Ienākt

Slēpņa "atrašana", neesot uz vietas

Šeit runājam par slēpņiem, kas patika, kas ne pārāk...

Slēpņa "atrašana", neesot uz vietas

Atbildētlietotājs ReinisO pievienoja 17 Jul 2016 13:28

Pēdējā laikā esmu novērojis tādu jocīgu tendenci, ka slēpņi, pie kuru atrašanas nav būts klāt, tiek reģistrēti kā atrasti. Pie tam, runāju par situācijām, kad šādi rīkojas nevis iesācēji, bet slēpņotāji, kuru atrasto slēpņu skaits mērāms tūkstošos.
Vārdā šeit nevienu nesaukšu, cilvēki tomēr katrs ar savu viedokli un pieredzi, bet minēšu piemērus.
Viens pie GC6K37C, kur logbukā tika ierakstītas divas personas, no kurām viena uz vietas nebija un slēpni neatrada. Pēc tam arī iekš geocaching.com šo slēpni piereģistrēja, pie kam, šis atradums tiek atzīmēts kā FTF (kas otram slēpņotājam, kurš bija uz vietas, tāds arī bija). To pieminot savā ierakstā, saņēmu šādu atbildi:
"→ ReinisO
Jā pie fināla skrējiena nebiju, sadalījušies pa diviem auto vācot vērtības.
Sarēķinot finālu ******* bija tuvāk."

Pie cita slēpņa (GC6JEQG) manāms šāds "Found it" ieraksta fragments:
"braucām pa savu izvēlēto ceļu, bet tas bija diezgan briesmīgs un vienā brīdī pazuda vispār. Laika trūkuma dēļ braucām mājās, bet otra ekipāža mūs pierakstīja. Aizbrauksim apskatīt vietu kādu citu reizi."

No paša pieredzes ir geokolēģiem bijušas situācijas, kad, piemēram, multislēpnim tiek apmeklēti visi posmi, izņemot galavietu, un slēpnis netiek reģistrēts kā atrasts (pat ja tas būtu FTF), līdz brīdim, kad tiešām aiziet uz gala vietu, slēpni paņem rokās un piereģistrē.

Gribētos dzirdēt jūsu komentārus par šo situāciju, un kā rīkoties?

Vai tiešām būt piekasīgam un sūdzēties slēpņa autoram, lai dzēš ierakstu? Vai arī tēlot policistu un rakstīt neatradējam lūgumu savu atradumu labot uz "Write note"?
Vai tomēr, jūsuprāt, šādas situācijas ir norma un slēpni drīkst reģistrēt kā atrastu, ja esi pavadījis laiku kopā ar cilvēkiem, kas pēc tam ir atraduši slēpni?
ReinisO

Atbildes: 1
Pievienojies: 17 Jul 2016 12:45

Re: Slēpņa "atrašana", neesot uz vietas

Atbildētlietotājs artursp pievienoja 18 Jul 2016 09:20

Uz kāda pamata lai autors dzēstu ierakstus? Noteikumos skaidri un gaiši ir teikts - jābūt ierakstam logbukā. Ir? Ir. Pārējais uz pašu censoņu sirdsapziņas.
Mans ieteikums - iedzer tēju, liecies mierā ;) Citus taču vispār mamma ieraksta utt. :)
Attēls
Lietotāja avatārs
artursp

Atbildes: 216
Pievienojies: 03 Mar 2011 13:18

Atbildētlietotājs airavs pievienoja 18 Jul 2016 12:34

Iedzer teju un neņem galva artura teikto. Birokrats.
Attēls
Lietotāja avatārs
airavs

Atbildes: 371
Pievienojies: 08 Mar 2009 23:16

Atbildētlietotājs udajs_16 pievienoja 27 Jul 2016 12:50

Labāk sauc visus vārdā, lai sirdsapziņa grauž. Pārējais atkarīgs no tā, kuram vairāk tējas. Ja tu esi autors slēpnim, tad protams vari dzēst ierakstus kamēr nelabi paliek, bet bez oficiāla pamatojuma.
AttēlsAttēls
udajs_16

Atbildes: 1249
Pievienojies: 20 Aug 2008 15:01
Atrašanās vietas: Parasti N 57° 31.762 E 025° 25.200

Atbildētlietotājs KristsT pievienoja 27 Jul 2016 14:02

Vienīgais, ko drīkst prasīt kā pierādījumu slēpņa atrašanai (nerunāju par īpašajiem slēpņu veidiem), ir ieraksts viesu grāmatā. Tas ir. Tā kā pēc būtības var runāt par ētiskumu vai neētiskumu, bet dzēst neko nedrīkst.
Var protams iziet uz principiem, viens sākt dzēst ierakstus, kurus nedrīkstētu dzēst, otrs sākt sūdzēties geocaching birojam vai spēles pārzinim, tikai, vai to vajag...
Lietotāja avatārs
KristsT

Atbildes: 211
Pievienojies: 23 May 2011 22:06

Atbildētlietotājs armenka pievienoja 26 Sep 2016 08:56

es ieteiktu publicēt vārdus un viss!
armenka

Atbildes: 6
Pievienojies: 01 Sep 2016 13:24

Atbildētlietotājs VnkSlepnotajs pievienoja 05 Jul 2017 11:31

Ir redzēti tādi slēpņotāji, kas ierodas slēpņa koordinātēs. Tad secina, ka slēpnis ir pazudis (kas varētu tā būt un varētu tā nebūt). Un tad pielogo, kā "Found it", tajā pašā laikā paziņojot, ka slēpnis zudis vai kaut kas vēl ne tā.
Interesantākais, ka tie, kurus es ievēroju, nav iesācēji, bet tūkstošnieki :)
Tad rodas jautājums, cik godprātīgi viss slēpņu skaits ir savākts.
Attēls
VnkSlepnotajs

Atbildes: 14
Pievienojies: 05 Jul 2017 00:38

Atbildētlietotājs Srodna pievienoja 07 Jul 2017 10:50

te ir arī cita nianse, jo atkarīgs no autora , jo piem. ir autori kuram tu aizsūti bildes un ir redzams ka nav variantu, ka slēpnis ir bijis tieši te un ne citur, tad vai nu atjauno vai uzraksti autoram ka tāda un tāda situācija un ja autors atļauj/akceptē tad var logoties. Ir arī bijuši gadījumu, kad autors tev pasaka ej d...t neakceptēju tevis atjaunoto slēpni, tad pofig lai brauc pats un maina utt. Ir man bijis piem. gadījums kad slēpņus sanāca logot kādas 2-3 nedēļas pēc ārzemju brauciena, bet šobrīd slēpnis ir diseiblots, atnāk no autora nikna vēstule bla, bla kā es drīkstu logot ja diseiblots utt. norādīju ka biju te pirms 2-3 ned. kad slēpnis vēl bija un man geokolēģa ieraksts ir tajā datumā un norādīts ka apmeklēts kopā utt. Atnāca atvainošanās no autora (citreiz neatnāk) utt. Tā kā gadījumi ir dažādi, un piem. es ja redzu ka "pierādījumu"ir pietiekoši ka esi tur personīgi bijis un zinu ka ar slēpni ir problēmas es visdrīzāk logu akceptēšu jo man ir svarīgi ka tu tur esi bijis un redzējis to ko gribēju tev parādīt, man nav svarīgs tavs logs, tas lai paliek uz katra paša sirdsapziņas. P.S> toties bieži gan ir redzami gadījumi, kad tikko diseiblotam slēpnim uzrodas atrdadēji ar textu , tipa oi, sen atradu, bet biju aizmirsis pielogot :-s
Attēls
Lietotāja avatārs
Srodna

Atbildes: 107
Pievienojies: 08 Jan 2009 16:16
Atrašanās vietas: Džugla

Atbildētlietotājs VnkSlepnotajs pievienoja 07 Jul 2017 21:03

Jā, protams, katrs gadījums ir atsevišķs un nav tik viennozīmīgi.
Attēls
VnkSlepnotajs

Atbildes: 14
Pievienojies: 05 Jul 2017 00:38

Atgriezties uz Par slēpņiem...

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 2 lietotāji online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 2 Ciemiņu (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

Current time

Pašlaik ir 24 Sep 2017 16:51