Ienākt

viss jau ir skaisti..

Jebkuri ieteikumi un jautājumi sakarā ar forumu. Jaunas idejas vienmēr laipni gaidītas.

viss jau ir skaisti..

Atbildētlietotājs kraasa pievienoja 10 Oct 2008 01:07

man patiik shii nodarbe, un viss ir skaisti, tik tas ka shii foruma veidotaajs aciimredzami ar anglju valodu, vai vismaz ar vaardniicu nedraudzeejas.. TAS NAV KKAADS GEOKESHINGS (kaads tango un kesh? )
Geo - saiisinaajums no vaarda geography . domaaju shis vaards paskaidrojumus neprasa..
Cahing - to cache.
no vikipeedijas luuk - cache (plural caches)

1. A store of things that will be required in future, and can be retrieved rapidly. A cache may, or may not, be hidden.

Members of the 29-man Discovery team laid down food caches to allow the polar team to travel light, hopping from food cache to food cache on their return journey.

es vispaar nesaprotu kas shajaa gadijuma jums ir domaats ar keshingu? apskaidrojiet mani luudzu.
Kur, luudzu pasakiet man kur, tur ir rakstiits keshings? tas noziimee noglabaashana, paslepshana, vienalga,bet tas kas izgudroja sho vaardu ir neapteests..? (pat ja nav tas shii foruma veidotaja izdomaats, nu tachu cieni savu valodu. un tagad nepiesienaties ka es te rakstu bez garumziimeem, man datoraa vienkaarshi nav tildes.)
kraasa

Atbildes: 2
Pievienojies: 10 Oct 2008 01:00

Re: viss jau ir skaisti..

Atbildētlietotājs udajs_16 pievienoja 10 Oct 2008 01:11

"tas noziimee noglabaashana, paslepshana"
Tas jau arī ir tas geokešings- vieni noslēpj, noglabā, citi raugās, vai spēs atrast. Kur problēma? Latviskojumā?
AttēlsAttēls
udajs_16

Atbildes: 1249
Pievienojies: 20 Aug 2008 15:01
Atrašanās vietas: Parasti N 57° 31.762 E 025° 25.200

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 10 Oct 2008 01:30

kraasa rakstīja:man patiik shii nodarbe, un viss ir skaisti, tik tas ka shii foruma veidotaajs aciimredzami ar anglju valodu, vai vismaz ar vaardniicu nedraudzeejas.. TAS NAV KKAADS GEOKESHINGS (kaads tango un kesh? )
Geo - saiisinaajums no vaarda geography . domaaju shis vaards paskaidrojumus neprasa..
Cahing - to cache.

1. A store of things that will be required in future, and can be retrieved rapidly. A cache may, or may not, be hidden.

Members of the 29-man Discovery team laid down food caches to allow the polar team to travel light, hopping from food cache to food cache on their return journey.

es vispaar nesaprotu kas shajaa gadijuma jums ir domaats ar keshingu? apskaidrojiet mani luudzu.
Kur, luudzu pasakiet man kur, tur ir rakstiits keshings? tas noziimee noglabaashana, paslepshana, vienalga,bet tas kas izgudroja sho vaardu ir neapteests..? (pat ja nav tas shii foruma veidotaja izdomaats, nu tachu cieni savu valodu. un tagad nepiesienaties ka es te rakstu bez garumziimeem, man datoraa vienkaarshi nav tildes.)

No visa tava garā teksta nesapratu, kas tieši ir nepareizi un arī neredzēju nekur, kā tad būtu pareizi. Varbūt apskaidrosi, tiem kas tankā?

Var jau uzrakstīt "ģeoslēpņu forums", bet neesmu saticis nevienu, kas tā teiktu ikdienā.
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildes: 1645
Pievienojies: 20 Aug 2008 17:41
Atrašanās vietas: Rīga

Atbildētlietotājs fon_Schmitz pievienoja 10 Oct 2008 09:44

Vēl viens newbijs kuram jūra līdz ceļiem un kurš drīz aplauzīsies, jo pārējie jau sen kā to ir izdiskutējuši.

Ieteiktu aiztasīt šo topiku ciet :twisted:

Un biedr vai biedren kraasa, ja jūs uzstājaties par valodas cienīšanu, tad kāpēc jūs nelietojat garumzīmes ???
Izklausās ļoti liekulīgi no jūsu puses!!!
viņa ekselence fon Schmitz
Lietotāja avatārs
fon_Schmitz

Atbildes: 203
Pievienojies: 01 Oct 2008 22:26

Atbildētlietotājs kraasa pievienoja 10 Oct 2008 10:06

fon_Schmitz rakstīja:Un biedr vai biedren kraasa, ja jūs uzstājaties par valodas cienīšanu, tad kāpēc jūs nelietojat garumzīmes ???
Izklausās ļoti liekulīgi no jūsu puses!!!

1. Biedrs
2. kā jau es minēju, mans dators ir svaigi pārinstalēts un garumzīmes vēl nav uzstādītas (windows vista ar latviešu valodu negrib draudzēties), bet nu lūūūūk, es pacentos un uzrakstīju tomēr atbildi ar garumzīmēm.
3. Es vienkārši par to, ka tas ir absurds,kā tas tiek tūlkots.
kraasa

Atbildes: 2
Pievienojies: 10 Oct 2008 01:00

Atbildētlietotājs fon_Schmitz pievienoja 10 Oct 2008 10:25

Kā jau minēju, tad tas jau sen ir izdiskutēts un tāda konkrēta risinājuma nava un arī nepastāv, jo tad ir jāgriežas pie valsts valodas komisijas lai izdomā. Bet viņi jau arī neko gudru nemācēs izdomāt...
Lietotāja avatārs
fon_Schmitz

Atbildētlietotājs udajs_16 pievienoja 10 Oct 2008 10:30

Vārds geokešings šeit netiek tulkots vispār!! Tas tiek vienkārši pārnests no angļu valodas un piemērots vietājai rakstībai. Kā jau fon_Schmitz teica- ir bijušas par to diskusijas vēl vecajā domubiedru grupā, draugiem.lv, kur nonācām pie secinājuma (vai pat nenonācam), ka katrs var to brīvi tulkot kā iepatīkas. Cits saka slēpnis, cits kastīte, burciņa, konteiners, kečs, dārgums, paslēptuve, cilvēki mēdz geokešot, meklēt kastītes, slēpņot, nodarboties ar geokešingu, sportot ar GPS utt. Man vairāk patīk viens variants, citam otrs, bet to, kas ir geokešings un kas ir kešs saprot visi. Pietiekami demokrātiski. Ja Valsts valodas centrs izdomās pārtulkot un to pasludinās oficiāli, tad nomainīsim arī šeit. :mrgreen:
AttēlsAttēls
udajs_16

Atbildes: 1249
Pievienojies: 20 Aug 2008 15:01
Atrašanās vietas: Parasti N 57° 31.762 E 025° 25.200

Atbildētlietotājs espac pievienoja 10 Oct 2008 10:35

Klau saldumiņ, iedzer indi, labi?
kraasa rakstīja:man patiik shii nodarbe, un viss ir skaisti, tik tas ka shii foruma veidotaajs aciimredzami ar anglju valodu, vai vismaz ar vaardniicu nedraudzeejas.. TAS NAV KKAADS GEOKESHINGS (kaads tango un kesh? )
Cahing - to cache.

Attēls
Lietotāja avatārs
espac
Site Admin

Atbildes: 130
Pievienojies: 19 Aug 2008 16:18

Atbildētlietotājs fon_Schmitz pievienoja 10 Oct 2008 10:36

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :idea:
Lietotāja avatārs
fon_Schmitz

Atbildētlietotājs sapnix pievienoja 10 Oct 2008 12:26

Cahing - to cache.

Tilde starp citu to tulko kā kešdarbe. Labāk?

P.S. Varbūt ir vērts aizrakstīt uz terminoloģijas komisiju tādu kā oficiālu vēstuli ar lūgumu palīdzēt mums šajā smagajā jautājumā un jau no pašiem sākumiem ieviest terminoloģiski pareizu vārdu. Lai tak komisijai ir ko darīt
Explore more, Explore geocaching
Lietotāja avatārs
sapnix

Atbildes: 399
Pievienojies: 20 Aug 2008 19:23

Atbildētlietotājs espac pievienoja 10 Oct 2008 12:40

Laba ideja :)' Salīdzinot ar terminoloģijas komisijas piedāvājumiem kešdarbe varētu likties pieņemams vārds :D
sapnix rakstīja:Tilde starp citu to tulko kā kešdarbe. Labāk?

P.S. Varbūt ir vērts aizrakstīt uz terminoloģijas komisiju tādu kā oficiālu vēstuli ar lūgumu palīdzēt mums šajā smagajā jautājumā un jau no pašiem sākumiem ieviest terminoloģiski pareizu vārdu. Lai tak komisijai ir ko darīt
Attēls
Lietotāja avatārs
espac
Site Admin

Atbildētlietotājs dcdace pievienoja 10 Oct 2008 13:02

kraasa rakstīja:es vispaar nesaprotu kas shajaa gadijuma jums ir domaats ar keshingu? apskaidrojiet mani luudzu.
Kur, luudzu pasakiet man kur, tur ir rakstiits keshings? tas noziimee noglabaashana, paslepshana, vienalga,bet tas kas izgudroja sho vaardu ir neapteests..?

kraasa, šis komentārs vien norāda uz tavu paša neaptēstību, ja nesaproti, kas ir domāts ar kešingu.
Kā jau iepriekš tika minēts, nekas te vispār nav tulkots, bet tikai latviski atveidots!
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
dcdace

Atbildes: 241
Pievienojies: 21 Aug 2008 11:10

Atbildētlietotājs egeo pievienoja 10 Oct 2008 13:56

kraasa rakstīja:1. Biedrs
2. kā jau es minēju, mans dators ir svaigi pārinstalēts un garumzīmes vēl nav uzstādītas (windows vista ar latviešu valodu negrib draudzēties), bet nu lūūūūk, es pacentos un uzrakstīju tomēr atbildi ar garumzīmēm.

Tas arī nav glābiņš, ka Tev tagad ir tās garumzīmes, jo rīkoties ar tām nav Tava stiprā puse, kā pieredzējis lingvists vari sākt sarkt - "tūlkots", tādu vārdu ir kāds redzējis?
Lietotāja avatārs
egeo

Atbildes: 168
Pievienojies: 21 Aug 2008 15:22

Atbildētlietotājs sominens pievienoja 10 Oct 2008 14:18

egeo rakstīja:
kraasa rakstīja:1. Biedrs

Tas arī nav glābiņš, ka Tev tagad ir tās garumzīmes, jo rīkoties ar tām nav Tava stiprā puse, kā pieredzējis lingvists vari sākt sarkt - "tūlkots", tādu vārdu ir kāds redzējis?

Ha! Bija pirksti gaisā, bet aplauziens konkrēts valodniekam sanācis Attēls
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
sominens

Atbildes: 606
Pievienojies: 20 Aug 2008 18:02
Atrašanās vietas: Jelgava

Atbildētlietotājs egeo pievienoja 10 Oct 2008 14:45

+1 par tēmas slēgšanu, nekas labs šeit rakstīts netiks tāpat un iepriekšējā (1) lapā viens teksts pavisam nav lāga, nezinu, kas lasa un kas nē šo forumu, vienai meitenei reiz nepavisam patīkama situācija izveidojās iepostējot ko nelāgu kādā no LV ziņu saitu forumiem.
Lietotāja avatārs
egeo

Atbildes: 168
Pievienojies: 21 Aug 2008 15:22

Atbildētlietotājs espac pievienoja 10 Oct 2008 15:08

neko rupju vai aizvainojošu nemanīju, lai tēma attīstās, kad aizies galīgās auzās tad arī nositīs ;)
egeo rakstīja:+1 par tēmas slēgšanu, nekas labs šeit rakstīts netiks tāpat un iepriekšējā (1) lapā viens teksts pavisam nav lāga, nezinu, kas lasa un kas nē šo forumu, vienai meitenei reiz nepavisam patīkama situācija izveidojās iepostējot ko nelāgu kādā no LV ziņu saitu forumiem.
Attēls
Lietotāja avatārs
espac
Site Admin

Atbildētlietotājs DuLLaiS_aTis pievienoja 10 Oct 2008 22:32

Man teiksim patiktos "Latvijas slēpņošanas forums" :mrgreen:
bet patiesībā tas vārds slēpņošana man liekas tikpat lipīgs kā sākumā šķita "zīmols"
God save the Queen!
Lietotāja avatārs
DuLLaiS_aTis

Atbildes: 41
Pievienojies: 21 Aug 2008 19:32

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 11 Oct 2008 00:49

Neapliekam jau tik traki jaunos biedrus dēļ viņu rīcības forumā. Jo vairāk cilvēku lasa forumu un izglītojas, jo visiem labāk. A tagad vēl noziepēs asti.
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildes: 1645
Pievienojies: 20 Aug 2008 17:41

Atbildētlietotājs zais pievienoja 11 Oct 2008 09:09

Hm, es tā īsti neizprotu diskusijas iniciatora nodomu un pašas diskusijas jēgu.
`Kraasa` min "man patīk šī nodarbe", bet tad nonāk pretrunā ar sevi. Kas biedram nepatīk - nosaukums? Nu taču bija jau uzrakstīts, ka katrs to var saukt sev tīkamā vārdā, atbilstoši savai samaitātības pakāpei :)
Vai mums valodā trūkst vārdu, kas nav latviskoti, bet kuri tiek lietoti ikdienā visai plaši? Esmu pārliecināts, ka nē. Vai tas mums traucē dzīvot. Domāju, ka lielākajam vairumam tas netraucē. Personīgi man "griežas" ausīs vārds "kečs", savukārt "ne-angļiem" tas varbūt ir normāli...Bet gan jau pieradīšu arī pie tā.
Geokešings netiek tulkots, tāpēc, ka visi, kas ar to nodarbojas, tāpat zin, kas tas ir. Kas nenodarbojas, var izlasīt skaidrojumus. Es arī nezinu, kas ir sinhrofazotrons, bet tāpēc neuzstāju, lai šis vārds tiktu latviskots. Man tas vārds patīk kāds ir ;)
Kešdarbe, vai slēpņošana - var jau lietot arī šos nosaukumus, bet vairumam nezinātāju tie tāpat neko neizteiks. Tāpēc "mieriņš, pavisam mieriņš", netēlosim šeit endzelīnus...
Attēls
Lietotāja avatārs
zais

Atbildes: 462
Pievienojies: 22 Aug 2008 10:17
Atrašanās vietas: Rīga un tās pievārte

Atgriezties uz Foruma apspriešana

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 1 lietotājs online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 1 Ciemiņš (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Current time

Pašlaik ir 25 Sep 2017 14:32