Ienākt

"For Premium members only"

Šeit runājam par slēpņiem, kas patika, kas ne pārāk...

"For Premium members only"

Atbildētlietotājs homer2505 pievienoja 29 Dec 2015 11:41

Esmu relatīvi jauns slēpņotājs - apmēram 3 gadi ne-fanātiska meklēšana, tikai nedaudz pāri par 200 atrastu slēpņu.
Jo ilgāk ar to nodarbojos, jo vairāk mani nodarbina jautājums - kāpēc Latvijā (it īpaši Rīgā) ir tik daudz slēpņu tikai reģistrētiem lietotājiem ?
Nav man lielas starptautiskas pieredzes, bet - ne Igaunijā, ne Polijā, ne Slovākijā, ne Austrijā man negadījās neviens šādi marķēts slēpnis.
Vai kāds var paskaidrot, kāpēc tā? Vai tā ir vietējo Premium'u aristokrātiska augstprātība, vai arī ir kāds cits iemesls....
Cieņā!
homer2505

Atbildes: 3
Pievienojies: 29 Dec 2015 11:13

Re: "For Premium members only"

Atbildētlietotājs artursp pievienoja 29 Dec 2015 11:52

"PM only" ir vienīgais kaut cik saprātīgais veids, kā cīnīties pret atsevišķiem ar galvu slimiem tautiešiem. Droši vien Tevis nosauktajās valstīs tādu ir mazāk.
Nav nevienam autoram bezgalīga pacietība, lai katru reizi pēc slēpņa nozagšanas, salaušanas, piekakāšanas, logbuka piezīmēšanas ar krāniņiem utt. ietu to atjaunot. Ja nelīdz "PM only" un/vai pārvietošana, tad pa lielam atliek tikai arhivēšana.
Attēls
Lietotāja avatārs
artursp

Atbildes: 216
Pievienojies: 03 Mar 2011 13:18

Atbildētlietotājs KristsT pievienoja 29 Dec 2015 14:35

Slēpņotājs, kurš ir atļāvies samaksāt par "Premium" paketi, kopumā atbildīgāk izturēsies pret šo hobiju vai vismaz apzināti neizpostīs slēpņus, jo parasti ir vairāk aizrāvies ar šo hobiju un plāno ar to nodarboties ilgtermiņā. Starp "nepremiumiem" arī protams ir atbildīgi slēpņotāji, bet tomēr ir arī daudz kretīni, kuri neplāno slēpņus meklēt ilgtermiņā, tāpēc, piemēram, aiziet, atrod vienu vai divus slēpņus, un tad tos joka vai cita iemesla pēc izposta.
Lai vairāk saprastu - vienīgais mans samērā publiskais slēpnis, kas ir "nepremiums", kopš 2012.gada ir izpostīts vairāk kā 10 reizes. Nav tas trakākais variants starp Latvijas slēpņiem, bet vari padomāt - kāds slogs būtu uzturēt šādus 30 slēpņus un ir slēpņotāji, kas tādus arī uztur. Nav brīnums, ka tiek izvēlēti visi iespējamie veidi, kā šos slēpņus nosargāt. Piedevām vēl dažiem slēpņiem ir patiešām oriģināli konteineri, kuros ir ieguldīts gan laiks, gan nauda.
Lietotāja avatārs
KristsT

Atbildes: 211
Pievienojies: 23 May 2011 22:06

Atbildētlietotājs Rudice pievienoja 29 Dec 2015 20:39

Nepiekrītu KristsT viedoklim par apzinīgu izturēšanos pret slēpņošanu starp PM un ikdienas slēpņotāju. Apgalvoju to no savas pieredzes saistībā ar vienu savu slēpni. PM statusā slēpnis pazuda, papostīja to ko gribēju parādīt, nemaz nerunājot par piekļuves norādēm.

Kur es redzu PM slēpņa priekšrocības. Manā rajonā kaut kā sīkie mugleri bija aptikuši, kur novietotas 2 kastes. Logbuks pilns ar Vārds Uzvārds ierakstiem pa veselu viesugrāmatas lapu, bariem gāja, interesanti taču. Pārliku abus 10 m tālāk un uzliku PM statusu. Pagāja 1/2 gads un atspējoju atstājot jaunajās vietās. PM pa lielam nav redzams uz kartes, tikai ļoti lielā mērogā.
Attēls
Rudice

Atbildes: 145
Pievienojies: 20 Sep 2012 16:32
Atrašanās vietas: Lielvārde

Atbildētlietotājs girtsgr pievienoja 29 Dec 2015 23:14

Man no nieka pieciem slēpņiem ne-PM statusā slikta pieredze (slēpņu pazušana) sākās tad, kad sāku salīdzināt Found ierakstus Geo-lapā ar ierakstiem fiziskajos logbukos; laikam kāds, kuru biju izdzēsis un brīdinājis, mēģina pierādīt, ka "es taču varu atrast!!11viens!!" :-?
PM statuss šo problēmu atrisināja.
Attēls
girtsgr

Atbildes: 108
Pievienojies: 21 Aug 2010 01:04

Atbildētlietotājs homer2505 pievienoja 30 Dec 2015 14:35

Un kā ir ar mistēriju slēpņiem?
homer2505

Atbildētlietotājs androns pievienoja 30 Dec 2015 22:13

ar mistērijām ir tieši tāpat.

man no 7 kastēm 3 ir premium. (6 no 7 ir mistērijas)
kāpēc? laikam tāpēc, ka negribās, lai slēpni izposta.

Bet armistērijām vispār ir labāk ... ja sarežģīta mistērija, tad tai klāt tiek mazāk "pokemonu". Ja vēl uzliek premium, tad laba aizsardzība :)
Attēls
Lietotāja avatārs
androns

Atbildes: 329
Pievienojies: 13 Nov 2010 15:22

Atbildētlietotājs DaGeekYeah pievienoja 04 Jan 2016 20:58

Grūti saprast, kāpēc jāliek PM mistērijām, liela daļa "pokemonu" vispār neskatās neko, kas apzīmēts ar jautājuma zīmi, labs piemērs tam ir 1. pateicības kūka, tikai 400 atradumu, ja salīdzina ar citiem tikpat veciem tradicionālajiem, atradumu ir divreiz mazāk, "Krasta ielas promenāde" noslēpta pāris dienas vēlāk, atradumu skaits - 1600, neteiksiet taču, ka 1200 tūristu! :-?

P.S. Nedomāju, ka kāds pokemons sapratīs azimutus, kur nu vēl aizbrauks uz pierīgas mežiem :D
DaGeekYeah

Atbildes: 6
Pievienojies: 10 Aug 2015 11:17

Atbildētlietotājs valdis.pp pievienoja 05 Jan 2016 00:56

Var būt visāķīgākais uzdevums, visslepenākā slēptuve, vispiesardzīgākais slēpņotājs, bet var nejauši uzklīst kāds "vanagacs", un tad nu no viņa izpratnes par lietu kārtību atkarīgs kastes turpmākais liktenis. :D
valdis.pp

Atbildes: 106
Pievienojies: 13 Apr 2014 23:35

Atbildētlietotājs androns pievienoja 05 Jan 2016 12:24

nu nez .. man personīgi nav grūti samaksāt, jo principā ieguvums tomēr ir ērtības un fīčas no grounspeak puses, kas pieejamas tikai premiumiem. tie premium slēpņi pārsvarā jau tomēr nebūs iemesls pirkt premiumu :)
Attēls
Lietotāja avatārs
androns

Atbildētlietotājs homer2505 pievienoja 05 Jan 2016 12:48

Njā, skumji, ka pie mums vandāļu, acīmredzot, ir stipri vairāk, nekā citur
(Slovākijā atradu absolūti elementāru slēpni, kur kā "apmaiņas sīkums" bija pievienota suvenīru vodkas pudelīte :) ). Vai arī viņu pokemoni nav izauguši līdz mūsējo advancētajam līmenim.
Laikam uzdodot jautājumu, nebiju novērtējis, ka tā ir tik liela problēma - grūti saprast šo ļautiņu motivāciju, nu nav taču tur nekā tik vērtīga.
Un skumji, ka nodarbošanās, kurai pēc definīcijas vajadzēja būt absolūti demokrātiskai, tiek ierobežota dažu (ceru, ka tādi tomēr ir mazākums) šādu indivīdu dēļ...
Tomēr - vai mistēriju veidotājiem nevajadzētu padomāt, vai PM statuss katram konkrētam slēpnim ir nepieciešams. Tās manas domas.
Un atvainojos visiem PM slēpņu izvietotājiem par nepamatotu "uzbraucienu" pirmajā postā...
homer2505

Atbildētlietotājs androns pievienoja 05 Jan 2016 13:05

Ja pareizi atceros, tad Masierītei Jūrmalā bija piedzīvojumi ar slēpņu zadzējiem/demolētājiem, kas konstanti (nevis nejauši atrodot) postīja slēpņus ...

palasot tos piedzīvojumus neko tādu negribas piedzīvot un tāpēc lieku PM :)
Attēls
Lietotāja avatārs
androns

Atbildētlietotājs KristsT pievienoja 05 Jan 2016 18:29

homer2505 rakstīja:Tomēr - vai mistēriju veidotājiem nevajadzētu padomāt, vai PM statuss katram konkrētam slēpnim ir nepieciešams. Tās manas domas.

Iespējams jā, iespējams nē. Man jau šķiet, ka, lai uzsāktu slēpņošanu, pilnībā pietiek ar "nepremium" slēpņiem, kas tomēr ir lielākā daļa no slēpņiem. Tajā brīdī, kad sākas šādas pārdomas, tad vien ir jāpieņem, ka ar spēli esi pietiekami aizrāvies, lai nopirktu to premiumu. Nav tā summa uz gadu tik gigantiska, salīdzinot ar citiem tēriņiem, kas ikdienā rodas, lai nevarētu tai atlicināt tos euro. Pietiekami daudz arī citi plusi nāk, pilnībā demokrātiska šī spēle nekad nebūs, geocaching.com ir ieinteresēti, lai viņiem naudiņa ienāk. Ja vien nemaksāšana nav principiāls jautājums. :)
Lietotāja avatārs
KristsT

Atbildes: 211
Pievienojies: 23 May 2011 22:06

Atbildētlietotājs upsisd pievienoja 06 Jan 2016 01:09

Pašam ir tikai viens premium slēpnis, bet tas ir pietiekoši kvalitatīvs, lai es baidītos par to ka viņu var iet meklēt jebkurš, kurš padzirdējis par slēpņošanu un pat īsti nezin kas tas ir. Ne tikai tāpēc ka kāds pokemons var slēpni izpostīt, bet arī tāpēc ka bieži viens iesācēji nepiedomā par cilvēkiem, kas varētu viņus vērot.., līdz ar to bail ka slēpni varētu izpostīt kāds, kas ies pēc viņa - paskatīties, ko tad tas otrs tur meklēja. Arī man pirmsākumos nepatika fakts ka ir daudz premium slēpņu, taču kad sapratu ka šis hobijs man ļoti patīks, tad arī biju gatavs tam ziedot nedaudz līdzekļu. Ne tikai tāpēc ka tas dod iespēju meklēt vairāk slēpņu un vēl citas papildus fīčas, bet arī tāpēc ka tas vien palīdz uzturēt hobiju, tas ir kā savdabīgs ziedojums :D
Lietotāja avatārs
upsisd

Atbildes: 15
Pievienojies: 27 Jun 2012 23:45
Atrašanās vietas: Pļaviņas

Atbildētlietotājs juzins pievienoja 06 Jan 2016 11:49

Piekrītu domai par postīšanu. Brīžiem ir doma pie šī risinājuma ķerties. Pagaidām gan ir tikai viens premium, bet tas vairāk drošības apsvērumu dēļ, lai kāds sīkais no tilta neiemaucas ūdenī vai uz betoniem, jo pārvērtē savus spēkus.
Attēls
Lietotāja avatārs
juzins

Atbildes: 172
Pievienojies: 19 Jul 2010 23:27
Atrašanās vietas: Rīga

Atbildētlietotājs alu-puika pievienoja 06 Jan 2016 13:02

Sākumā domāju, ka premium slēpņi ir kaut kas īpašs, nu nevar būt, ka galā var būt 35mm sūdiņš. :))

Patlaban arī neiespringstu uz premium slēpņiem, šķiet vairākus, ko esmu atradis (kompānijā kā nepremium jūzeris) tā arī neesmu ielogojis.
alu-puika

Atbildes: 85
Pievienojies: 05 Oct 2009 23:19

Atbildētlietotājs upsisd pievienoja 06 Jan 2016 23:05

Nu pavisam vienkāršam slēpnim neredzu iemeslu likt premium only, jo nav jau grūti nolikt vietā plastmasas kasti. Personīgi uzskatu, ka premium slēpnim būtu jāizceļas ar augstāku kvalitātes latiņu (jo tieši tādus slēpņus arī ir visvairāk žēl pazaudēt un grūtāk atjaunot).
Lietotāja avatārs
upsisd

Atbildes: 15
Pievienojies: 27 Jun 2012 23:45
Atrašanās vietas: Pļaviņas

Atbildētlietotājs Tunnelsen pievienoja 09 Jan 2016 20:49

Mans viedoklis ir - gribi pa velti, saņem kas palicis. Gribi lai paliek atmiņā, samaksā un baudi spēli pilnībā.
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
Tunnelsen

Atbildes: 279
Pievienojies: 05 Apr 2013 23:07
Atrašanās vietas: Norge, Ålgård

Atgriezties uz Par slēpņiem...

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 3 viesi

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 3 lietotāji online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 3 Ciemiņu (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 3 viesi

Current time

Pašlaik ir 24 Sep 2017 16:48