Ienākt

DNF reģistrēšana/nereģistrēšana

Šeit runājam par slēpņiem, kas patika, kas ne pārāk...

DNF reģistrēšana/nereģistrēšana

Atbildētlietotājs sominens pievienoja 26 Mar 2009 16:30

Betty Boop Box slēpnī pie lietuvieša DNF loga bija interesants links, kura saturu uz ātro iztulkoju. Piedodiet, ja ir kādas kļūdaas. Angliski neko daudz pateikt pats nevaru, bet galveno domu uztvert spēju.
Tad nu lūk divu slēpņotāju (briansnat un Thot) viedoklis par DNF logošanu/nelogošanu:

DNF – Did Not Find - neatradu

Jums vajadzētu reģistrēt jūsu DNF.
DNF vai nav DNF, tāds ir jautājums...

Es aicinu reģistrēt, to, ka jūs esat meklējuši slēpni, bet neesat to atraduši (D id N ot F ind). Uzskatu, ka tas ir slikti citiem meklētājiem, ja jūs to nedarāt. Šī ir lieliska Brain atbilde, kurā tiek paskaidrotās, kāpēc tas būtu jādara.

Kāds forumā iesācēju sadaļā teica: „DNF reģistrēšana ir laika izsviešana...
Brain atbildēja:
Es vienmēr reģistrēju savus DNF. Ja es 5 reizes neveiksmīgi esmu meklējis slēpni, es 5 reizes reģistrēju DNF. Tas sniedz nozīmīgu informāciju slēpņa īpašniekam un citiem meklētājiem. Ja es kā slēpņa īpašnieks redzu dažus DNF, es apsveru iespēju palielināt slēpņa grūtības (difficulty) pakāpi. Un otrādi, ja neparādās neviens DNF pie mana slēpņa, tad es atstāju grūtības pakāpi tādu kāda tā ir. Ja cilvēki meklē manu slēpni, neatrod to un arī nereģistrē DNF, kā es varu uzzināt par slēpņa grūtības pakāpes paaugstināšanu?
DNF arī var būt brīdinājums, ka slēpnis ir pazudis. Es parasti eju pārbaudīt vai slēpnis ir vietā pēc 2-3 pēc kārtas esošu DNF reģistrēšanas. Tātad, ja „Slēpņotājs 1” nereģistrē savu DNF, „Slēpņotājs 2” arī nereģistrē un arī „Slēpņotājs 3” un „Slēpņotājs 4” to neizdara, tad tas aizkavē man pārbaudīt slēpni. Tas savukārt nozīmē, ka nākamie meklētāji tērēs savu laiku meklējot pazudušu slēpni.
Arī kā meklētājs es lasu ierakstu pie slēpņa. Ja es redzu tikai „smaidīgas sejiņas”, tad man ir skaidrs, ka slēpni varēs viegli atrast. Ja es slēpni nevaru atrast, es pārtreucu meklēšanu, jau pēc īsa laika uzskatot, ka tas iespējams ir pazudis. Ja citu neklētāju ierakstos redzu arī dažus DNF, tad saprotu, ka to varētu nebūt tik viegli atrast un tas var prasīt ilgāku laiku.
Citāts: „Es esmu mēģinājis atrast tikai dažus slēpņus un vienmēr nesekmīgi.”
Es nepiekrītu šādai attieksmei. Ja tu slēpni nevari atrast, tad tas nozīmē, ka tā grūtības pakāpe ir augstāk nekā to ir noteicis slēpņa autors. Slēpnis ar grūtības pakāpi (difficulty) 1 zvaigzne būs viegli atrodams slēpnis pat iesācējam. Ja es kā slēpņa īpašnieks savu slēpni esmu novērtējis ar grūtības pakāpi – viena zvaigzne, bet pie slēpņa parādās DNF ieraksti, tad iespējams, ka esmu savu slēpni novērtējis par zemu.
Vēl viens labums no DNF reģistrēšanas ir tas, ka īpašnieks tos redz un var sniegt jums papildus padomu, kā atrast slēpni. Ja nereģistrēsiet DNF, tad kā slēpņa autors to varēs izdarīt?
Daži iesācēji baidās reģistrēt savus DNF, jo uzskata, ka tā būs nevajadzīga trauksme slēpņa autoram. Tas tā nav! Slēpņa īpašnieks pēc viena DNF parasti nesāks uztraukties, par to vai slēpnis ir vietā. Slēpņa autors redz to, ka DNF reģistrējis ir jauniņais un ņem to vērā. Kaut arī tu esi iesācējs, pastāv iespēja, ka slēpnis ir pazudis. Reģistrējot savu DNF tu vari paātrināt īpašnieka slēpņa pārbaudi un atturētu citus meklētājus no laika izšķiešanas meklējot pazudušu slēpni.
Jūsu DNF ir svarīga informācija slēpņa īpašniekam, pieredzējušiem meklētājiem un arī iesācējiem.

Thot:
Es uzskatu, ka DNF reģistrēšana jebkuram meklētājam ir mazliet mulsinoša. Ja tas ir iemesls, kāpēc jūs nereģistrējat savus DNF, tad tie netiek reģistrēti un skaitīti tāpat kā atradumi.

Geocaching reģistrēto atradumu sistēma ir balstīta uz jūsu goda prātu. Jūs varat reģistrēt kā atrastu paša noslēptu slēpni, bet tas ir sliktais tonis. Jūs varat reģistrēt atradumu, ja esat atkārti apmeklējis slēpni, bet tā ir krāpšanās. Daži cilvēki reģistrē slēpni kā atrastu pat, ja viņi to nav atraduši un arī tā, protams, ir krāpšanās. Dažreiz viņi tiek pieķerti, bet pārsvarā nē. Katram ir jāizlemj, kad un kā reģistrēt savu DNF. Purists saka: „Ja es esmu devies ārā no mājām, lai meklētu slēpni un kaut kādu iemeslu dēļ es neesmu to atradis, es reģistrēju DNF.” Mana filozofija ir nedaudz pieļāvīgāka nekā Brain uzskati.

Es neuzskatu DNF reģistrēšanu, kā abstraktu rituālu, sevis pārbaudīšanu vai sevis nosodīšanu. Ja slēpņa meklēšana mani ir aizvedusi uz kādu jaunu vai interesantu vietu, tad tas jau ir panākums. Tieši tāpēc es nodarbojos ar slēpņu meklēšanu.

Ja neatrodu slēpni kāda iemesla pēc, kas nav saistīts ar pašu slēpni vai tā vietu, tad es nereģistrēju DNF. Ja esmu iestrēdzis sastrēgumā un man ir jāmaina plāni un jādodas mājās, tad nereģistrēju DNF. Nākamajā reizē es nokļuvu līdz tuvākajai apstāšanās vietai, bet sapratu, ka man ir pa maz laika lai paspētu sasniegt slēpni. Arī tad es nereģistrēju DNF. Nākamajā reizē es nevarēju atrast vietu kur atstāt mašīnu tādēļ devos prom. Šajā gadījumā reģistrēju DNF, jo bija iemesls, kas saistīts ar slēpņa vietu un neļāva man to atrast. Pirms reģistrēju DNF es sev pajautāju, vai slēpņa īpašnieks un citi meklētāji iegūs sev noderīgu informāciju no manas DNF reģistrēšanas.

Īpašs gadījums ir multi-slēpņi. Ja es veicu dažus soļus un apstājos (laika trūkums, satumst), bet plānoju atgriezties lai pabeigtu uzdevumu, es nereģistrēju DNF. Tas ir tad, ja esmu paveicis vienu soli un uzzinājis norādes par nākamo soli. Bet ja es meklēju nākamo soli, bet neatrodu to, tad reģistrēju DNF. Ja kaut kas ir noticis ar slēpni un kāda iemesla dēļ es nevaru iegūt informāciju par nākamo soli, es reģistrēju DNF.

Visbeidzot es neesmu tik stingrs attiecībā uz iesācējiem kā Brain. Es uzskatu, ka līdz brīdim pirms tu esi atradis 5-10 reālus slēpņus (ne virtuālos vai vebkameras), iespējams, nav svarīgi reģistrēt savus DNF. Sākuma posmā ir mazākas iespējas atrast slēpni, jo jums trūkst pieredzes un nav priekšstata kur un kā tie tiek noslēpti. Tavu DNF pieredzējuši meklētāji un slēpņa īpašnieks var neņemt vērā. Vienreiz kādā slēpnī pēdējie divi reģistrētie ziņojumi bija DNF. Pārbaudīju to rakstītājus. Abi izrādījās iesācēji un slēpni atradu tik un tā.

Par Brain teica, ka iesācēju DNF bieži netiek ņemti vērā. No otras puses nav tā, ka man ir taisnība, bet Brain nav taisnība. Stingri ņemot viņam ir taisnība. Iesācēju DNF reģistrēšana nenodara nekādu kaitējumu un tas ir labs veids, ka darīt visu tieši pēc noteikumiem.

Nevienam nepalīdzēs tāds DNF ieraksts, kurā es izstāstīšu, ka neatradu slēpni ar slēpņa vietu nesaistīta iemesla dēļ. Ir interesanti lasīt, ka kāds nav ticis līdz slēpnim, piemēram, cauras riepas dēļ, bet tādā gadījumā tās būtu jāreģistrē kā piezīme (note). Bet tas nav iemesls, lai kāds nevarētu slēpni meklēt. DNF reģistrēšanas ziņojumam ir jāsatur informācija. Kaut vai informācija, par to, ka tu esi vīlies, ka nevarēji atrast un tev nav skaidrs, kur slēpnis ir noslēpts.

Mans slēdziens:
Ja mana DNF reģistrēšana sniedz informāciju citiem meklētājiem vai slēpņa īpašniekam, tad es reģistrēju DNF.
Ja es neesmu pārliecināts, es arī reģistrēju DNF.

Avots:
http://www.factsfacts.com/geocaching/LoggingDNFs.htm
Last edited by sominens on 26 Mar 2009 16:36, edited 1 time in total.
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
sominens

Atbildes: 606
Pievienojies: 20 Aug 2008 18:02
Atrašanās vietas: Jelgava

Re: DNF reģistrēšana/nereģistrēšana

Atbildētlietotājs sominens pievienoja 26 Mar 2009 16:34

Uz doto brīdi esmu atradis 258 slēpņus un ierkastījis 85 DNF logus.

Cik jūs?
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
sominens

Atbildētlietotājs sapnix pievienoja 26 Mar 2009 16:45

193/16
Explore more, Explore geocaching
Lietotāja avatārs
sapnix

Atbildes: 399
Pievienojies: 20 Aug 2008 19:23

Atbildētlietotājs martinello pievienoja 26 Mar 2009 16:55

550/109 ;)
apdrošināšana
atlaides kods ZW9742 polise24.lv

Attēls

Attēls
Lietotāja avatārs
martinello

Atbildes: 267
Pievienojies: 22 Aug 2008 17:39
Atrašanās vietas: Mangaļsala

Atbildētlietotājs V.G. fon LV pievienoja 26 Mar 2009 17:04

320/9

Sākumā vairākus neierakstīju, jo kaunējos un nebiju izpratis visam pareizo jēgu... Bet ja būtu visi tad varētu kādi 17 logi būt (5 Victory monument un 3 dzelzceļa muzejam) :))

Pārējos laikam ir izdevies atrast ar pirmo piegājienu...
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
V.G. fon LV

Atbildes: 229
Pievienojies: 20 Aug 2008 22:04

Atbildētlietotājs gincha pievienoja 26 Mar 2009 17:16

295/42
A bad day at geocaching is better than good day at work!
Attēls Attēls
gincha

Atbildes: 431
Pievienojies: 21 Aug 2008 00:19

Atbildētlietotājs VM.turists pievienoja 26 Mar 2009 17:24

87/15
ja neesmu sācis meklēt, tik aizgājis līdz vietai un sapratis ka man tā nevilina arī to es nereģistrēju, citādi visi DNF ir
Attēls
VM.turists

Atbildes: 734
Pievienojies: 03 Jan 2009 22:40
Atrašanās vietas: Rīga, Rīgas raj.

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 26 Mar 2009 18:44

normis99 rakstīja:piekrītu tam garajam penterim, es DNF rakstu tikai tad, ja tiešām esmu meklējis, un neesmu atradis. Sāku tos rakstīt tad, kad jau bija kāda pieredze, jo pirmos tiešām neatradu jo nezināju kas jāmeklē.

Ja tikai piekāpu paskatīties, un uzreiz nemanīju, tad DNF nerakstu. Ja pavadīju vairāk kā 10 min meklējot, un izmisis aizgāju tukšā, tad gan.

Es tā pat. Citreiz gadās, ka ir kāds iemesls, kāpēc negribas meklēt nonākot gala punktā. Piemēram, ir sākusies vētra, zemestrīce vai izrādās, ka dzeltenais nevainīgais waypoints ir 15 pakāpju multislēpnis.

557/63
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildes: 1645
Pievienojies: 20 Aug 2008 17:41
Atrašanās vietas: Rīga

Atbildētlietotājs BuZZbKa pievienoja 26 Mar 2009 20:37

Gatisk rakstīja:Šodien gandrīz iznāca reģistrēt DNF 1000. slēpnim :)) Meklēju vairāk kā stundu cītīgi ievērojot hintu. Jau taisijos prom (un būtu reģistrējis DNF), tomer uzzvaniju zinošiem cilvēkiem. Viņi gan ar ieteica turēties pie hinta, bet vismaz tiku skaidrībā par meklējamo objektu. Tad protams atradās, bet hints izrādījās nepareizs. Parasti savus DNF reģistrēju, jo tad var vēlāk paskatīties kā citiem gājis.

Nu tad apsveikumi Gatim ar tūkstošo atrasto slēpni!
Savukārt, mums ir 34 DNF. Nelogojām dnf gadījumos, ja meklēšana kaut kādu apsvērumu dēļ (parasti muggles) neizdevās.
BuZZbKa

Atbildes: 137
Pievienojies: 25 Aug 2008 11:43

Atbildētlietotājs zais pievienoja 26 Mar 2009 20:49

Parasti cenšos reģistrēt, varbūt sākumā arī to nedarīju. Nereģistrēju, ja neesmu meklējis.
Aptuvenā attiecība 567/46 (t.sk. uz pāris slēpņiem ir pat 3reiz DNF bijis).
Attēls
Lietotāja avatārs
zais

Atbildes: 462
Pievienojies: 22 Aug 2008 10:17
Atrašanās vietas: Rīga un tās pievārte

Atbildētlietotājs Raimis pievienoja 27 Mar 2009 02:20

664/89 īsāk sakot nav aizspriedumu uzrakstīt DNF
Attēls
Lietotāja avatārs
Raimis

Atbildes: 478
Pievienojies: 20 Aug 2008 22:53

Atbildētlietotājs edupuika pievienoja 27 Mar 2009 11:41

Gatisk rakstīja:Hei, kā jūs saskaitat tos DNF?
Mainu risinājumu pret jebkura "Traditional" slēpņa koordinātēm :)

GC lapā war apskatīties visus savus found un DNF arī!!!!

nospied uz Show all logs for: Caches

un tad uz Didn't find it

mana attiecība 395/34
Attēls
Lietotāja avatārs
edupuika

Atbildes: 443
Pievienojies: 21 Aug 2008 13:24

Atbildētlietotājs udajs_16 pievienoja 27 Mar 2009 12:33

575/38. Reģistrēju, ja esmu meklējis vairāk par pusstundu. Parasti pusstundas laikā atrodu. Reizēm papildus DNF logam uzrakstu licējam, kāpēc neatradu un kas manuprāt nebija kārtībā un kāpēc, manuprpāt slēpnis varētu būt izpostīts. Vairākas reizes tas ir rezultējies ar Last who didn't found, jo slēpnis tiešām tur nav bijis vai arī bijis "pārvietots labāk".
AttēlsAttēls
udajs_16

Atbildes: 1249
Pievienojies: 20 Aug 2008 15:01
Atrašanās vietas: Parasti N 57° 31.762 E 025° 25.200

Atbildētlietotājs sominens pievienoja 27 Mar 2009 14:36

udajs_16 rakstīja:575/38. Reģistrēju, ja esmu meklējis vairāk par pusstundu. Parasti pusstundas laikā atrodu. Reizēm papildus DNF logam uzrakstu licējam, kāpēc neatradu un kas manuprāt nebija kārtībā un kāpēc, manuprpāt slēpnis varētu būt izpostīts. Vairākas reizes tas ir rezultējies ar Last who didn't found, jo slēpnis tiešām tur nav bijis vai arī bijis "pārvietots labāk".

Nu re udaj! Šis arī ir iemesls, kāpēc es pacēlu šo tēmu. Ja tu esi bijis slēpņa vietā un nesācis pat to meklēt kaut muggles dēļ, tad tev ir jāreģistrē DNF, jo tā ir svarīga informācija nākamajiem meklētājiem. Citādāk es skatos. O! Slēpnim nav neviens DNF značit tas ir īzī pīzī. Aizeju un saprotu, ka tā tomēr nav. Liekas, ka esmu debīls, jo vienīgais nevaru atrast. DNF skaits būtu labs indikātors, kas tomēr parādītu, ka slēpnis tik viegli rokā nedodas. Ja vien mēs visi reģistrētu savus DNF...
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
sominens

Atbildētlietotājs Kurts61 pievienoja 27 Mar 2009 22:39

141/8 ,kad nobraukti 100 vai vairāk km ,tad negribas laisties prom bez slēpņa,ja nu vienīgi kāds sēž uz vajadzīgā celma un netaisās prom :D
Attēls
Kurts61

Atbildes: 77
Pievienojies: 20 Dec 2008 19:54

Atbildētlietotājs fon_Schmitz pievienoja 04 Apr 2009 00:54

557/35
viņa ekselence fon Schmitz
Lietotāja avatārs
fon_Schmitz

Atbildes: 203
Pievienojies: 01 Oct 2008 22:26

Atbildētlietotājs Didulis pievienoja 04 Apr 2009 15:41

20/7 ;-)
Esmu ielogojis vienu DNF cache`am, kuru aptaustīju ar rokām, taču nevarēju paņemt, jo lielākā konteinera daļa atradās zem ledus.
Un neesmu ielogojis vienreiz DNF CHECK'a, jo pirms abām došanās reizēm ņemt to kešu nepaskatījāmies netā. Pirmo reizi, kad nezinājām hintu, es ielogoju kā DNF. Otrajā reizē, es labi nojautu, kur jābūt, taču cache nebija vietā, jo saimnieks bija paņēmis to uz maintance. Šo reizi nelogoju, jo meklējām to, kas patiesībā tur nav.
Didulis

Atbildes: 32
Pievienojies: 05 Mar 2009 06:37

Atbildētlietotājs mika pievienoja 16 Apr 2009 17:34

Ok, es kā nūbs nesaprotu vienu lietu.
Piemēram,ja es geocaching.com pēc keša neatrašanas ielogoju attiecīgo kā DNF ,tad es varu to kešu kādreiz meklēt ar otro piegājienu un pēcāk ielogot to kā FOUND IT ? :)
Lietotāja avatārs
mika

Atbildes: 45
Pievienojies: 28 Dec 2008 00:47

Atbildētlietotājs sapnix pievienoja 16 Apr 2009 17:49

mika rakstīja:Ok, es kā nūbs nesaprotu vienu lietu.
Piemēram,ja es geocaching.com pēc keša neatrašanas ielogoju attiecīgo kā DNF ,tad es varu to kešu kādreiz meklēt ar otro piegājienu un pēcāk ielogot to kā FOUND IT ? :)

ar otro trešo un simtu piecpadsmito piegājienu kamēr beidzot atradīsi :)
Explore more, Explore geocaching
Lietotāja avatārs
sapnix

Atbildes: 399
Pievienojies: 20 Aug 2008 19:23

Atbildētlietotājs martinello pievienoja 14 Jun 2009 12:30

652/118 #-O
apdrošināšana

Attēls

Attēls
Lietotāja avatārs
martinello

Atbildētlietotājs Gatisk pievienoja 14 Jun 2009 18:28

Mana attieciba 1305/98. DNF'us registrēju ari tapēc (neskaitot iepriekšpieminētās lietas), ka varu laiku pa laika paskatīties savus DNF un analizēt, kur kļūdījos un kur jāskatās nākošeiz. Protams, ja slēpnis nav diseiblots:)
p.s. skatos martinello pēdējo simtu meklējis divas reizes veiksmīgāk... :ymapplause:
Attēls
Lietotāja avatārs
Gatisk

Atbildes: 729
Pievienojies: 15 Apr 2009 23:33

Atbildētlietotājs Briedis pievienoja 19 Jun 2009 09:02

205/27
Protams logu ir bijis vairāk pie slēpņiem, kurus esmu atkārtoti meklējis un ir arī bijuši logi, kad slēpnis ir redzēts, taču nav bijis iespējams savākt. Taču vislabākais pagaidām ir bijis, kad kopā ar Vigantu savas netrennētās pēcpuses sēdinājām uz velosipēdiem un devāmies pakaļ Silakroga woods, kur kļūdas pēc neatradām pat aptuvenu vietu, kur meklēt, jo GPS nebija līdzi... #-O Vnk Totally FAIL!
Attēls
Lietotāja avatārs
Briedis

Atbildes: 354
Pievienojies: 05 Feb 2009 16:20

Atbildētlietotājs kirils pievienoja 23 Oct 2009 12:13

es uzskatu, ka DNF būtu jāreģistrē, ja kaut vai esi izgājis no mājas.
Ja neesi un gribi pafilozefēt, tad raksti Note.
Attēls
Lietotāja avatārs
kirils

Atbildes: 238
Pievienojies: 09 Oct 2009 01:20

Atbildētlietotājs Pēteris pievienoja 23 Oct 2009 12:30

kirils rakstīja:es uzskatu, ka DNF būtu jāreģistrē, ja kaut vai esi izgājis no mājas.

Jāievieš DNS - did not search, piemēram DNS because of bad weather.
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
Pēteris

Atbildes: 1645
Pievienojies: 20 Aug 2008 17:41

Atbildētlietotājs Gatisk pievienoja 23 Oct 2009 12:34

Es katru dienu izeju no mājas un domāju, ka vajadzētu kādu slēpni paņemt. Un ja nu nepaņemu, kuram tad rakstīt DNF. Tuvākajam?
Attēls
Lietotāja avatārs
Gatisk

Atbildētlietotājs Krancis pievienoja 23 Oct 2009 13:05

Gatisk rakstīja:Es katru dienu izeju no mājas un domāju, ka vajadzētu kādu slēpni paņemt. Un ja nu nepaņemu, kuram tad rakstīt DNF. Tuvākajam?

Tev tāpat tuvākais neatrastais slēpnis atrodas Lietuvas otrā galā :p :D

Runājot par tēmu, tad sākumā arī kautrējos rakstīt visus DNF, bet tagad lēnām radinos to darīt. Tas nāk ar vecumu ;)
Krancis

Atbildes: 17
Pievienojies: 26 Aug 2009 11:56

Atbildētlietotājs sominens pievienoja 24 Oct 2009 11:44

kirils rakstīja:es uzskatu, ka DNF būtu jāreģistrē, ja kaut vai esi izgājis no mājas.

Es tā arī daru un tas ir iesmesls liejam DNF procentam (pēc kirila statistikas 20.37%). :ymparty: Vai arī es vienkārši esmu tizls :D
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
sominens

Atbildētlietotājs udajs_16 pievienoja 03 Nov 2009 17:23

Es vienkārši piereģistrēju savu klātbūtni visos slēpņos, kurus esmu meklējis. Ja atrodu, tad found, ja nē, tad DNF. Arī ja meklēju 5 minūtes. Es mainījis savu DNF stilu tā teikt. :D
AttēlsAttēls
udajs_16

Atbildētlietotājs mbriedis pievienoja 03 Nov 2009 17:27

Biju aizbraucis līdz "USSR.com army centre" (GC1T80Z), bet iekšā negāju, jo tajā čuhņā negribējās līst. Vai ir vērts logot DNF?
AttēlsAttēls
Lietotāja avatārs
mbriedis

Atbildes: 162
Pievienojies: 11 Aug 2009 12:05

Atbildētlietotājs gincha pievienoja 03 Nov 2009 18:46

Noteikti ir veerts pateikt savu viedokli par to, ka tur (tavupraat) ir chuhnja, kuraa tu iekshaa negaaji. Vai ar noti vai DNF - tas ir diskutabli. Es teiktu - ar DNF.

Var skatīties no tāda viedokļa - ja esi mēģinājis nokļūt līdz kastītei, bet nav izdevies, tad DNF. Piemeram, ja kastite ir mezhaa, lidz kurai jaiet 3 km. Tev izdodas noiet pirmos 1,5 km, bet pec tam griezies rinjkjii taadu vai citadu iemeslu dēļ. Nu tad logo DNF, kur pastāsta, kā gāja, kādēļ netika līdz kastītei.

Un visi tie, kuri uzskata, ka nav jālogo DNF, ja nav aizgājuši līdz norādītām koordinātām un saakuši "meklēt" kasīti uz vietas, lai izlasa šito logu!
Last edited by gincha on 04 Nov 2009 00:17, edited 1 time in total.
Attēls Attēls
gincha

Atbildētlietotājs Gatisk pievienoja 03 Nov 2009 20:11

Daudzi DNF'us nereģistrē, jo baidās izskatīties par lūzeriem. Kā mana pieredze rāda, visbiežāk gadās ieberzties uz 1-2 zvaigžņu slēpņiem, jo grūtākiem īpašnieks parasti ir visu sakārtojis un korekti norādījis. Es cenšos DNF'us vienmēr piereģistrēt, jo tad var ērti paskatīties kā citiem tur iet (MyProfile un parullē uz leju un paklikšķina uz bēdīgajām sejiņām). Reizēm izrādās, ka tikai es neesmu spējis to slēpni atrast, visi citi easypeasy. Tātad ne tur skatos. :))
Attēls
Lietotāja avatārs
Gatisk

Atbildētlietotājs guntarsk pievienoja 04 Nov 2009 10:51

mbriedis rakstīja:Biju aizbraucis līdz "USSR.com army centre" (GC1T80Z), bet iekšā negāju, jo tajā čuhņā negribējās līst. Vai ir vērts logot DNF?

Es teiktu, ka tas tomēr nav DNF!!! Tu aizbrauci apskatīties vietu un tev tā neiepatikās un tu kastītei nebūtu gājis pakaļ tik un tā, pat ja zinātu, kur tā atrdoas. Tātad to nevar uzskatīt par mēģinājumu. A to linku, ko iedeva gincha.. tas nav gluži tas pats, džeks bija spiests pārtraukt meklēšanu, slikto laika apstākļu dēļ, lai gan vēlme atrast slēpni viņam bija liela. Ir jātšķir tomēr divas lietas - kad nevēlas meklēt un logā pasaka, ka vairs neatgriezīsies, vai arī, kad nespēj atrast laika apstākļu, force major vai da jeb kādu citu iemeslu dēļ.
Vismaz prieks par mbriedis, ka uzrkastīja, ka mans slēpnis viņam liekas chuhnja un nepatīk. :D

P.S. Kad izliku slēpni tur nebija izgāztuve, kas tur ir tagad.
Attēls
guntarsk

Atbildes: 358
Pievienojies: 11 Nov 2008 23:07

Atbildētlietotājs gincha pievienoja 04 Nov 2009 10:59

Nepiekrītu reperio.
Logs ir arī atgriezeniskā saite, kura ir vērtīga ownerim. Ja mbriedis nebūtu iepostējis te ziņu, kā arī nebūtu uzraxtījis DNF logu, owners nezinātu, ka eksistē tāds slēpņotājs, kuram slēpnis nepatīk. Nezinātu, ka tagad pie slēpņa ir čuhņa un izgāztuve. Kā pats reperio raxta
Kad izliku slēpni tur nebija izgāztuve, kas tur ir tagad.
Skaidrs, ka owneri katru dienu/ nedēļu/ mēnesi neapciemo savus slēpņus, lai konstatētu, kāds tur ir stāvoklis. Tādēļ logi ir ļoti svarīgi, lai owners zinātu, kas notiek ar viņa slēpni un attiecīgi reaģētu! :ymhug:
Attēls Attēls
gincha

Atbildētlietotājs V.G. fon LV pievienoja 04 Nov 2009 11:06

gincha rakstīja:Nepiekrītu reperio.
Logs ir arī atgriezeniskā saite, kura ir vērtīga ownerim. Ja mbriedis nebūtu iepostējis te ziņu, kā arī nebūtu uzraxtījis DNF logu, owners nezinātu, ka eksistē tāds slēpņotājs, kuram slēpnis nepatīk. Nezinātu, ka tagad pie slēpņa ir čuhņa un izgāztuve. Kā pats reperio raxta
Skaidrs, ka owneri katru dienu/ nedēļu/ mēnesi neapciemo savus slēpņus, lai konstatētu, kāds tur ir stāvoklis. Tādēļ logi ir ļoti svarīgi, lai owners zinātu, kas notiek ar viņa slēpni un attiecīgi reaģētu! :ymhug:

Es atkal piekrītu tieši Reperim, bet visai pārējai informācijai ir "note".
Man liekas muļķīgi būtu ja es mājās sēžot rakstītu DNF ,piem. "Pēc manis pakaļ nenāciet" . Bet noti es ierakstīju un saimnieks par manu atieksmi info saņēma...
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
V.G. fon LV

Atbildes: 229
Pievienojies: 20 Aug 2008 22:04

Atbildētlietotājs gincha pievienoja 04 Nov 2009 11:08

Nu anyway - vienalga vai note vai DNF - logam ir jābūt!
Attēls Attēls
gincha

Atbildētlietotājs guntarsk pievienoja 04 Nov 2009 11:59

gincha rakstīja:Nepiekrītu reperio.

Gincha, bet ir taču note!!!
Attēls
guntarsk

Atbildētlietotājs sominens pievienoja 04 Nov 2009 12:20

Kā var izlasīt šī topika pirmajā ierakstā, tad ir dažādi uzskati, kad logot un kad nelogot DNF. Es piekrītu uzkatam, ka ja esi nonācis slēpņa vietā un kāut kāda iemesla dēļ to neesi atradis (liekas acis, negribēji līst iekšā u.t.t.u.t.j.p.), tad logoju DNF. Katrs var darīt kā grib un piespiest nevar.
Paskatieties manā parakstā DNF % ;)
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
sominens

Atbildētlietotājs Karumnieks pievienoja 08 Nov 2009 01:49

neuzskatu sevi par pieredzejusu geocacheru, bet ja nekludos, tad esmu pieregistrejis visus neatrastos slepnus. man tas nesagada nekadas problemas, bet dazreiz ir domas:"ko citi par mani padomas?"

79/9

ne, tomer kludijos, vienu es nepierakstiju, ka neatradu.
Lietotāja avatārs
Karumnieks

Atbildes: 8
Pievienojies: 04 Jul 2009 13:30

Atbildētlietotājs martinsm pievienoja 08 Nov 2009 23:35

It depends. Ja esmu rūpīgi meklējis, bet nav izdevies atrast vai arī nav izdevies tikt klāt, tad pielogoju DNF, jo ir iekšā zloba un to vajag uzrakstīt. Lai slēpņa autors zin, kāds viņam (manuprāt) leims slēpnis! Ja slēpnis ir kaut kur miskastē, kurai garām braucot negribās no riteņa kāpt nost, tad gan ar logošanu neķēpājos, jo neuzskatu, ka būtu kaut ko nopietni meklējis.

Esmu pret "obligātu" slēpņu logošanu vispār. Negribi, nav ko teikt - tad nevajag rakstīt neko. Vienalga, attiecībā uz neatrastajiem vai atrastajiem slēpņiem. Ieraksts ar neko nenozīmējošu "no trade" vai "paldies, bija jauki!" mani besī daudz vairāk nekā neesošs ieraksts par kuru es nekad neko neuzzinu. Diemžēl, lai ielogotu atradumu ieraksts ir obligāts. Tad nu arī saņemam šos lakonisma kalngalus. Jūs gribētu, lai ar DNF ierakstiem būtu tā pat? Es nē.
Attēls
Lietotāja avatārs
martinsm

Atbildes: 111
Pievienojies: 05 Feb 2009 14:49

Atbildētlietotājs gincha pievienoja 08 Nov 2009 23:40

Vo, karumnieks, tā ir pareiza pieeja un respect par to, ka cītigi logo jau no paša kešošanas sākuma. Es par labu un pamatotu logu. :ymhug:
Attēls Attēls
gincha

Atbildētlietotājs sominens pievienoja 18 Jan 2010 11:34

Interesants novērojums. Divi vienādas pieejamības slēpņi Rīgā, tuvu viens no otra. Viens vieglāk atrodams, otrs grūtāk.
Logi divas nedēļas pēc publicēšanas:
GC218CX Igaunijas vestnieciba [BYOP] Found it!-77 DNF-6
GC22NPE Jaunais Rigas Teatris Found it!-36 DNF-9

Puse no meklētājiem nereģistrē DNF? :-?
Attēls Attēls
Lietotāja avatārs
sominens

Atbildētlietotājs guntarsk pievienoja 20 Jan 2010 10:02

sominens rakstīja:Interesants novērojums. Divi vienādas pieejamības slēpņi Rīgā, tuvu viens no otra. Viens vieglāk atrodams, otrs grūtāk.

Pie garkalne Army Base II ir tikai 6 DNF logi, bet, kad palasa atradēju logus, tad sākumā katrs 3-4 sākas ar tekstu "ar otro rezi atradu" vai "beidzot sanāca atrast, kā es iepriekšējo reizi nepamanīju" :-W Nesaprotu kāpēc LV tik maz cilvēki kaunas no tā ka nevar atrast slēpni? Bet, ja godīgi tas īpaši neinteresē..., bet DNF logošana tomēr ir palīgmateriāls autoram, lai novērtētu savu slēpni.
Attēls
guntarsk

Atbildētlietotājs Lopelis pievienoja 20 Jan 2010 12:32

Senāk nereģistrēju tagad reģistrēju, jo tas sniedz papildus infu izlicējam. Bet tomēr tam ir sava ēnas puse:

Var sanākt arī tā kā man, KRUTIE slēpņotāji BAROS nevar atrast konteieri un saraksta DAUDZ DEEEE EN EF LOGUS, jo iepriekšējie gudrinieki NOLIKUŠI TUR KUR NEBIJA PIRMS TAM UN NEVAR AIZSNIEGT ---- iznākums: aizeju pārbaudu - patiešām nav, un pēc laika novietoju jaunu konteineri netālu esošajai bijušajai izlikšanas vietai, taču tagad atklājas ka tagad tur ir divi konteineri, kurus būs nepieciešams apvienot kad nokusīs sniegs...

Vārdos nevienu neminēšu, par kuru slēpni un par kuriem slēpņotājiem, taču nav runa par iesācējiem... fui tiem kas nemāk nolikt atpakaļ!
Attēls.............................Attēls
Lietotāja avatārs
Lopelis

Atbildes: 207
Pievienojies: 26 Aug 2009 10:58
Atrašanās vietas: Tallinn

Atbildētlietotājs udajs_16 pievienoja 21 Jan 2010 00:39

Bet tagad tev būs viens lieks konteiners, kuru varēsi ielikt kādā citā jaukā vietā! Turklāt tas jau nav vienīgais gadījums, kad uzrodas otrais konteiners. Galu galā 2 vieglāk atrast, nekā 1. :ymhug:
AttēlsAttēls
udajs_16

Atbildētlietotājs martinello pievienoja 01 Mar 2011 16:55

1128/171 #-O un kā Jums ir?

ps.arī ārzemēs esot vajadzētu reģistrēt DNFus
apdrošināšana

Attēls

Attēls
Lietotāja avatārs
martinello

Atbildētlietotājs gincha pievienoja 01 Mar 2011 17:10

reperio_LV rakstīja:
sominens rakstīja:Interesants novērojums. Divi vienādas pieejamības slēpņi Rīgā, tuvu viens no otra. Viens vieglāk atrodams, otrs grūtāk.

Pie garkalne Army Base II ir tikai 6 DNF logi, bet, kad palasa atradēju logus, tad sākumā katrs 3-4 sākas ar tekstu "ar otro rezi atradu" vai "beidzot sanāca atrast, kā es iepriekšējo reizi nepamanīju" :-W Nesaprotu kāpēc LV tik maz cilvēki kaunas no tā ka nevar atrast slēpni? Bet, ja godīgi tas īpaši neinteresē..., bet DNF logošana tomēr ir palīgmateriāls autoram, lai novērtētu savu slēpni.
te jau jāsāk domāt, ka foundit logo, jo tad pieskaitās atrasts slēpnis, bet ja logo dnf, tad nekas neskaitās klāt un tad kāda jēga logot. Statistikas vergi! Protams, ka dnf un foundit logs (ar ko vairāk par "TFTC") ir interesanti lasīt autoram.

Pats slinkoju dnf logot ārpus latvijas. Latvijā gan cenšos.
Attēls Attēls
gincha

Nākošais

Atgriezties uz Par slēpņiem...

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

Jauni ziņojumi Jauni ziņojumi    Nav jaunu ziņojumu Nav jaunu ziņojumu    Paziņot Paziņojums
Jaunu ieraksti [ Populāri ] Jaunu ieraksti [ Populāri ]    Nav jaunu ierakstu [ Populāri ] Nav jaunu ierakstu [ Populāri ]    Pielipināts Piesprausts
Jaunu ieraksti [ Slēgti ] Jaunu ieraksti [ Slēgti ]    Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ] Nav jaunu ierakstu [ Slēgti ]    Pārvietota tēma Pārvietota tēma

Kas ir Pieslēdzies

Pavisam ir 2 lietotāji online :: 0 Reģistrēto, 0 Slēpto un 2 Ciemiņu (balstīts uz aktīvo lietotāju skaitu pēdējās 5 minūtēs)
Visvairāk lietotāju bija 1267 14 Feb 2016 08:00

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

Current time

Pašlaik ir 24 Sep 2017 16:57