spameru posti bišku kretinē, bet tie parādās ļoti periodiski.
Attēls
Lietotāja avatārs
Gatisk

Atbildes: 729
Pievienojies: 15 Apr 2009 23:33

Atbildētlietotājs girtsgr pievienoja 01 Feb 2017 09:32

+daudz

Nedz skaipā, nedz whatsappā "ābeci iesācējiem" neieliksi, nerunājot par to, ka to fleimu abos var izturēt, tikai nospiežot "Mute".

Spamus būtu labi padzēst, varbūt tiešām vajag paplašināt fōruma adminu loku (šobrīd vēlams gan tur nelikt nevienu no Pingvīntīma un Daini... :-? )
Attēls
girtsgr

Atbildes: 108
Pievienojies: 21 Aug 2010 01:04

Atbildētlietotājs Srodna pievienoja 01 Feb 2017 11:56

Gatisk rakstīja:
zigainis rakstīja:Vajag modernizēt vai arī slēgt bodi ciet. Pašreizējā versijā visādi skype un vacapi ir priekšplānā.

Neko no tā, kas ir te forumā, ne vacapā, ne skype nevar un nevarēs izlasīt. Tie galīgi nav aizstājēji.
Skatoties no šodienas skatu punkta, dizains nav nekāds megakrutais, bet mums arī nav nevienam nekas jāpārdod. Toties viss labi darbojas. Nu labi, spameru posti bišku kretinē, bet tie parādās ļoti periodiski.

100% piekrītu gribēju sākt raxtīt, bet Gata komentārs sakrīt 1:1 ar manām domām & izjūtām! Jāsaprot tomēr ka šis ir uz brīvprātības principa un nav nekāds komercpasākums, ja grib visu pa smuko tad jāorganizē tjipa atbalsta fonds (donate) līdzīgi kā Knaģa GEOtransformerim vai tmldz.
Attēls
Lietotāja avatārs
Srodna

Atbildes: 107
Pievienojies: 08 Jan 2009 16:16
Atrašanās vietas: Džugla

Atbildētlietotājs agrisniks pievienoja 02 Feb 2017 17:24

Es arī vēlētos, lai forums paliek. Savā ziņā šī ir kā Latvijas slēpņošanas centrāle, kur var uzzināt vēsmas par gan aizgājušajiem, gan esošajiem slēpņošanas laikiem. :) Kad es biju pavisam zaļš šajā sfērā, slēpņotāju ABC un dažādi foruma topiki diezgan iemācīja šīs izklaides nerakstītos noteikumus.
agrisniks

Atbildes: 103
Pievienojies: 10 Nov 2012 12:55

Atbildētlietotājs Papuass pievienoja 02 Feb 2017 18:27

Atbildīgajam derētu atjaunināt phpBB uz jaunāku, ja tas iespējams, nesagraujot dizainu :)
Pieļauju, ka tas mazinās spameru ordu uzbrukumus.
Attēls
Lietotāja avatārs
Papuass

Atbildes: 824
Pievienojies: 20 Aug 2008 18:16
Atrašanās vietas: Rīga

Atbildētlietotājs sapnix pievienoja 07 Feb 2017 17:08

Papuass rakstīja:Atbildīgajam derētu atjaunināt phpBB uz jaunāku, ja tas iespējams, nesagraujot dizainu :)
Pieļauju, ka tas mazinās spameru ordu uzbrukumus.

Cik man zināms tas nav iespējams, dēļ 8 gadus senas avārijas, kā rezultātā ir sačakarēta db.
Lietotāja avatārs
sapnix

Atbildes: 399
Pievienojies: 20 Aug 2008 19:23

Atbildētlietotājs Srodna pievienoja 07 Feb 2017 22:27

:-? un vēl aizmirsu piebilst, ka savā laikā MEGA(Riga) ietvaros sāku veidot ar domubiedriem slēpņotāju weblsaitu. Tas kas tika uztaisīts ir lapas skelets, t.i., pamata lapa un dažas papildus lapas (apakšlapas).

Tālāk tie kam neineteresē kas zaķītim vēderā tālāk nemokās un nelasa, tur visāda tehniska tufta :p

Te iet runa par to, ka ir dizains, kurš ir nokonvertēts attiecīgajam engine/framework. Nav tā, ka lapa ir 100% gatava, tur vēl būtu diezgan daudz ko darīt. Pats framework ir Laravel - tas ir uz PHP bāzes. Papildus nāk jQuery un Bootstrap.
Kas, manuprāt, vajadzīgs būs:
1. nomainīt/uzlabot pogu / izvēlnes bildes ( es pats taisīju pirmo uzmetumu tipa drafts uz savas bildes, koroče fotožops, pielikumā iemetīšu bildi ar kopliktiem vairākiem leijeriem)
2. sataisīt dažādās vietās dinamiskos objektus (t.i., funkcionāli konfigurēt un palaist formas un vai citus līdzīgus elementus)
3. protams saturs, bet nu tas tā mazāk
4. tas, kas būtu jāpiestrādā un ja atmiņa neviļ, tad atsevišķās vietās krietni - ir administratīvā daļa, jo pats Laravel ir frameworks nevis CMS, attiecīgi administratīvā daļa ir taisīta atsevišķi, konkrētai lapai.

Kāpēc gājām šo ceļu, jo lūdzu cilvēkam kas bija zinošs uztaisīt visu lai pēc tam varam viegli administrēt viņu visu laiku neraustot. Koroče bija doma ka ja kāds, kas ņemas, piemēram, ar Wordpress, tad viņam būtu vieglāk sākt no 0, nevis kaut ko konvertēt turpu šurpu...

Tātad šis vēl viens ejamais ceļš, ja ir domubiedru grupa jūt, ka varam, gribam tad taisam. Hostu arī būs nolikt utt. Tas tā viss pārdomām!
https://goo.gl/photos/kP4xxvKFTA41eBxw5
Lietotāja avatārs
Srodna

Atbildes: 107
Pievienojies: 08 Jan 2009 16:16
Atrašanās vietas: Džugla

Atbildētlietotājs vienadienaman pievienoja 21 Feb 2017 00:22

Domāju, ka nav tik traki, tikai nesen par šo forumu uzzināju un jau esmu atradusi vairāk noderīga info kā pa citiem portāliem kopā. :ymparty:
vienadienaman

Atbildes: 1
Pievienojies: 21 Feb 2017 00:15

Atgriezties uz Klačas un citas tēmas

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 2 lietotāji online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 2 Ciemiņu (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

Current time

Pašlaik ir 19 Sep 2017 19:49