Ienākt

Domubiedru grupa draugiem.lv

Jebkuri ieteikumi un jautājumi sakarā ar forumu. Jaunas idejas vienmēr laipni gaidītas.

Domubiedru grupa draugiem.lv

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 16 Feb 2009 21:37

Kā jums šķiet, ko ar viņu būtu jādara? Skatos, ka tur tagad notiek mērens bezpriģels (tiek uzdoti jautājumi, uz kuriem atbilde labākajā gadījumā ir atsūtīšana uz tejieni vai nav vispār). Vienīgā lietderība, ko šinī grupā saskatu, ir iespēja apskatīt biedru īstās sejas un vārdus, kam nu tas interesē. Mans piedāvājums - izdzēst visu tuftu (topikus), atstāt tikai "geocaching.com usernames", informācijā norādīt, ka domubiedru grupa ir paredzēta kešeriem, kam nav iemesla slēpt savu identitāti, kā arī to, ka diskusijas notiek geoforums.lv un viss.

Protams, vēl ir variants izdzēst grupu kā tādu vai arī nedarīt neko.
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildes: 1645
Pievienojies: 20 Aug 2008 17:41
Atrašanās vietas: Rīga

Re: Domubiedru grupa draugiem.lv

Atbildētlietotājs Raimis pievienoja 16 Feb 2009 22:37

Pēteris rakstīja:Kā jums šķiet, ko ar viņu būtu jādara? Skatos, ka tur tagad notiek mērens bezpriģels (tiek uzdoti jautājumi, uz kuriem atbilde labākajā gadījumā ir atsūtīšana uz tejieni vai nav vispār). Vienīgā lietderība, ko šinī grupā saskatu, ir iespēja apskatīt biedru īstās sejas un vārdus, kam nu tas interesē. Mans piedāvājums - izdzēst visu tuftu (topikus), atstāt tikai "geocaching.com usernames", informācijā norādīt, ka domubiedru grupa ir paredzēta kešeriem, kam nav iemesla slēpt savu identitāti, kā arī to, ka diskusijas notiek geoforums.lv un viss.

Protams, vēl ir variants izdzēst grupu kā tādu vai arī nedarīt neko.

Domāju grupu izdzēst kā tādu nevajadzētu. Tomēr ir daži, kuri par mums uzzina caur draugiem. Tuftu noteikti piedāvāju nahrenizēt.
Attēls
Lietotāja avatārs
Raimis

Atbildes: 478
Pievienojies: 20 Aug 2008 22:53

Atbildētlietotājs sapnix pievienoja 17 Feb 2009 01:43

Pēteris rakstīja:Protams, vēl ir variants izdzēst grupu kā tādu vai arī nedarīt neko.

Tas neko neatrisinās, vieta tukša nepaliek. Tu izdzēsīsi kāds cits uztaisīs vietā.
Explore more, Explore geocaching
Lietotāja avatārs
sapnix

Atbildes: 399
Pievienojies: 20 Aug 2008 19:23

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 17 Feb 2009 10:36

Baltapoga rakstīja:mans domaat, sleegt ciet nee. ir cilveeki kas te neliidiis un nemeklees pa topikiem iisto diskusiju, lai iepeistotu kaadu vienkaarsho jautaajumu (kas zin, varbuut svariigs izraadaas)
diskusijas ar nedzeest, tur tomeer vieglaak shis tas atrodams, kas jau ssen izrunaats. savaadaak pa otram laagam dabuus vel pljaapaat. :-s
vareetu biki patiiriit un atstaat kaa ir :-??

Es gan domāju, ka reti kāds kautko meklē, vienkārši savu jautājumu bliež pa jaunam iekšā, turklāt traukos nav iespējas sakarīgi meklēt. Labāk lai tur paliek īstie(cik nu kuram) vārdi ar bilžiem un nosūtījums uz forumu!
KasparsB

Atbildes: 509
Pievienojies: 19 Aug 2008 18:12

Atbildētlietotājs VM.turists pievienoja 17 Feb 2009 11:45

Traukos vajag faq un parejo jarave ara...
Attēls
VM.turists

Atbildes: 734
Pievienojies: 03 Jan 2009 22:40
Atrašanās vietas: Rīga, Rīgas raj.

Atbildētlietotājs Papuass pievienoja 17 Feb 2009 16:16

Tur nav palikušas kādas vērtīgas diskusijas, ko vajag saglabāt? :)
Attēls
Lietotāja avatārs
Papuass

Atbildes: 824
Pievienojies: 20 Aug 2008 18:16

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 11 Jul 2009 13:26

Klau, varbūt tomēr oranžo trauku grupu patīrīt, atstāt īstos vārdus un nosūtījumu uz šejieni un ABC?
Tāpat meklēt tur nav iespējams un pārlasīt visu ir tuvu neiespējamam.
KasparsB

Atbildētlietotājs liva pievienoja 14 Jul 2009 14:04

KasparsB rakstīja:Klau, varbūt tomēr oranžo trauku grupu patīrīt, atstāt īstos vārdus un nosūtījumu uz šejieni un ABC?
Tāpat meklēt tur nav iespējams un pārlasīt visu ir tuvu neiespējamam.

No viņas lielas jēgas nav, jo tur norisinās paralēlas diskusijas jauno starpā un neviens pieredzējis slēpņotājs viņus tur nemāca un neko viņiem neskaidro.
Es esmu par to, ka tur paliek tikai ABC un links uz šo forumu.
Tur vajadzētu nolikvidēt iespēju pievienoties domubiedru grupai kā tādai, savādāk jaunie uz šejieni nenāk, jo oranžajā portālā taču ir daudz vieglāk.
Attēls
Lietotāja avatārs
liva

Atbildes: 188
Pievienojies: 21 Aug 2008 01:59

Atbildētlietotājs Gustavs pievienoja 14 Jul 2009 16:05

Priekslikums piemērot ABC testu Jaunu biedru uzņemšanai draugiem.LV domubiedru grupā.

PIEM: Atbildēt uz 5 jautājumiem, kuru atbildes iespējams atrast www.ABC.geoforums.lv un viewtopic.php?f=10&t=20 #-O
Attēls
Lietotāja avatārs
Gustavs

Atbildes: 154
Pievienojies: 20 Aug 2008 17:40

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 14 Jul 2009 16:55

Kurš diez vēl labos atbildes uz testu? :)

Es esmu par tās domubiedru grupas regulāru tīrīšanu.

Lai gan pirms tam ir jāsaved kārtībā lietotāju reģistrācija šeit, par ko jau iepriekš kunkstēju.
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildētlietotājs sapnix pievienoja 14 Jul 2009 20:33

piemērot testus draugu domubiedru grupā ir muļkīgi, jo bērni vnk uztaisīs savu grupu
Explore more, Explore geocaching
Lietotāja avatārs
sapnix

Atbildes: 399
Pievienojies: 20 Aug 2008 19:23

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 14 Jul 2009 22:18

Pēteris rakstīja:Lai gan pirms tam ir jāsaved kārtībā lietotāju reģistrācija šeit, par ko jau iepriekš kunkstēju.

Kas tur bija pa lietu? Jāpārbauda username pret gc com?
KasparsB

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 15 Jul 2009 00:37

KasparsB rakstīja:
Pēteris rakstīja:Lai gan pirms tam ir jāsaved kārtībā lietotāju reģistrācija šeit, par ko jau iepriekš kunkstēju.

Kas tur bija pa lietu? Jāpārbauda username pret gc com?

Ai nu tas jau būtu pārkruti. Problēma ir tajā, ka reģistrējas daudz spamboti, un ir diezgan grūti izčekot, kuri ir īstie lietotāji. Principā tas tiek darīts uz "šādu, šķiet, esmu redzējis" vai "šis tāds latvisks" pamata.
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildētlietotājs Gustavs pievienoja 15 Jul 2009 11:17

sapnix rakstīja:piemērot testus draugu domubiedru grupā ir muļkīgi, jo bērni vnk uztaisīs savu grupu

Nu nevajag jau to testu garu un sarezgitu, varbut pietiktu, lai Jaunais saviem vardiem uzraksta: "Es nekad slēpni nesauksu par kecu" :)

Manuprāt šis ir tas retais gadījums, kad iesācējam no tevis kautko vajag (lai tu viņu apstiprini) --> viņš ir ieinteresēts Tevī ieklausīties %-( . Nu tad šo iespēju vajag izmantot (protams ar mēru), tā lai ir labi, gan Jauniņajam, gan veterāniem. K-ko līdzīgu varētu piemērot arī Geoforumam, tādejādi atsijājot spama automātisku profilu izveidi.

P.s.
Jaunu grupu bērni var taisīt, bet vai tajā grupā būs 545 biedri un Geoforums.LV atbalsts? :D
Attēls
Lietotāja avatārs
Gustavs

Atbildētlietotājs liva pievienoja 15 Jul 2009 13:10

Kaa vispaar tagad notiek jaunu biedru registraacija?
Kaads kaut ko paarbauda vai nee?
Ja vajag kaadu briivpraatiigo, kursh paarbauda un apstiprina, tad es varu to dariit, jo savaadaak laikam kaartiiba sheit nebuus :)
Attēls
Lietotāja avatārs
liva

Atbildētlietotājs martinsoz pievienoja 15 Jul 2009 14:02

Gustavs rakstīja:
Nu nevajag jau to testu garu un sarezgitu, varbut pietiktu, lai Jaunais saviem vardiem uzraksta: "Es nekad slēpni nesauksu par kecu" :)

šito obligāti vajag ;))
Attēls
Lietotāja avatārs
martinsoz

Atbildes: 15
Pievienojies: 10 Jun 2009 09:26

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 15 Jul 2009 15:47

liva rakstīja:

Kaa vispaar tagad notiek jaunu biedru registraacija?
Ja vajag kaadu briivpraatiigo, kursh paarbauda un apstiprina, tad es varu to dariit, jo savaadaak laikam kaartiiba sheit nebuus :)

viewtopic.php?p=7540#p7540
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildētlietotājs liva pievienoja 15 Jul 2009 16:33

Pēteris rakstīja:viewtopic.php?p=7540#p7540

Īsti nesaprotu uz ko tu man norādi. Ja ir kāds kurš spiež apstiprināt, tad ir ļoti labi, un tad jau šeit vairs nav problēmas.
Attēls
Lietotāja avatārs
liva

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 15 Jul 2009 17:30

liva rakstīja:Kaa vispaar tagad notiek jaunu biedru registraacija?

Pēteris rakstīja:Principā tas tiek darīts uz "šādu, šķiet, esmu redzējis" vai "šis tāds latvisks" pamata.

:) Brīvprātīgie der. Sarkanajiem vispār nav problēmu: adm/index.php?i=inactive&mode=list
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildētlietotājs Gustavs pievienoja 15 Jul 2009 17:53

Pēteris rakstīja:
liva rakstīja:Kaa vispaar tagad notiek jaunu biedru registraacija?

Pēteris rakstīja:Principā tas tiek darīts uz "šādu, šķiet, esmu redzējis" vai "šis tāds latvisks" pamata.

:) Brīvprātīgie der. Sarkanajiem vispār nav problēmu: http://www.geoforums.lv/adm/index.php?i ... &mode=list

Nu butu vieglāk iistos saziimeet, ja katram dotu iespēju kādu sakarīgu teikumu uzrakstīt
Attēls
Lietotāja avatārs
Gustavs

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 15 Jul 2009 18:19

Pēteris rakstīja:Ai nu tas jau būtu pārkruti. Problēma ir tajā, ka reģistrējas daudz spamboti, un ir diezgan grūti izčekot, kuri ir īstie lietotāji. Principā tas tiek darīts uz "šādu, šķiet, esmu redzējis" vai "šis tāds latvisks" pamata.

Pārbaudīt userneimu pret gc com ir easy-peasy, ieintegrēt pārbaudi forumā arī nevajadzētu būt nekam sarežģītam.

P.S. neatceros tagad to admin paneli no galvas, bet vai nebija iespēja admin accept + captcha iespējas?
Last edited by KasparsB on 15 Jul 2009 18:39, edited 1 time in total.
KasparsB

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 15 Jul 2009 18:36

KasparsB rakstīja:
Pēteris rakstīja:Ai nu tas jau būtu pārkruti. Problēma ir tajā, ka reģistrējas daudz spamboti, un ir diezgan grūti izčekot, kuri ir īstie lietotāji. Principā tas tiek darīts uz "šādu, šķiet, esmu redzējis" vai "šis tāds latvisks" pamata.

Pārbaudīt userneimu pret gc com ir easy-peasy, ieintegrēt pārbaudi forumā arī nevajadzētu būt nekam sarežģītam.

Principā pietiktu ar jebkādu papildus ievadi,lai varētu konstatēt, ka tas ir īsts cilvēks. Captcha acīmredzot botiem tāds nieks vien ir.

Pārbaudīt pret gc.com var, bet te jau tā pat sareģistrējušies bari ar neatbilstošu "nosaukumu".
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 15 Jul 2009 18:45

Pēteris rakstīja:Principā pietiktu ar jebkādu papildus ievadi,lai varētu konstatēt, ka tas ir īsts cilvēks. Captcha acīmredzot botiem tāds nieks vien ir.

Pārbaudīt pret gc.com var, bet te jau tā pat sareģistrējušies bari ar neatbilstošu "nosaukumu".

Vai tad captcha ir ieslēgta?
Tas, ka tagad sareģistrējušies nav tik būtiski, to var piemērot jaunajiem.

Varu pačukstēt, ka tad, kad būs uztaisīta balsošana (pagaidām ar to nenodarbojos), tad lai nobalsotu lietotājvārdiem sakrist vajadzēs gan.

P.S. admini, pārnesiet lūdzu sarunas par reģistrēšanos uz atbilstošu topicu.
KasparsB

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 17 Jul 2009 02:02

KasparsB rakstīja:Vai tad captcha ir ieslēgta?
Tas, ka tagad sareģistrējušies nav tik būtiski, to var piemērot jaunajiem.

Varu pačukstēt, ka tad, kad būs uztaisīta balsošana (pagaidām ar to nenodarbojos), tad lai nobalsotu lietotājvārdiem sakrist vajadzēs gan.

P.S. admini, pārnesiet lūdzu sarunas par reģistrēšanos uz atbilstošu topicu.

Ar kapču izrādās ir problēma. Nē, nav ieslēgta, kāds ir izslēdzis, jo acīm redzot tur kaut kas nefunicē. Kapčas koda vietā parādas broken link ikona. Links ir sekojošs:
Code: Izvēlēties visus
http://www.geoforums.lv//ucp.php?mode=confirm&id=142bfc8181caf1477a373e08e47eea38&type=1

Cik nu es saprotu - pie vainas ir //.

Tie kam nesakritīs vārdi, varēs tos pamainīt. Biju itkā ieslēdzis šo opciju, bet tagad arī tā ir atslēgta.
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildētlietotājs egeo pievienoja 17 Jul 2009 10:44

Pie vainas bija teksta satura mainīšana pie reģistrācijas ar laikam-nepamaniju-ko-dzēšu-ārā un tagad redzu, ka captcha darbojas, vismaz man, kā citi redz?
Lietotāja avatārs
egeo

Atbildes: 168
Pievienojies: 21 Aug 2008 15:22

Atbildētlietotājs gincha pievienoja 17 Jul 2009 22:45

Draugu domubiedru grupu es diezgan regulaari apciemoju un apstiprinu tur sakraajushos cilvinjus. Skiet, ka gandriz katru dienu tur kads pieregistrejas. Tagad pat ir paris ieraxti, ka shamie netiek te (geoforumaa), te viņus nav kas aptiprina, vai ir tehniskas problemas? Ja Kaspars saka, ka parbaudiit username pret gc.com easypeasy, tad varbut to var raiti noorganizeet un nebuus problemas ar pieregoshanos te. Jo boti nez vai piečekosies gan te, gan gc.com :) Bet ja nav easypeasy, tad es varu buut tas, kursh ik pa laikam iecheko usernames manuaali salidzinot ar gc.com.
A bad day at geocaching is better than good day at work!
Attēls Attēls
gincha

Atbildes: 431
Pievienojies: 21 Aug 2008 00:19

Atbildētlietotājs egeo pievienoja 17 Jul 2009 23:21

Tad Pēterim vai Gustavam Tevi japievino pie adminu grupas šeit, par to reģistrēšanos, pēdējā laikā tika captcha atslēgta un boti ar nebija kā agrāk, jo tika "poljubomu" manuāli apstiprināti lietotāji.
Lietotāja avatārs
egeo

Atbildes: 168
Pievienojies: 21 Aug 2008 15:22

Atbildētlietotājs mika pievienoja 18 Jul 2009 01:03

Domubiedru grupa draugos tomēr ir noderīga jauniņajiem, kuri varbūt vēl nezin par foruma eksistenci vai arī baidās reģistrēties šeit. :-s
Turklāt - diskutējot domubiedru grupā draugos nav tā,ka būtu bikli uzjautāt vai raisīt diskusiju tāpēc,ka tur taču nevar redzēt to,ka "O,tam kēksam ir vairāki simti atrastu slēpņu,ko nu es tur muldēšu pa vidu vai iesākšu.."
Lietotāja avatārs
mika

Atbildes: 45
Pievienojies: 28 Dec 2008 00:47

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 18 Oct 2009 23:18

Domubiedru grupā humora šovs turpinās.
Kā jūs domājiet, būtu okey, slēpni paslēpt zem kāda manikena kas izskatas pēc miruša cilvēka kādā tumšā pamestā bunkurā?

ka jums ir veicies ar rock&roll train keshu mums ar draugu mazliet sagadaja problemas bet ta man patikas sis kehs ka jums

Ak dievs, kārtējais posts no sērijas "Geocachings bez GPS nav iedomājams", esmu atradis 130 slēpņus bez GPS palīdzības un vēl tagad neredzu jēgu tam. Pietiek ar aprakstu un kartēm, pietam es nemeklēju tikai standarta kešus, bet gan arī Multi un Mistery.
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildētlietotājs Kraanc pievienoja 12 Nov 2009 17:46

Nu baigās "profu" runas te :D
smiekls biki nāk, bet nu labi...
arī ilgi nelīdu šitaj forumā, un tā arī neielīstu, bet iztiktu ar Draugu domugrupu, ja vien darbā nekļūtu garlaicīgi :D

sakiet ko gribat latviskotāji, man patīk vārds "kečs". "slēpnis" manām ausīm izklausās bērnišķigi :D, bet nenosodu citus par viņu definējuma izvēli, jo doma ir skaidra tā vai tā. :) Happy GeoCaching.
Geo-people Crazy-people
Lietotāja avatārs
Kraanc

Atbildes: 507
Pievienojies: 12 Nov 2009 16:21

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 12 Nov 2009 18:07

Kraanc rakstīja:sakiet ko gribat latviskotāji, man patīk vārds "kečs". "slēpnis" manām ausīm izklausās bērnišķigi

:)) :)) :)) :ymparty:
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildētlietotājs mbriedis pievienoja 12 Nov 2009 18:22

Nez, man atkal derdzās tas vārds keČs :) ak jūs geocatcheri...
Slēpnis gan man tīri labi iet pie sirds, tā mīļi :x
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
mbriedis

Atbildes: 162
Pievienojies: 11 Aug 2009 12:05

Atbildētlietotājs RihardsB pievienoja 12 Nov 2009 18:36

mbriedis rakstīja:Nez, man atkal derdzās tas vārds keČs :) ak jūs geocatcheri...

jā, man ar griežas kešs, kečš, kešotāji (cashotāji?), kečotāji. Tāds sagarīgs un arī atbilstošs latviskojums slēpnis, slēpņošana, slēpņotājs, slēpņot :)
Attēls
Lietotāja avatārs
RihardsB

Atbildes: 81
Pievienojies: 15 Aug 2009 18:12
Atrašanās vietas: Cēsis

Atbildētlietotājs mbriedis pievienoja 12 Nov 2009 18:57

RihardsB rakstīja:
mbriedis rakstīja:Nez, man atkal derdzās tas vārds keČs :) ak jūs geocatcheri...

jā, man ar griežas kešs, kečš, kešotāji (cashotāji?), kečotāji. Tāds sagarīgs un arī atbilstošs latviskojums slēpnis, slēpņošana, slēpņotājs, slēpņot :)

Nu, kešošana vēl ir so so, šad tad lietoju.
starpcitu, izrunā starp geocaching un geocashing ir ļoti maza atšķirība, pat nesaklausāma, bet ja salīdzina ar geocatching, tad gan var dzirdēt :)

Testēju šeit - http://www2.research.att.com/~ttsweb/tts/demo.php

:D
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
mbriedis

Atbildētlietotājs sominens pievienoja 13 Nov 2009 10:09

Slēpnis, slēpņot, slēpņotājs. Sliktākājā gadījumā kešs, kešot, kešotājs (bet man nepatīk arī šie nelatviskumi). Bet nekādā gadījumā keČs, keČot, keČotājs! Ir pat nācies kaujas laukā satiktiem slēpņotājiem aizrādīt, jo tiešām ļoti griež ausīs tas keČs!
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
sominens

Atbildes: 606
Pievienojies: 20 Aug 2008 18:02
Atrašanās vietas: Jelgava

Atbildētlietotājs Lopelis pievienoja 13 Nov 2009 12:15

Īstenībā pilnīgi paj** kā katrs runā, lai dara kā grib kāda jums par to daļa. Saprotu, ka te dažiem ir problēmas, ka visi nerunā "kā pienāktos", bet tā jau ir jūsu problēma nevis to problēma kas "it kā" nerunā pareizi..

Pats gan nelietoju "kečingus" u.t.m.l. šitus, bet man galīgi nekasa kā runā citi, jo tā ir cilvēku pašu izvēle - lai dara kā grib kas Jums no tā mainās ??? Gabals izskatās ka nokritīs :D :D :D :D
Attēls.............................Attēls
Lietotāja avatārs
Lopelis

Atbildes: 207
Pievienojies: 26 Aug 2009 10:58
Atrašanās vietas: Tallinn

Atbildētlietotājs sominens pievienoja 13 Nov 2009 13:41

Likvidējam latviešu valodu un par nacionālo valodu apstiprinam krievu? Ir taču cilvēki kam pajāt turklāt puse Latvijas iedzīvotāju piekritīs!?
Cieniet savu dzimto valodu un ar cieņu izturies arī pret svešvalodām. Ja Džons ir "izdomājis", ka slēpni sauc par cache (kešs), tad mums tā arī ir jāizrunā!
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
sominens

Atbildes: 606
Pievienojies: 20 Aug 2008 18:02
Atrašanās vietas: Jelgava

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 13 Nov 2009 13:52

Pa lielam man nerūp, bet kad keč ir jādzird dzīvajā, tad sarunā veidojas neērta situācija. Ļaudis, kuri tā saka un vēl ietiepīgi to aizstāv, pataisa sevi par muļķiem, gluži kā tie, kuri raksta bendzīns, piegdiena, asvalts un viņča...

Vēl jo vairāk tāpēc, geokečings maina lietas būtību un drīzāk varētu tikt asociēts ar nodarbi, kur viens met iežu paraugus un pārējie tos ķer, vai ko tamlīdzīgi padebīlu.
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildētlietotājs Lopelis pievienoja 13 Nov 2009 15:13

sominens rakstīja:Likvidējam latviešu valodu un par nacionālo valodu apstiprinam krievu? Ir taču cilvēki kam pajāt turklāt puse Latvijas iedzīvotāju piekritīs!?
Cieniet savu dzimto valodu un ar cieņu izturies arī pret svešvalodām. Ja Džons ir "izdomājis", ka slēpni sauc par cache (kešs), tad mums tā arī ir jāizrunā!

Sava taisnība tev protams ir, bet manuprāt nav ko satraukties par citiem, ne jau Tu vai es degradējos.
Attēls.............................Attēls
Lietotāja avatārs
Lopelis

Atbildes: 207
Pievienojies: 26 Aug 2009 10:58
Atrašanās vietas: Tallinn

Atbildētlietotājs Kraanc pievienoja 13 Nov 2009 15:39

sominens rakstīja:Likvidējam latviešu valodu un par nacionālo valodu apstiprinam krievu? Ir taču cilvēki kam pajāt turklāt puse Latvijas iedzīvotāju piekritīs!?

Latviešu valodas aizstāvis :D, var jau par to runāt, bet ir lietas, kur nevajag aizrauties ar latviskošanām. Piemērs latviskam debīlismam ir datortermini... "sistēma tiek beidzēta" "mīkstnis" u.t.t.
un ja jau latvisko tad latvisko - nevis "Džons"-John, bet Jānis :D
Un ja jau Jānis ir šo lietu nosaucis par caching, un nav teicis "latviski tas būs Slēpņot", tad cienīsim viņa izvēlēto nosaukumu :D
p.s. Just for fun :ymparty:
Geo-people Crazy-people
Lietotāja avatārs
Kraanc

Atbildētlietotājs Papuass pievienoja 13 Nov 2009 18:23

Vārdus netulko, tos atveido. Tā kā paliksim vien pie Džona.

Kādā sakarā datortermini? Latviešu valoda ir jākopj. Mums ir taču ļoti daudz patīkamu un labskanīgu jaunvārdu, ko mēs lietojam un nespļaudamies.
Attēls
Lietotāja avatārs
Papuass

Atbildes: 824
Pievienojies: 20 Aug 2008 18:16

Atbildētlietotājs Kraanc pievienoja 16 Nov 2009 17:39

Papuass rakstīja:Vārdus netulko, tos atveido. Tā kā paliksim vien pie Džona.

Kādā sakarā datortermini? Latviešu valoda ir jākopj. Mums ir taču ļoti daudz patīkamu un labskanīgu jaunvārdu, ko mēs lietojam un nespļaudamies.

Lasit makam, nu tad sākam :D
"...Piemērs latviskam debīlismam ir datortermini..."
anyway .... brīva valsts, kā grib katrs tā dara. :)) :p
Geo-people Crazy-people
Lietotāja avatārs
Kraanc

Atbildētlietotājs Gustavs pievienoja 16 Nov 2009 22:11

Kraanc rakstīja:
Papuass rakstīja:Vārdus netulko, tos atveido. Tā kā paliksim vien pie Džona.

Lasit makam, nu tad sākam :D

Tieši tā, katra paša brīva izvēle:

Ja vēlas pateikt tā, lai Latvietim (,kas nezin šo spēli) būtu vieglāk saprotams ar 1. vārdu, tad saka - slēpnis, slēpņošana, slēpņotājs, GPS spēle.

Ja vēlas, izklausīties sarežģītāks, tad saka anglisko nosaukumu - geocachs, geocachings, geocachers, GPS geims. (Pēc tam definē un tūlko, ko ar to gribēja pateikt.)

Ja vēlies izklusīties gastronomisks, tad saki kečs, ja mīli kaķus, saki kačš. Vēl esmu dzirdējis arī tādu - spots :)) :))
Attēls
Lietotāja avatārs
Gustavs

Atbildētlietotājs mbriedis pievienoja 16 Nov 2009 22:46

tā kā es pa pusei latgalietis - gar zemi par to kačš :))
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
mbriedis

Atbildētlietotājs Kraanc pievienoja 17 Nov 2009 15:34

Gustavs rakstīja:Tieši tā, katra paša brīva izvēle:

Ja vēlas pateikt tā, lai Latvietim (,kas nezin šo spēli) būtu vieglāk saprotams ar 1. vārdu, tad saka - slēpnis, slēpņošana, slēpņotājs, GPS spēle.

Ja vēlas, izklausīties sarežģītāks, tad saka anglisko nosaukumu - geocachs, geocachings, geocachers, GPS geims. (Pēc tam definē un tūlko, ko ar to gribēja pateikt.)

Ja vēlies izklusīties gastronomisks, tad saki kečs, ja mīli kaķus, saki kačš. Vēl esmu dzirdējis arī tādu - spots :)) :))

žetons gustavam par ši jautajuma salikšanu pa plauktiņiem.
piekrītu. ;)
Geo-people Crazy-people
Lietotāja avatārs
Kraanc

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 19 Nov 2009 13:46

Kraanc rakstīja:Lasit makam, nu tad sākam :D

Jā jā, tieši datortermini, kuru Tu lieto ir pareizais variants, nevis kompjūtertermini, pats esi pretrunā ar sevi #-O
KasparsB

Atbildētlietotājs Chekists pievienoja 29 Jan 2010 13:36

Draugiem.lv domajams domubiedru grupa jaatstaj.,
bet ir tas ka jaunie slenotaji ., slepno ., bet nevelas sheit blogot un postot par neskaidribam.Jo naw tik ljoti vel aizravushies ar slepnoshanu .
man ta liekas.
Ja termini keČ .,kečot ., ir tadi graujoshi ., bet jaunajiem slepnotajiem jau japielagojas pie internacionalajiem vardiem ka cache,caching ., ta jau ir Globāla spele.
Chekists

Atbildes: 76
Pievienojies: 09 Mar 2009 15:04

Atbildētlietotājs KasparsB pievienoja 29 Jan 2010 19:40

Chekists rakstīja:Draugiem.lv domajams domubiedru grupa jaatstaj.,
bet ir tas ka jaunie slenotaji ., slepno ., bet nevelas sheit blogot un postot par neskaidribam.Jo naw tik ljoti vel aizravushies ar slepnoshanu .
man ta liekas.
Ja termini keČ .,kečot ., ir tadi graujoshi ., bet jaunajiem slepnotajiem jau japielagojas pie internacionalajiem vardiem ka cache,caching ., ta jau ir Globāla spele.

Tu man liekas to savu pieminēto internacionālo valodu pats ne pārāk labi pārzini, ja Tev liekas ka č tur ir līdzīgāks angliskajam.
Bez tam, latviešu valodā nav neviena vārda, kurā būtu burts w! Un iemācies likt interpunkcijas zīmes, tad savu domu varēsi nest labāk.
KasparsB

Nākošais

Atgriezties uz Foruma apspriešana

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 1 lietotājs online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 1 Ciemiņš (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

Current time

Pašlaik ir 25 Sep 2017 14:31